Wydajny akumulator elektrycznego Audi

17 Sie 2015, 12:46

Akumulator w pełni elektrycznego SUV’a Audi, będzie skonstruowany w oparciu o ogniwa dostarczane przez dwóch południowokoreańskich potentatów technologicznych: LG Chem i Samsung SDI. Obaj partnerzy Audi chcą zainwestować w rozwój i produkcję ogniw akumulatorowych Europie, i dostarczać je koncernowi z Ingolstadt właśnie z europejskich fabryk. Proponowane przez nich rozwiązania techniczne, pozwolą elektrycznemu SUV’owi Audi pokonać ponad 500 kilometrów bez konieczności doładowywania akumulatora.

Wydajny akumulator elektrycznego Audi"Wspólnie z naszymi południowokoreańskimi partnerami, przeniesiemy do Unii Europejskiej najnowszą technologię produkcji ogniw akumulatorowych, dając w ten sposób europejskiemu przemysłowi innowacyjną myśl techniczną z tej dziedziny" powiedział dr Bernd Martens, członek zarządu Audi AG ds. zamówień. Moduły ogniw proponowane przez LG i Samsunga, charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością. "To nowoczesne rozwiązanie techniczne, pozwoli nam oferować naszym klientom jeszcze bardziej atrakcyjne samochody elektryczne."

"Nasz pierwszy napędzany wyłącznie elektrycznie SUV, to połączenie ekologii – ponieważ nie emituje żadnych spalin – z ogromną satysfakcją z jazdy", podsumował prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego. "Stworzone przez LG Chem i Samsung SDI innowacyjne moduły ogniw akumulatorowych włączymy w architekturę naszych pojazdów, tworząc w ten sposób atrakcyjne połączenie sportowego ducha i zasięgu."

źródło: Audi Group
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3283
Zdjęcia: 12003
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Silnik 13B-REW - Mazda
  Na liście słynnych silników stosowanych w autach sportowych nie mogło zabraknąć jednostki Wankla. A skoro o silniku z wirującym tłokiem mowa, to na myśl od razu przychodzi Mazda i jej sportowy model RX-7. Prawdopodobnie ...
  Toyota Celica przerobiona na wyścigową terenówkę!
  Prezentowana Toyota Celica GT została wyprodukowana w 1984 roku, a jej właścicielem jest John Rood. Inspiracją do stworzenia ekstremalnej wersji japońskiego coupe były samochody wyścigowe grupy B. Jej właściciel szczerze ...

 •  
  • Warto przeczytać