Wybór auta dla syna

17 Wrz 2023, 09:10

pierwsze auto dla syna 2.0 turbo 200 koni...
ileż to w moich okolicach młodych leży pod maszyną podtrzymującą życie, czy jeździ na wózku albo niestety cmentarz bo tatuś kupił szybki motor czy szybkie auto, a synek się dorwał i testował na ulicach.

ale świadczy to tylko o tacie i o jego nicku

w sumie ja dziecka wychowywał ci nie będę, ale na pierwsze auto to kupiłbym jednak coś dużo słabszego do nauki jazdy.
:lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

17 Wrz 2023, 09:28

Jak ktoś ma siano w głowie i to Golfem 100 KM wpadnie na drzewo.

Przyznałbym rację jakbyśmy rozmawiali o mocnym RWD, a nie kompakcie FWD który ma wheelhop i zrywa trakcję, faktycznie sportowy wóz.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

17 Wrz 2023, 09:40

zgadza się tylko golfem 1.4 nie będzie tak kusiło przycisnąć jak czymś 2x mocniejszym :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

17 Wrz 2023, 12:41

Ja osobiście troszkę tego nie rozumiem, Mazda to nie jest jakiś golf 2 ani Uno na gaźniku, też może wysiąść elektronika, której jest sporo, jakiś panel klimy, czujnik ABS i wtedy tez mamy np diagnostykę za 250 zł + naprawa, czujnik etc.
Tego młotkiem się pod blokiem nie naprawi.


Może będzie nieco tańsza, ale to wciąż nowoczesne auto a nie Fiat 126p na lince rozrusznika, bez serwisu niewiele zrobisz i koszty też będa.
Tym bardziej że ma 2 litry silnik i 165 koni, a nie 1,0 i ma nowoczesne wyposażenie.
PabloTrek
Nowicjusz
 
Posty: 47

17 Wrz 2023, 12:47

PabloTrek napisał(a):Ja osobiście troszkę tego nie rozumiem, Mazda to nie jest jakiś golf 2 ani Uno na gaźniku, też może wysiąść elektronika, której jest sporo, jakiś panel klimy, czujnik ABS i wtedy tez mamy np diagnostykę za 250 zł + naprawa, czujnik etc.
Tego młotkiem się pod blokiem nie naprawi

Żeby to zrozumieć musiałbyś mieć styczność z różnymi autami a tak wszystkie mają czujniki i wszystkie mogą się popsuć.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Wrz 2023, 13:00

szybki napisał(a):Żeby to zrozumieć musiałbyś mieć styczność z różnymi autami a tak wszystkie mają czujniki i wszystkie mogą się popsuć.


On myśli że każdy czujnik w każdym aucie psuje się tak samo :mrgreen:

Kup mu BMW i wróć po roku :mrgreen:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

17 Wrz 2023, 14:29

Generalnie znam swojego syna i to nie jest typ szaleńca za kierownicą. To dobrze ułożony sportowiec, który raczej mi zwraca uwagę, że jeżdżę za szybko albo nieuważnie. Osobiście zaś wolę auto, które mi przy wyprzedzaniu pomaga nie przeszkadza - bardzo wieli jest idiotów, którzy przyśpieszają będąc wyprzedzanymi, mimo, że jest to zakazane.

Natomiast moc nie byłe żadnym kryterium - jak się przyjrzysz to wśród modeli które pokazałem moce były bardzo różne.
Sebaboro
Nowicjusz
 
Posty: 6

17 Wrz 2023, 22:04

galakty napisał(a):On myśli że każdy czujnik w każdym aucie psuje się tak samo

Zakładanie że w Maździe "nigdy" nic nie wysiądzie to pobożne zyczenie albo raczej wróżbiarstwo, z drugiej strony nie znam serwisu/sklepu gdzie na hasło mazda jest 50% upustu na robociznę i części :)
Prędzej czy później w Maździe też coś będzie do roboty a ponieważ to nie motorower to trytyka nic nie zrobisz :ok:
PabloTrek
Nowicjusz
 
Posty: 47

18 Wrz 2023, 06:13

PabloTrek napisał(a):Zakładanie że w Maździe "nigdy" nic nie wysiądzie to pobożne zyczenie albo raczej wróżbiarstwo, z drugiej strony nie znam serwisu/sklepu gdzie na hasło mazda jest 50% upustu na robociznę i części


Wszystko się psuje tylko że w jednych autach psuje tylko są auta gdzie się psuje coś z przypadku statystycznego a są auta gdzie się psuje bo jest g...no.

Co do upustu 50% to np. do wymienionej Mazdy rozrusznik kosztuje pewnie z 500zł.tyle samo co do na np.audi A6 2,0tsi ten poprawiony. Tylko że w Maździe zapłacisz za wymianę 200zł.a w audi 800zł.

W Maździe alternator pewnie kosztuje 500-1000zł. (Strzelam) a do bluehdi 3000zł.

Chcesz jeszcze więcej porównań gdzie pominąłem trwałość elementów z plastiku i z metalu albo ilości wahaczy w jednym aucie 8szt w drugim 16szt a do tego jak myślisz jak statystycznie coś się nie psuje to taniej to kupisz używane od tego co się psuje i jest kolejka chętnych ?

Ogólnie nie znasz się i piszesz skrajne głupoty.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Wrz 2023, 06:20

szybki napisał(a):W Maździe alternator pewnie kosztuje 500-1000zł. (Strzelam) a do bluehdi 3000zł.


Już bez jaj, za lucasa do 308 płaciłem 750 jakieś pół roku temu
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Wrz 2023, 06:27

franccc napisał(a):Już bez jaj, za lucasa do 308 płaciłem 750 jakieś pół roku temu

A ja tyle : :D
[link do oferty na Allegro wygasł]
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Wrz 2023, 09:59

szybki napisał(a):Ogólnie nie znasz się i piszesz skrajne głupoty.

Może nie mam takiego doświadczenia jak Ty ale 5 lat też nie mam i nie wmówisz mi że ktoś przyjeżdża na serwis i ze względu na znaczek Mazdy nie trzeba utrzymywać pracowników, lokalu i wyrabiać stawki godzinowej.
Audi A5 poza tym to inna klasa niż Mazda 3 :ok:

Wszystko wymaga serwisu, są koszty itd, te różnice w częściach raz na 7-8 lat nie mają większego znaczenia.

Także nie wiem kto głupoty opowiada.
PabloTrek
Nowicjusz
 
Posty: 47

18 Wrz 2023, 10:46

PabloTrek napisał(a):Audi A5 poza tym to inna klasa niż Mazda 3

Wszystko wymaga serwisu, są koszty itd, te różnice w częściach raz na 7-8 lat nie mają większego znaczenia.

Także nie wiem kto głupoty opowiada


Sorki ale jałowa czyt. internetowa rozmowa. Szkoda klawiatury.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Wrz 2023, 11:37

PabloTrek napisał(a):Także nie wiem kto głupoty opowiada.


My wiemy :ok:

Kup co mu się podoba i tyle, nie rozumiem po co szukać pomocy w necie, a potem się wymądrzać gadając głupoty wymyślone przy piwie ze szwagrem.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

28 Wrz 2023, 21:32

Dziękuję za ożywioną dyskusję i pomoc. Zasadniczo skłaniam się ku Mazdzie i szukam teraz odpowiedniej (zdecydowałem, że poszukam mu w sedanie)
Sebaboro
Nowicjusz
 
Posty: 6