Wielki problem proszę o pomoc Hyundai lantra kombi 1.6 GLS

24 Lip 2012, 17:27

mam samochów na benzyne który sprowadziłem z niemiec w tamtym roku zrobiłem remont silnika poniewaz pobierał duzo oleju wymieniłem pierścienie panewki uszczelniacze zaworów ale problem pozostał dalej nie ,, zżera'' tyle oleju jak wcześniej ale jeszcze bierze tak więc czesto muszę dolewać zeby nie zeszło poniżej minimum. I to mnie zastanawia co jeszcze mam wymienić bo nie mam juz pomysłu. Bardzo proszę o porady
rafał27
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 09 09 2007
Auto: Hyundai lantra kombi

24 Lip 2012, 21:45

witam,
ile silnik miał przejechane do naprawy ?
ile km zrobione od wymiany pierscienii ? czy nie było pionowych rys na gładzi cylindrów ?
czy był mierzone cylindry pod kątem owalizacji ?
rozumiem że z silnika nie wycieka olej , tak ??
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

25 Lip 2012, 17:05

Witam

Samochód jest z roku 2000
Stan licznika do naprawy- 145 000
km od wymiany pierścieni- 9000
Nie było zadnych rys na gładzi cylindrów
Nie były mierzone cylindry pod kątem owalizacji
Z silnika nie wycieka olej

Ale były mocno zapieczone pierścienie w tłokach

Już nie wiem co może być.
rafał27
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 09 09 2007
Auto: Hyundai lantra kombi

25 Lip 2012, 21:37

to szkoda,ze nie pomierzono cylindrów :( to mogło by coś wyjaśnić lub wykluczyć ,
luzów w prowadnicach zawory nie miały ?
trzeba by sprawdzić jeszcze odmę
czy w silniku jest olej o zalecanych parametrach ?
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

26 Lip 2012, 16:43

luzów w prowadnicach zawory nie miała zadnych
w silniku jest olej o zalecanych parametrach i taki czały czas mu dolweam jest to liqui moly połsyntetyk

to nie wiem co już z tym jest, wkurza mnie bo olej tani nie jest jak sie wkurze to najtańszy bede mu dolweał
rafał27
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 09 09 2007
Auto: Hyundai lantra kombi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Uwaga Dziecko! Początek roku szkolnego
    Standardowo od 1 września na przejściach dla pieszych pojawia się więcej dzieci w tym roku będzie to od 3 września kiedy to zaczyna sie pierwszy dzień szkoły. Wiele z nich będzie samodzielnie pokonywać drogę z domu do szkoły ...
    Ibiza FR testowana przez Marcina Dorocińskiego
    Nowy SEAT Ibiza hiszpański przedstawiciel segmentu B jest dostępny na rynku od niedawna w nowej generacji. Nie mogło to pozostać bez odpowiedzi Marcina Dorocińskiego, na co dzień jeżdżącego 211-konnym Leonem FR. Auto, które ...