Samochód typu SUV/Terenowy na pierwsze auto?

01 Kwi 2018, 09:01

Witam,chciałbym uzyskać pomoc w kwestii czy na pierwsze auto w życiu,nadają się samochody typu SUV/Terenowe,ponieważ zastanawiam się nad kupnem swojego pierwszego auta do 7000zl i nie wiem czemu ale strasznie podobają mi się SUV-y.Znalazłem nawet dość ciekawe ogłoszenie (przynajmniej dla mnie,ale może to być studnia bez dna) z samochodem Opel Frontera z 1995 roku,pod spodem podam link do ogłoszenia. Proszę o pomoc czy to dobry pomysł żeby kupić na pierwsze auto Suv-a i czy taki samochód jak niżej nada się dla mnie.Powiem ze mam prawo jazdy od 2012 roku ale z powodu braku funduszy nie zakupiłem ani jednego auta i w sumie przejechałem przez te 6 lat może z 200km,ale mam zamiar odświeżyć jazdę samochodem u znajomego w szkole jazdy ,no i zastanawiam się nad pierwszym autem.

Oto ogłoszenie: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
pastrana123
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

01 Kwi 2018, 09:13

Jeśli nie masz zamiar jeździć w terenie to poroniony pomysł.
Samo auto "spartańskie" a koszty utrzymania nie są jakieś bardzo niskie, weź pod uwagę np cenę opon
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

01 Kwi 2018, 09:19

Poprawiaj według wzoru - wazne-zanim-napiszesz-nowy-temat-przeczytaj-ten-wazne-vt72479.htm

Obecnie nie wiemy co mamy poradzić. Jeśli się Tobie podoba i chcesz - to kupuj starego strucla służącego do jazdy w terenie. Nikt Ci nie zabroni, ale pytanie brzmi - po co.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

01 Kwi 2018, 09:30

Samochodem nie będę jeździł w terenie,może kiedyś żeby przez las jakiś przejechać.Jestem z Lublina i chce auto do 7000zl z gazem. Samochód potrzebuje do dojeżdżania do pracy i żeby jeździć na wycieczki najprawdopodobniej za granice.Auto musi być na tyle duże żebym w miarę możliwości mógł przespać się na trasie.Pomyślałem ze SUV będzie dobrym wyborem,ale macie racje te auta są w teren a nie na trasy po 500-600km.W takim razie proszę o pomoc z wyborem samochodu spełniający moje wymagania.
pastrana123
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

01 Kwi 2018, 09:42

Zafira
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

01 Kwi 2018, 09:44

Dzięki
pastrana123
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

01 Kwi 2018, 13:12

Jest jeszcze kwestia ubezpieczenia, jeżeli nie masz żadnych zniżek i nie masz współwłasności z jakimś kierowcą ze zniżkami, to lepiej unikać większych silników. A wybieranie się za granice bollidem za 7 tys też nie jest dobrym pomysłem. Kup sobie auto na dojazdy do pracy, a na wycieczki pociągiem lub samolotem(i wypożyczenie auta na miejscu).
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

01 Kwi 2018, 13:19

2 litrowy silnik to duży? Myślałem że 5 litrów v8 to duży silnik i tam ubezpieczenie będzie dużo kosztować ale 2 litry to podstawa wsumie w dużym aucie na długie trasy, a jeżeli chodzi o jeżdżenie pociągiem, to nie po to zdawałem prawko żeby jeździć pociągiem, a 6 lat bez auta to już trochę lipa. Postanowiłem poszukać Suzuki Grand Vitara w cenie max 8000zl albo Forda C-Max lub Mazda 5, te 3 samochody spełniają moje wymagania. Samochód będę kupował po wakacjach tak więc mam czas żeby znaleźć warty uwagi egzemplarz
pastrana123
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

01 Kwi 2018, 13:21

A co do kosztów ubezpieczenia, to nie martwię się że porze mnie to bo mam znajomego pracującego w firmie w której porównują wszystkie ubezpieczenie, dlatego napewno znajdzie mi jak najtaniej a samochód będzie kupowany na mamę to dodatkowe profity z tego będą
pastrana123
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

01 Kwi 2018, 13:58

pastrana123 napisał(a):nie po to zdawałem prawko żeby jeździć pociągiem


I tyle w temacie. :roll: Dużo wody w Wiśle jeszcze upłynie, zanim to się zmieni w Polsce. Pociągiem czy autobusem nie pojadą, bo wstyd, ale gruzem za 500zł to już nie wstyd. :lol:

Niech jedzie tym za granicę. Jak pierwszy raz wybuli za holowanie z autostrady i naprawę za granicą, to zrozumie, że nikt w złej wierze nie radził.
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna

01 Kwi 2018, 14:09

Jeżeli auto będzie na dorosłego :mrgreen: to ok.
pastrana123 napisał(a): Samochód będę kupował po wakacjach tak więc mam czas żeby znaleźć warty uwagi egzemplarz

Tak i jak znajdziesz teraz, to sprzedający będzie go trzymał dla ciebie przez pół roku :lol:
Ale z drugiej strony to może i lepiej, że już zaczynasz szukać. Przekonasz się jakie cacka(duże auto) można mieć za 7 tys
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

01 Kwi 2018, 18:36

To wcale nie jest pomysł nie do zrealizowania, w zeszłym roku osoba z tego forum szukała podobnego auta i ostatecznie kupiła Volvo XC70 I generacji. Auto + naprawy wyszły niecałe 10tys., kolega korzysta z niego na co dzień, wozi też nim różne sprzęty i często podróżuje śpiąc w bagażniku. Bardzo trwały samochód.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

01 Kwi 2018, 18:50

Rom33 dzięki że mnie popiera, owszem volvo xc70 to dobry wybór bo nawet nie brałem pod uwagę volvo, ale widzę że ubezpieczenie tego auta pożre dużo kasy bo 2,4l to trochę za dużo dla mnie, ale popatrzę inne volvo jeszcze, jak narazie mam wybrane 3 auta Toyota Rav4 1 generacji, Mazda 5 i Ford C-Max 1 generacji, popatrzę jeszcze volvo
pastrana123
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

01 Kwi 2018, 20:12

Na pewno nie kupisz c-max'a za 8k, zapomnij

Akurat pojemność silnika nie jest jedynym wyznacznikiem jeśli chodzi o wysokość oc, jest wiele zmiennych
Za volvo 2.5T płaciłem stówkę więcej niż płaciłbym za vectrę 1.8
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km