Wygodny SUV/van do 35tys.

20 Maj 2018, 09:20

Witam wszystkich,
Chciałbym się poradzić w kwestii zakupu auta, bowiem po kilkudniowym oglądaniu ogłoszeń i kilku wizytach w okolicznych komisach (tylko po to żeby się "rozejrzeć") mam kompletny mętlik w głowie co wybrać. Aktualnie posiadam Chryslera Voyagera 2.5 CRD z 2002 roku, jednak najwyższy czas zmienić go na coś innego. Rocznie robię około 20-25tys kilometrów (połowa trasa, połowa po mieście). Poszukuję dużego auta do około 35 tysięcy złotych, a przede wszystkim wygodnego i "płynącego" po trasie jak mój Chrysler. Jeżeli chodzi o nadwozie to pod uwagę brałem vana i suva, natomiast preferencji co do silnika nie mam określonych - może być diesel, może być benzyna (raczej z perspektywą włożenia gazu). Co do rocznika, to chciałbym żeby autko miało maksymalnie te 10 lat i było w miarę przyzwoicie wyposażone. Oczywiście miło by było aby serwisowanie autka nie należało do najdroższych, a i wizyty w serwisach nie musiały być zbyt częste. Osobiście moją uwagę przykuły takie autka jak Citroen C-Cruiser (i bliźniacze opcje z Peugeota i Mitsubishi), Subaru Tribeca lub Dodge Caravan z okolic 2010 roku. Proszę o jakieś sugestie wobec wyboru któregoś z podanych aut, lub też ewentualne propozycje innych opcji.
Pozdrawiam :)
bass789
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Dodge Journey 2.0 CRD

20 Maj 2018, 10:48

Co powiesz na Chrysler Pacifica?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

20 Maj 2018, 11:49

Pacifice znam bardzo dobrze, bo ojciec taką posiada - mega wygodne auto, jednak martwią mnie trochę problemy z elektryką które w niej występują (i które podobno nie są odosobnione) - chwilami potrafi siąść wszystko, co jest elektrycznie sterowane, wraz z całym licznikiem, a żaden spec od tego typu spraw nie jest w stanie to ogarnąć, tylko pomagają doraźnie.
bass789
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Dodge Journey 2.0 CRD

20 Maj 2018, 12:31

bass789 napisał(a):C-Cruiser


C-crosser raczej. Niby ok, ale mała popularność modelu może się lekko odbić na kosztach ewentualnych napraw.

bass789 napisał(a):Subaru Tribeca l


Fajny silnik i auto ogólnie spoko jeśli jeździłbyś na benzynie. Boksery subaru mają to do siebie, że większość posiada mechaniczną regulację luzów zaworowych (na lpg interwał skraca się do tych 30-40kkm) a ze względu na ułożenie silnika często do tej czynności trzeba go "opuścić", koszty przemilczę.

Co do dodża, nie wiem to się nie wypowiem.

Ode mnie
Opel Zafira 2 2.0T, tudzież OPC
No i jako faworyt s-max 2.5T
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Maj 2018, 17:40

Jeśli chodzi o przytoczonego Opla, to raczej od razu odpada. Co do Forda, to ciężko znaleźć polecaną wersje z miarę fajnym wyposażeniem.

Po kilku godzinach spędzonych na portalach z ogłoszeniami w oko wpadły mi jeszcze trzy opcje: Dodge Journey, Honda CR-V i Volvo XC90. Jeśli chodzi to Volvo to widzę, że trzeba by zejść co najmniej rok z rocznika żeby znaleźć coś w budżecie. Honda wydaje się interesującą opcją, tak samo jak ten Dodge, z tym że nie mam żadnego doświadczenia z tymi autami. Jesteście w stanie coś na ich temat i dostępnych na rynku, pasujących do kryteriów egzemplarzy powiedzieć? Czy w tej cenie będą to raczej auta w wątpliwym stanie?
bass789
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Dodge Journey 2.0 CRD

20 Maj 2018, 17:52

bass789 napisał(a): Jeśli chodzi to Volvo to widzę, że trzeba by zejść co najmniej rok z rocznika żeby znaleźć coś w budżecie.


Szukając czegoś bezwypadkowego, z w miarę pewną historią (i nie świeżo sprowadzonej perełki) nie nastawiałbym się na nic młodszego niż 2005.
Druga sprawa to koszty - sporo aut jest kupowanych przez osoby, których nie nie po prostu nie stać a później trafiasz na taki niedoinwestowany egzemplarz i może być różnie.
CRV niby ok ale to auto sporo mniejsze niż wszystkie inne, które tu padły.

bass789 napisał(a):Co do Forda, to ciężko znaleźć polecaną wersje z miarę fajnym wyposażeniem.


A czy CRV albo dodge będą miały lepsze? Już pomijam tandetę wnętrza w amerykańcach

BTW technicznie bliźniaczym autem z journey jest fiat freemont.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    40-lecie Renault w Formule 1
    Renault informuje, że w ten weekend, w ramach Grand Prix Monako, uroczyście rozpocznie obchody 40 rocznicy zaangażowania marki w wyścigi Formuły 1. Renault rozpoczęło przygodę z Formułą 1 wraz z udziałem kierowcy Jean-Pierre ...