Wybór pierwszego auta do miasta do 5-6 tyś. zł

25 Sty 2024, 18:38

Witam wszystkich forumowiczów.
Niedawno zdałem prawo jazdy i poszukuję swojego pierwszego auta w okolicach Wrocławia, ewentualnie Legnicy. Auto będzie służyć na codzienne dojazdy do pracy 8 km w jedną stronę, ewentualnie raz w miesiącu dystans około 75 km do Legnicy. Szukam czegoś taniego w ewentualnych naprawach, z w miarę ekonomicznym spalaniem (instalacja LPG, może być) - diesle raczej odrzucam. Nie kieruję się marką, lecz modelami które posiadają wymienione przeze mnie cechy.
Jestem kompletnym laikiem. Podrzucę oferty, które wstępnie spełniają moje oczekiwania.

#1: [link do oferty na Olx wygasł]
Z plusów fajna duża pojemność silnika. Pytanie jak z awaryjnością tych aut.
#2: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/v ... G8F9f.html
Polo, czyli nudne do bólu auto, ale wygląda na zadbane (trochę nie wierzę w to że jeździła nim tylko 70 letnia osoba, bo sprawdzałem że miało 8 właścicieli). Obawa dwa to, że może być trochę mułowate (pytanie czy w mieście będzie mi to przeszkadzać). Mam niedaleko, mogę podjechać sprawdzić i w razie dobrych odczuć z jazdy podjechać na stację diagnostyczną sprawdzić co i jak.
#3 https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/d ... G0kO5.html
Lanos, czyli klasyka. Na minus to, że od handlarza więc może być sporo ukrytych wad. Nie wiem też czy ta wersja silników dobrze współpracuje z gazem.

Jeżeli macie jakieś sugestie albo fajne egzemplarze (niekoniecznie z LPG) to chętnie zasięgnę rady.
JazdingMan12
Nowicjusz
 
Posty: 9

26 Sty 2024, 00:09

JazdingMan12 napisał(a):Z plusów fajna duża pojemność silnika. Pytanie jak z awaryjnością tych aut
w takiej Fabii nie ma się co psuć, a części są strasznie tanie. Silnik fajny, lubi sobie popić oleju (ale ogólnie w autach w tym budżecie raczej trzeba się z tym liczyć). Sprawdź dobrze stan podwozia, bo łatanie jest drogie, opanowanie ewentualnych kwestii technicznych będzie tańsze.
Polo już nieaktualne, ale to nawet lepiej, bo ten silnik jest denny.
Lanosa możesz podjechać obejrzeć bez żadnych oczekiwań, jeśli masz pod nosem. Nie generalizowałbym od razu komis = fujka, trzeba rozpatrywać dane przypadki (auta), tutaj też głównie stan podłogi
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Sty 2024, 04:51

Fabia ciekawa i można obejrzeć.
Lanos trochę zajechany w środku ale z zewnątrz nie wygląda źle (tak jak napisał poprzednik na pewno sprawdź stan podłogi i progów bo ich wymiana też już tania nie jest) tylko ten komis ma takie sobie opinię.

JazdingMan12 napisał(a):Na minus to, że od handlarza więc może być sporo ukrytych wad


Oj zdziwił byś się że czasami można w lepszym stanie auto kupić od handlarza niż od prywatnego właściciela,ci dopiero czasami dobrze kombinują.

Zerknij na te:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

A tutaj dość ciekawe ogłoszenie,Golf III od 1właściciela z małym oryginalnym przebiegiem i Polski salon (w ogłoszeniach raczej bardzo rzadki widok) tylko ta rdza i bieda edition..
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/v ... F98O2.html
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Sty 2024, 09:57

Fabia rzadka wersja z 2,0 moc prawie jak RS, zdaje się że stare Polo 6N miało 120 w GTI ale tam pojemność 1,6

Mikrostyki mogą nawalać jak to w vagach, wycieki, maglownica, czujniki różne no i korozja a tak to spoko.
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

26 Sty 2024, 12:00

Dzięki za propozycje i odpowiedzi wszystkim. Głupie pytanie sprawdzanie stanu podłogi to tylko stacja diagnostyczna bo jak inaczej, tak? Dziś umówię się na jakąś jazdę próbną i obejrzenie.

Jeszcze coś takiego wpadło mi w oko z rana:
[link do oferty na Olx wygasł]
Ostatnio edytowany przez JazdingMan12, 26 Sty 2024, 12:06, edytowano w sumie 1 raz
JazdingMan12
Nowicjusz
 
Posty: 9

26 Sty 2024, 12:04

Niekoniecznie bo samemu też możesz mniej więcej ocenić kładąc się pod auto no chyba że słabo się znasz to jedz z kimś kto choć trochę ogarnia temat a jeśli nie masz takiej możliwości to zostaje stacja tylko pamiętaj że to Ty ja wybierasz a nie sprzedający.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Sty 2024, 12:12

Barol napisał(a):A tutaj dość ciekawe ogłoszenie,Golf III od 1właściciela z małym oryginalnym przebiegiem i Polski salon (w ogłoszeniach raczej bardzo rzadki widok) tylko ta rdza i bieda edition..
gdyby tylko ta rdza (która i tak nie jest na istotnych elementach) była defektem tego auta, to byłoby super. Tylko kwestia tego, czy autor chce się pakować w takie zabytki (mimo, że taki Golf jeździ całkiem współcześnie)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Sty 2024, 12:35

Pytanko, czy jakby podwozie było w porządku w tym i cała reszta, to ta rdza na bagażniku i z boku nie będzie problemem?
[link do oferty na Olx wygasł]

I ta bora jeszcze bo za jednym zamachem je obejrzę:
[link do oferty na Olx wygasł]
JazdingMan12
Nowicjusz
 
Posty: 9

26 Sty 2024, 12:53

mike napisał(a):gdyby tylko ta rdza (która i tak nie jest na istotnych elementach) była defektem tego auta, to byłoby super. Tylko kwestia tego, czy autor chce się pakować w takie zabytki (mimo, że taki Golf jeździ całkiem współcześnie)


Wiadomo,budżet też jaki jest to jest ale to było raczej jako ciekawostka.

JazdingMan12 napisał(a):Pytanko, czy jakby podwozie było w porządku w tym i cała reszta, to ta rdza na bagażniku i z boku nie będzie problemem?
[link do oferty na Olx wygasł] ... derIndex=0

I ta bora jeszcze bo za jednym zamachem je obejrzę:
[link do oferty na Olx wygasł] ... derIndex=0


W Golfie tak zdjęcia zrobione ze mało co widać ale z prawej strony raczej rdza wychodzi na tylnym nadkolu i przednim błotniku przy progu (norma w Golfach). Raczej nie liczył bym na jakieś wielkie wow.
Bora zmęczona życiem.

Taka Astra wskoczyła chwilę temu https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/o ... G7tke.html
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Sty 2024, 13:48

Barol napisał(a):Wiadomo,budżet też jaki jest to jest ale to było raczej jako ciekawostka.
:ok:
JazdingMan12 napisał(a):Pytanko, czy jakby podwozie było w porządku w tym i cała reszta, to ta rdza na bagażniku i z boku nie będzie problemem?
[link do oferty na Olx wygasł] ... derIndex=0

I ta bora jeszcze bo za jednym zamachem je obejrzę:
[link do oferty na Olx wygasł] ... derIndex=0
jak nie mam problemu z komisami, tak miejsca typu skupy / tanie auta nie wzbudzają u mnie zaufania.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Sty 2024, 15:39

Barol napisał(a):
mike napisał(a):Taka Astra wskoczyła chwilę temu https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/o ... G7tke.html


Właśnie jadę ją obejrzeć bo wygląda mega obiecujaco.

Edit: Fajnie wyglądała ta astra ale miała pęknięty błotnik z przodu. Od spodu czysta. Ale niestety osoba przede mną kupiła bez zaglądania pod maskę nawet xd No cóż poszukiwania trwają
JazdingMan12
Nowicjusz
 
Posty: 9

27 Sty 2024, 09:13

JazdingMan12 napisał(a):Fajnie wyglądała ta astra ale miała pęknięty błotnik z przodu. Od spodu czysta. Ale niestety osoba przede mną kupiła bez zaglądania pod maskę nawet xd No cóż poszukiwania trwają


Pewnie szpachla zaczęła pękać ale błotnik to element wymienny.
Zapewne jakiś handlarz kupił.

Jedz obejrzyj Fabię :ok:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Sty 2024, 12:47

Niestety praca w handlu więc sobota i niedziela średnio :/

Jeszcze coś takiego wpadło w Legnicy:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... G9tmT.html

Mondeo w ogóle rozważać? Może mój kolega podjedzie obejrzy
JazdingMan12
Nowicjusz
 
Posty: 9

27 Sty 2024, 13:28

Albo się już długo sprzedaje albo zdjęcia są jeszcze z lata bo trochę zbyt zielono jest na zdjęciach.
Ogólnie ok tylko drzwi kierowcy i przedni błotnik mają jakieś dwa różne odcienie lakieru (tak wiem że to nie jest nowe auto ale mówię co widzę).

W Legnicy masz takiego Space Stara.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Sty 2024, 16:56

Typ od forda pojechał samochodem na zakupy niby. Na oko mojego kolegi rozgrzewał silnik przed zakupem. Szukam dalej. Jak coś mi wpadnie w oko to podeślę

Znalazłem jeszcze fiata stilo
[link do oferty na Olx wygasł]
i corsę
[link do oferty na Olx wygasł]
JazdingMan12
Nowicjusz
 
Posty: 9