Włącznik klimatyzacji i dmuchawy w Renault Kangoo II

12 Sty 2021, 23:27

Witam! Mam pytanie - czy w kangoo2 włączniki nawiewu, pozycji,rodzaju nawiewu i ustawienia temperatury są podświetlane ? ,bo w moim nowo zakupionym samochodzie z 2010r. nic nie widać wieczorową porą a w instrukcji obsługi nic na ten temat nie jest opisane.Proszę o poważne potraktowanie tego pytania gdyż jest to bardzo duże utrudnienie prowadząc wieczorem lub w nocy samochód w regulacjach ustawień.Dziękuje z góry za każdą informację. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
mutra
Nowicjusz
 
Posty: 15

13 Sty 2021, 09:49

Masz takie wnętrze z manualną klimatyzacją?
Zdjęcie W tym przypadku powinny być moim zdaniem podświetlane te tarczki w koło pokręteł żeby było widać pozycję ustawienia. Znalazłem taki panel ze zdjęciem z przodu i z tyłu tu widać że jest podłączenie elektryczne i to co zaznaczyłem wygląda na oprawę żaróweczki (są dwie symetrycznie umieszczone).

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

13 Sty 2021, 17:53

Witam serdecznie ! Dziękuję za informację i potwierdzam,że mam takie wnętrze, z taką manualną klimatyzacją.Czyli jest to podświetlane ( tak jak kiedyś miałem w Oplu Astra 1 ) i są widocznie przepalone żaróweczki.Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia !!!!
mutra
Nowicjusz
 
Posty: 15

14 Sty 2021, 15:10

Witam !! Czy ktoś z
Forumowiczów może zdejmował panel klimy (manualnej) i nawiewu w Kangoo 2 ,by wymienić żaróweczki podświetlenia w tym panelu ? Mam taki problem w swoim samochodzie, a ceny wymiany w serwisie to" kosmos"
mutra
Nowicjusz
 
Posty: 15

14 Sty 2021, 15:36

Sprawdź czy ta instrukcja się sprawdzi :)

Instrukcja dostania się do żarówek w panelu sterowania:
- wyciągamy schowek pod panelem (trzeba go mocniej pociągnąć)
- odkręcamy dwa wkręty widoczne po bokach panelu,
- wyciągamy panel (trzeba nim trochę poruszać z uwagi na cięgła, nie trzeba ich odłączać, za to warto odłączyć kostkę z przewodami od panelu),
- panel wyjęty - żarówki możemy wyjąć od tyłu,
- składamy po wymianie żarówek w odwrotnej kolejności.

EDIT: To chyba instrukcja do wersji Kangoo I nie była opisana ale z tego co widzę tak chyba będzie. Zaraz sprawdzę do tego który masz.
Ostatnio edytowany przez Rokiko, 14 Sty 2021, 15:49, edytowano w sumie 1 raz
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

14 Sty 2021, 15:42

Serdeczne dzięki, w sobotę sprawdzę. :ok:
mutra
Nowicjusz
 
Posty: 15

14 Sty 2021, 15:52

Tu masz na 99% instrukcję do twojej wersji Kangoo II.

Zdejmujesz plastik koło lewarka skrzyni biegów, musisz go wyszarpnąć. Pod nim masz dwie śruby (torx) do plastiku od radia. Następnie luzujesz radio - kolejne dwie śruby torx. Pod nimi masz już mocowanie osłony panelu sterowania nawiewem (czarny plastik) dalej już z górki odkręcasz i wyjmujesz sam panel sterowania. Teraz w zależności od wersji czy klimatronic czy manual masz łatwiej i trudniej.

W wersji z klimą automatyczna rozłączasz kostki i wyjmujesz cały panel,z tyłu masz dwie małe żaróweczki wkręcane w panel wymieniasz i skręcasz koniec.

Wersja z manualem (ja posiadam taką) aby dostać się do żarówek z tyłu panelu sterowania musisz mieć albo rączki niemowlęcia albo porozpinać wszystkie cięgła od sterowania nawiewami. Dopiero wtedy wyjmiesz panel. Ja natomiast podszedłem do sprawy inaczej. Zostawiłem sprawę cięgieł i rozebrałem sam panel. Są tam zatrzaski po odpięciu których dostajesz się do środka pokręteł nawiewów, wyjmujesz żarówki i składasz na odwrót. Pamiętaj jednak, jeżeli zdecydujesz się na mój sposób musisz mieć niezłą wprawę w składaniu klocków lego. Na dzień dobry wysypały mi się sprężynki i inne duperele, ale jest to do ogarnięcia, pomoc drugiej osoby mile wskazana.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

15 Sty 2021, 17:00

Witam !! Rozumiem,że najpierw muszę zdjąć gałki od pokręteł nadmuchu i dopiero wyszarpnąć osłonę panelu, by dostać się do tych torsów - czy tak ?
mutra
Nowicjusz
 
Posty: 15

20 Sty 2021, 12:35

mutra napisał(a):muszę zdjąć gałki od pokręteł nadmuchu i dopiero wyszarpnąć osłonę panelu
Z tego opisu który wkleiłem to nie wynika poza tym widać, że osłona nie wchodzi pod gałki.
Musisz w pierwszej kolejności zdjąć tą osłonę przy radiu i drążku skrzyni biegów przeczytaj dokładnie opis (nie rób też w ciemno tylko pomyśl trochę bo nie zawsze instrukcje są w 100% wyczerpujące temat :) ).
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

20 Sty 2021, 16:08

Dzięki Rokiko,bardzo dużo mi pomogłeś :piwo: :ok:
mutra
Nowicjusz
 
Posty: 15