Wygodne auto do długich tras (10-12k)

19 Cze 2018, 15:07

Witam serdecznie forumowiczów.
Jest to mój pierwszy post. Szukam auta dla siebie, pisałem już na różnych kilku forach ale o tematyce konkretnych aut. Jako, że nie mam większych uprzedzeń postanowiłem, że napiszę na ogólnym forum miłośników czterech kół. W końcu każdy z nas jest kierowcą jakiegoś pojazdubl czyż nie?
Dobra dość tego słodkiego pitolenia.

Szukam: auto dla mnie, będzie robić dłuższe trasy plus dojazdy do pracy i z powrotem ok. 50Km dziennie (pracuje za granicą)
Budzet: zakup plus podstawowy serwis plus jakieś ewentualne drobne i niespodziewane naprawy 10-12k PLN
Typ nadwozia: coś większego - Kombi, Sedan, Liftback ewentualnie
Wyposażenie: wiadomo, że im lepsze tym lepiej, m.in. klimatronik dobrze, żeby był. Rzeczy typu elektryczne sterowane szyby czy lusterka to oczywistość raczej.
Silnik: tutaj pojawia się problem. Diesel chyba byłby odpowiedni, ale z drugiej strony benzyna z gazem też spoko opcja. Problemem jednak w przypadku drugiej opcji jest kilkukrotne tankowanie na trasie i zmniejszona przestrzeń bagażowa.
Jakieś propozycje? Może konkretne oferty? Mieszkam w Wielkopolsce, ok. 90Km od Poznania na wschód.
Pozdrawiam, Szymon.

Edit: opcja numer 1 [link do oferty na Olx wygasł]
Opcja numer 2 [link do oferty na Olx wygasł]
Opcja numer 3 [link do oferty na Olx wygasł]
Takie pierwsze 3 z brzegu, co sądzicie?
DigiBeb
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 06 04 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Seata Arosa FL
Silnik: 1.4 TDI (ok. 110KM)
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

20 Cze 2018, 19:14

Odświeżam.
Co myślicie o Lagunie 2 ph2 b/g ?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
DigiBeb
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 06 04 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Seata Arosa FL
Silnik: 1.4 TDI (ok. 110KM)
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

20 Cze 2018, 20:12

Może coś takiego ? Mój samochód , sprzedaję , Mega fajny samochód, wyróżniający się w tłumie, z dieslem o bdb opiniach Polecam, samochód zadbany w BDB stanie.w 100% bezwypadkowy, w 100% sprawny technicznie . Polecam ale oczywiście nie namawiam. :ok:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

20 Cze 2018, 20:20

Za tydzień w weekend będę w Polsce, więc jeśli nie sprzedasz do tego czasu, to może podjadę (kawałek z Wielkopolski jest). Jak już wspomniałem wyżej nie mam uprzedzeń co do marki pojazdu. :)
DigiBeb
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 06 04 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Seata Arosa FL
Silnik: 1.4 TDI (ok. 110KM)
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

20 Cze 2018, 20:54

Właśnie KIA/Hyundaj robi od kilkunastu lat BDB samochody
KIA daje 7 lat gwarancji na swoje samochody więc siłą rzeczy muszą być to dobre auta, poziom cen też jest więcej niż zadawalający w porównaniu do konkurencji.
W razie czego serdecznie zapraszam.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

20 Cze 2018, 20:55

andrewb25 napisał(a):Mój samochód , sprzedaję

Od kiedy to prywatne auta sprzedaje się na FV marża. Napisz uczciwie, że jesteś handlarzem i tyle.
cytat z ogłoszenia "FV marża, kupujący zwolniony z opłaty 2%
Samochód opłacony, gotowy do rejestracji"
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Mokka crossover produkowany będzie w Europie
    W 2014 roku Opel rozpocznie produkcję crossovera Mokka w zakładzie w Saragossie (Hiszpania). Wysoki poziom globalnego popytu na kompaktowe SUV-y daje dodatkowe możliwości wykorzystania mocy zakładu. Opel Mokka będzie produkowany ...

20 Cze 2018, 21:04

yeti65 pisze wszystko w ogłoszeniu . Tak jest to Firma Handlowa. (Importer) Na samochody Wystawiam Faktury VAT.
Auto jest moje i stanowi moją prywatną własność !!

A co umowa na niemca czy duńczyka mam sprzedawać ?
Nie będę się też przed tobą tłumaczył. Konto z otomoto jako "prywatne" bo za firmowe trzeba bulić jak za złoto.
Powtarzam jeszcze raz nikogo do niczego absolutnie nie namawiam.
Jeżeli komuś nie odpowiada forma sprzedaży to nie kupuje i po temacie.
Ostatnio edytowany przez andrewb25, 20 Cze 2018, 21:09, edytowano w sumie 1 raz
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

20 Cze 2018, 21:08

andrewb25 napisał(a):A co umowa na niemca czy duńczyka mam sprzedawać ?


A co to za różnica? Yeti ma rację i się nie oburzaj, to nie jest oferta prywatna i koniec. Jesteś handlarzem.

Nie rozumiem tylko tego oburzenia, jak wszystko robisz OK to po co się unosisz? :oops:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Cze 2018, 21:17

Nie ma to żadnego znaczenia, to co pisze yeti65, nawet warto kupić od firmy bo masz przynajmniej jakąś tam gwarancję.
Auto kupione OD OSOBY PRYWATNEJ, OD pierwszego właściciela,
Sprzedawane przez PRYWATNĄ firmę handlową która ten pojazd przywiozła i sprzedaje na Fakturę VAT marża jak 70-80% ogłoszeń. Podane jak Krowie na rowie :mrgreen:
Różnica taka że wiem co mam, mogę coś więcej o tym samochodzie powiedzieć oraz samochód został dodatkowo sprawdzony pod każdym względem.
Ostatnio edytowany przez andrewb25, 20 Cze 2018, 21:28, edytowano w sumie 1 raz
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

20 Cze 2018, 21:26

andrewb25 napisał(a):Sprzedawane przez PRYWATNĄ firmę handlową która ten pojazd przywiozła i sprzedaje na Fakturę VAT marża jak 70-80% ogłoszeń

A jakość sprowadzonego auta też taka jak te 70-80% :?: :naughty:
Czyli perełka :lol: Gwarancja :?: :?: :?: Proszę, nie rozśmieszaj mnie.
Tu na forum często mamy przykłady jak działa taka gwarancja.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

20 Cze 2018, 21:34

przyjedź i sprawdź :mrgreen: nawet przejechać ci się dam :mrgreen:
Dobra koniec tej farsy
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

20 Cze 2018, 21:35

Biedna Kia. Całkiem niechcący stała się kością nienawiści :lol:
Co do prywatnych importerów, czy komisów- import jest legalny, a każdy klient obd arzony zmysłem wzroku. Ja też wolę kupować z prywatnych rąk, ale nie każde auto sprowadzane to szrot na kołach, nie bądźmy tacy surowi.
Curver
Początkujący
 
Posty: 75
Auto: Peugeot 308
Silnik: 1.6 HDi 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

20 Cze 2018, 21:41

Curver napisał(a):Re: Wygodne auto do długich tras (10-12k)
1 minutę temu Biedna Kia. Całkiem niechcący stała się kością nienawiści
Co do prywatnych importerów, czy komisów- import jest legalny, a każdy klient obdarzony zmysłem wzroku. Ja też wolę kupować z prywatnych rąk, ale nie każde auto sprowadzane to szrot na kołach, nie bądźmy tacy surowi.

Jakoś nie zauważyłem by ktoś miał jakieś zastrzeżenia do samego auta. To że nie każde sprowadzone auto to szrot, to też prawda, ale nie każdy ma chęć i czas odsiewać ziarno od plew.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

20 Cze 2018, 21:46

andrewb25 napisał(a):nawet warto kupić od firmy bo masz przynajmniej jakąś tam gwarancję.


Jaką gwarancję? Człowieku... Gwarancję w EU i Polsce ma się w przypadku przedmiotów nowych, na okres 24 msc.

W przypadku kupna auta używanego masz TYLKO rękojmię, która nie uwzględnia większości bolączek 15-20 letniego auta, bo np. padnięty silnik jest wynikiem naturalnego zużycia, a nie winy sprzedającego. Nie ma żadnej gwarancji...
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Cze 2018, 22:03

gwarancję ...tak źle się wyraziłem...chodziło oczywiście o rękojmię
gwarancji już oczywiście nie ma , bo to producent daje gwarancję.
Ja daję rękojmię na to gdyby się okazało że samochód ma wady ukryte lub wady o których wiedziałem a nie poinformowałem klienta.
Oczywiście w/w egzemplarz nie ma żadnych usterek i wad, był słaby akumulator który został wymieniony na nowy z 2 letnią GWARANCJĄ :mrgreen:
Ja doskonale wiem co inni przywożą, ja natomiast kupuję przede wszystkim auta w całości jako bezwypadkowe. Auto można sprawdzać jak kto chce, możliwe są także zdjęcia z dnia zakupu.
Ale oczywiście jeżeli komuś nie odpowiada taka forma sprzedaży to przecież nikt nikogo nie zmusza.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie