Wycieraczka urwana w czasie jazdy opel vectra 1.7 d

wycieraczka urwana w czasie jazdy opel vectra 1.7 d

01 Gru 2010, 22:05

witam tez mam podobny problem ma opa vectre 1.7d dzisiaj jade sobie do pracy włączyłem wycieraczki zeby oczyscic sobie widoczność i przy uruchomieniu lewą wycieraczkę tą od kierowcy wyrwało razem z ramieniem z śruby zaczynałem sie zobaczyłem i sie przeżegnałem :twisted: ale ok do pracy miałem jakieś 200met. wiec dojechałem przed chwila założyłem na lewe ramię dłuższe pióro i działa jeździ po szybie ale nie ściera środka niewidem czemu pióro kupiłem na orlenie za 20żł proszę o pomoc jak zrobić to jedno ramie żeby mi ścierało ten środek szyby czy mam kupić nowe ramie z innego auta z którego to podejdzie czy morze pióro , a morze podgiąć ramię proszę o pomoc bo śnieg pada a widoczność mam straszna pomocy i z góry dziękuje
tego 2giego już nie zrobię bo urwało śrubę tylko nowy silniczek ale chce jedno <> :roll:
krzysiuek
kwasujw
Nowicjusz

Miejscowość: rzeszów

Re: Wycieraczka urwana w czasie jazdy opel vectra 1.7 d

02 Gru 2010, 11:18

Proponował bym poprawić błędy bo aż się czytać nie da i trzeba się domyślać co tam jest na pisane.
A jeśli chodzi o wycieraczkę to jedna nie zda egzaminu proponuję kupić silniczek albo jeśli silnik działa to spróbować jakoś to naprawić.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Wycieraczka urwana w czasie jazdy opel vectra 1.7 d

02 Gru 2010, 17:56

No a w jakim stanie jest trzpień tego wyrwanego ramienia? Można nakręcić na niego nakrętkę, czy gwint sie zepsuł? Jeżeli da się nakrętkę nakręcić, to jak ramię nie jest uszkodzone, to włożyć i przykręcić. Jak ramię jest uszkodzone, to kupić nowe. A jak jest uszkodzony trzpień, to można spróbować nagwintoweać na mniejszy gwint ( jest chyba 8, to można spróbować na 6 ). A jak nie, to tylko nowy.
Jedna wycieraczka w niczym ci nie pomoże, bo i tak nie będzie zbierała śniegu czy deszczu z całej szyby, bo trzpień tej wycieraczki jest tak ułożony, że ma wycierać tylko praeą stronę szyby i podawać wodę do lewej wycieraczki.
Jak chcesz mieć jedną wycieraczkę, to trzeba przesunąć trzpień ramienia bardziej na środek. A to wiąże się z przeróbkami, niewartymi roboty.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Udoskonalone manualne i automatyczne skrzynie biegów Opla Udoskonalone manualne i automatyczne skrzynie biegów Opla
    Dzięki licznym poprawkom w konstrukcji wewnętrznej i mechanizmach dźwigni druga generacja pięcio- i sześciobiegowych skrzyń Opla w porównaniu z konkurencją uzyskała doskonałe wyniki w zakresie jakości zmiany biegów. ...
    Japońskich producentów hybryd czeka rekordowy rok Japońskich producentów hybryd czeka rekordowy rok
    W 2016 roku Toyota sprzedała na świecie 1,4 mln hybryd, zaś w tym roku jest na dobrej drodze do wyniku 1,5 mln egzemplarzy. Łącznie japońscy producenci, przede wszystkim Toyota i Honda, dostarczą w tym roku klientom prawdopodobnie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009