Właściciel pojazdu bez prawa jazdy, a OC

20 Lut 2019, 11:42

Kupuję samochód i oczywiście będę chciał wykupić OC. Mam 21 lat i nie byłem ani właścicielem, ani współwłaścicielem żadnego samochodu. W związku z tym OC wyniesie mnie ok 2500zł. Jakby głównym właścicielem był rodzic bez prawa jazdy, a ja dopisany jako współwłaściciel to czy zniżka będzie niższa, czy właściciel musi mieć prawo jazdy?
mrk09
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 0

20 Lut 2019, 12:00

mrk09 napisał(a): Jakby głównym właścicielem był rodzic bez prawa jazdy, a ja dopisany jako współwłaściciel to czy zniżka będzie niższa, czy właściciel musi mieć prawo jazdy?
Właściciel nie musi mieć dokumentu jakim jest prawo jazdy. Biorąc pod uwagę twoją sytuację w przypadku jak rodzic będzie właścicielem nawet jak nie ma żadnych zniżek z tytułu OC a ty będziesz współwłaścicielem to pewnie wyjdzie trochę tańsze OC niż jak byś sam ubezpieczył ten samochód. Ile będzie taniej ciężko powiedzieć ale myślę że można tu zaoszczędzić około 500-700zł.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

25 Lut 2019, 11:34

A przy wykupowaniu polisy OC jest różnica którego właściciela podam dane?
mrk09
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 0

26 Lut 2019, 17:12

Ubezpieczający ( właściciel / współwłaściciel ) nie powinien mieć mniej niż 26 lat, bo do tego wieku są zwyżki w ubezpieczeniu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Eco driving w zimie, kiedy za oknem trzyma mróz
    Jak być eco, kiedy za oknem mróz? Dzięki utrwalaniu odpowiednich nawyków z każdą kolejną zimą zauważymy coraz większą różnicę w portfelu. Eco driving to styl jazdy, który możemy wykorzystywać niezależnie ...
    Jak działa ogrzewanie w pojazdach elektrycznych?
    Do ogrzewania kabiny w pojazdach z silnikami spalinowymi służy nagrzewnica włączona w obieg cieczy chłodzącej silnik. W pojazdach elektrycznych tego źródła darmowego ciepła już nie ma, ale przecież wystarczy zastosować ...