Wyciąganie blachy vs wymiana (podloga+pas tylny)

02 Lis 2015, 23:48

Witam,
Ktoś za mną nie wyhamował na światłach i uszkodził mi tył samochodu (zderzak, pas tylny, podłoga). Ubezpieczyciel sprawcy zakwalifikował wszystkie elementy do wymiany, ale w warsztacie, który wybrałam, powiedzieli mi że lepiej podłogę i pas tylny wyciągnąć. Lepiej w sensie dla samochodu. Gdyż rozgrzewanie jest niezdrowe dla konstrukcji, a wymienianych elementów nigdy nie zabezpieczy się tak przed korozją, jak fabrycznych.
Proszę o opinię. Korzyści i wady wyciągania blachy vs wymiany.

Pomijam tu zupełnie kwestię kosztów - wiem, że wymiana będzie 3 razy droższa od wyciągania (2000zł vs 5500zł+), bo akurat pas i podłoga nie mają zamienników. Płaci ubezpieczyciel, tylko że przy wymianie będzie trzeba walczyć o urealnienie kosztorysu (zaniżone stawki i ceny części), a przy naprawie połowa już ustalonej kwoty zostałaby mi w kieszeni.

Samochód to Toyota Yaris '99
beginka
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 01 05 1989
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.0 i 16V 68KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

20 Gru 2015, 15:46

W tym przypadku myślę, że wyciąganie mogło by być lepszą opcją. Z tego co widać na zdjęciach nie jest ta podłoga jakoś mocno uszkodzona i jak by ktoś to zrobił z głową to praktycznie nie było by śladu.

Dla ubezpieczyciela takie elementy rzadko kiedy kwalifikują się do naprawy, raczej zalecana jest ich wymiana.

Nie znam się na tym tak dobrze ale może warto zasięgnąć porady w tym zakresie w kilku warsztatach?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

20 Gru 2015, 16:23

Aby zamknąć sprawę: zdecydowałam się w końcu na wyciąganie i jestem bardzo zadowolona. 3 razy taniej i 2 razy szybciej.
beginka
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 01 05 1989
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.0 i 16V 68KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

20 Gru 2015, 16:25

beginka napisał(a):3 razy taniej i 2 razy szybciej

... i dalej oryginalna tylna belka i podłoga w bagażniku :)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skąd się biorą zniżki na OC?
    Skąd się biorą zniżki na OC? Zakres OC jest dokładnie taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Nieco inne mogą być natomiast zniżki na OC przyznawane przez konkretnych ubezpieczycieli. Ci rządzą się swoimi prawami ...