Właściciel pojazdu bez prawa jazdy, a OC

Właściciel pojazdu bez prawa jazdy, a OC

20 Lut 2019, 12:42

Kupuję samochód i oczywiście będę chciał wykupić OC. Mam 21 lat i nie byłem ani właścicielem, ani współwłaścicielem żadnego samochodu. W związku z tym OC wyniesie mnie ok 2500zł. Jakby głównym właścicielem był rodzic bez prawa jazdy, a ja dopisany jako współwłaściciel to czy zniżka będzie niższa, czy właściciel musi mieć prawo jazdy?
mrk09
Nowicjusz

Zdjęcia: 0

Re: Właściciel pojazdu bez prawa jazdy, a OC

20 Lut 2019, 13:00

mrk09 napisał(a): Jakby głównym właścicielem był rodzic bez prawa jazdy, a ja dopisany jako współwłaściciel to czy zniżka będzie niższa, czy właściciel musi mieć prawo jazdy?
Właściciel nie musi mieć dokumentu jakim jest prawo jazdy. Biorąc pod uwagę twoją sytuację w przypadku jak rodzic będzie właścicielem nawet jak nie ma żadnych zniżek z tytułu OC a ty będziesz współwłaścicielem to pewnie wyjdzie trochę tańsze OC niż jak byś sam ubezpieczył ten samochód. Ile będzie taniej ciężko powiedzieć ale myślę że można tu zaoszczędzić około 500-700zł.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam

25 Lut 2019, 12:34

A przy wykupowaniu polisy OC jest różnica którego właściciela podam dane?
mrk09
Nowicjusz

Zdjęcia: 0

26 Lut 2019, 18:12

Ubezpieczający ( właściciel / współwłaściciel ) nie powinien mieć mniej niż 26 lat, bo do tego wieku są zwyżki w ubezpieczeniu.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus UX z najwyższymi wynikami w testach zderzeniowych Lexus UX z najwyższymi wynikami w testach zderzeniowych
    Amerykański ośrodek badawczy Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) sprawdził poziom bezpieczeństwa nowego Lexusa UX. Konstrukcja crossovera i zainstalowane w nim systemy bezpieczeństwa okazały się tak skuteczne, że ...
    Urwana świeca zapłonowa NGK przy próbie odkręcenia Urwana świeca zapłonowa NGK przy próbie odkręcenia
    Witajcie, dopadł mnie problem urwanej świecy NGK chciałem wymienić wczoraj świece w moim Voyagerze z silnikiem 3.3 i w tylnej głowicy środkowa świeca została ukręcona. Pozostałe dwie odkręciły się bez większych problemów ...

•