Wosk na szybie - czym usunąć?

14 Maj 2008, 14:27

Witam,
nie wiem za bardzo w którym dziale umiescic ten post. Jesli umiescilem niezbyt trafnie - prosze o przeniesienie.

Mam wosk na szybie, czym go można skutecznie usunąć (bez wymiany szyby oczywiście), żeby otrzymać czystą, nietłustą szybę??? Porposzę również o argumenty, dlaczego akurat tym.

Hokky
hokky
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: wwa

14 Maj 2008, 15:09

spróbuj moze jakims płynem do mycia szyb. płyn ten powinienes znalesc w domu. powinno zejsc
wampir1717
Aktywny
 
Posty: 440
Miejscowość: NY

14 Maj 2008, 17:19

na myjniach mają specjalne szmatki nasączone jakimś środkiem do zmywania wosku z szyb
74
Początkujący
 
Posty: 114

15 Maj 2008, 07:39

74 napisał(a):na myjniach mają specjalne szmatki nasączone jakimś środkiem do zmywania wosku z szyb



no tak, najlepiej spytac tych którzy to nakładaja :)

dziekuje za odp :)

pozdrawiam
Hokky


a benzyna ekstrakcyjna?, da rade?
hokky
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: wwa

15 Maj 2008, 13:38

Benzyna jakiś smar, farbę czy coś takiego to może i dałaby radę, ale wosk nie wydaje mi się. Ale jeśli masz w domu takową, możesz oczywiście sprawdzić i dać znać :) będzie wiadomość dla innych.
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

30 Wrz 2021, 08:30

Wosk na szybie można usunąć tlenkiem ceru przez polerowanie maszyną ale tu trzeba uważać i jak ktoś nie ma pojęcia o tym to nie polecam tej metody. Samemu lepiej wybrać pastę wykańczającą do lakieru i mi się sprawdziła tu np. Menzerna 3500 Super Finish. Robiłem ręcznie i przy takim działaniu schodzą nawet osady z kropelek po twardej wodzie i raczej nie ma mowy o porysowaniu szyb. Efekty był naprawdę zadowalający, a zaczynałem od szyb bocznych :)

Odtłuszczanie szyby najlepiej zrobić IPA Cleanerem ale wosku nie usunie w całości nawet w dużym stężeniu.

Jest też gotowy produkt na bazie takiego mleczka od Soft99 o nazwie Glass Compound Z. Nie testowałem go jeszcze ale ma dobre opinie więc jak ktoś chce szybę porządnie odtłuścić i pozbyć się zacieków lub takich kropek po twardej wodzie przygotowując szybę np. pod niewidzialną wycieraczkę to polecam.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34