Wspomaganie kierownicy Fiat Grande Punto

Wspomaganie kierownicy Fiat Grande Punto

30 Lis 2017, 14:02

Jakiś czas temu wyłączyło mi się wspomaganie, wyłączyłem samochód, nie wiedziałem co robić, postanowiłem, że muszę wrócić do domu najpierw. Jak uruchomiłem samochód wspomaganie działało i był spokój do dzisiaj, siadło mi przy warsztacie, więc zaszedłem i mechanik powiedział, czujnik kąta skrętu 800zł plus robota, ja poszukałem znalazłem czujniki skrętu za 250zł, teraz nie wiem czy czujnik skrętu a czujnik kąta skrętu to co innego? I czy warto na własną rękę kupić i wymienić? Znalazłem poradnik według którego wydaje się to być całkiem proste. Na mechanice słabo się znam, ale dobrze mi idzie z takimi pracami, hobbistycznie zajmuję się elektroniką.
EDIT: Nie ma brzęczenia ani nic, po prostu wysiadł.
Tribial
Obserwowany

Auto: Fiat Grande Punto
  • Re: Wspomaganie kierownicy Fiat Grande Punto

30 Lis 2017, 15:41

Może tak być że to wina tego czujnika. Sprawdź jeszcze akumulator w jakim jest stanie i wtyczki czujnika.

Co do samej wymiany nie jest trudna ale trzeba zdejmować całą kierownicę, przełączniki bo on siedzi głębiej na kolumnie kierownicy no i trzeba go odpowiednio założyć (przy zdejmowaniu i zakładaniu koła ustawione na wprost.)
    Kacper
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy od: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

Re: Wspomaganie kierownicy Fiat Grande Punto

18 Gru 2017, 09:08

Jeżeli nie masz doświadczenia w kwestii wymiany- z samym poradnikiem może być trudno, ewentualnie poproś znajomego mechanika aby Ci pomógł, sam czujnik używany znajdziesz do 300zł na aukcjach.
    BestOils
    Początkujący

Przebieg/rok: 23tys. km
    Auto: Seat Leon
    Silnik: 1.9
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Na obcej drodze w okresie Wakacyjnym Na obcej drodze w okresie Wakacyjnym
    Okres wakacji to czas wielkich wyjazdów. Często przygotowania do nich trwają cały rok, a czasami decyzja o kierunku wyprawy podejmowana jest spontanicznie i w ostatniej chwili. Przed każdą podróżą musimy jednak ...
    Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI
    MINI Folding Bike Lime to wszechstronny środek transportu stanowiący idealne połączenie stylu, designu i nowoczesności. Dzięki aluminiowej ramie, ośmiu przełożeniom oraz 20-calowym kołom jaskrawozielony składany rower jest ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Targi AutoSalon, bass i tuning
      Moto Piknik Olsztyn 2012
      Targi AutoSalon i AutoSerwis
      Ciężarówki Mitsubishi Fuso