Wymiana amortyzatorów Golf 4 koszt

18 Sie 2018, 12:33

Ile powinna wynieść robocizna za wymianę amortyzatora i łożyska? Pojechałem do niby sprawdzonego i w miarę taniego mechanika z okolicy, to policzył mi po 150 za jedem przedni i 100 za jeden tylny, jeśli chodzi o robociznę.

Nie jestem kompletnie zorientowany w temacie cen, szukam w Googlach i za bardzo nic mądrego nie mogę znaleźć.
Miscellaneous
Nowicjusz
 
Posty: 11

18 Sie 2018, 14:38

No to sporo policzył a nawet bym powiedział że dużo, srednio liczy się 80 zł za amortyzator albo liczą 200 przód i 100 tył. Łożysko to ok 100 zł
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Sie 2018, 14:40

Ale w cenę tych 150 zł wchodzi też wymiana łożyska, o czym chyba zapomniałem napisać.
Miscellaneous
Nowicjusz
 
Posty: 11

18 Sie 2018, 14:45

No to raczej nie ma szukać problemów, ceny są uzależnione od regionu i mechanika ja Ci podałem w przybliżeniu więc to co Ci wyliczył to nie jest jakiś kosmos
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Sie 2018, 14:51

Dzięki bardzo, mam jeszcze jedno pytanie, ile powinna mniej więcej wynieść wymiana przedniego wahacza + gałka łącznie z częściami? Tu chyba dochodzi cena ustawiania geometrii?

Wiadomo, że co do kosztów to zależy od regionu, ale chcę wiedzieć mniej więcej, zeby nie wpuścić się w maliny, jako ktoś mało obeznany w temacie.

Jakby coś, to popytam za kilka dni na priv trochę o blacharkę, jeśli nie masz nic przeciwko, bo z tym też będę mieć troszkę do roboty. :)
Miscellaneous
Nowicjusz
 
Posty: 11

18 Sie 2018, 14:57

Miscellaneous napisał(a):ile powinna mniej więcej wynieść wymiana przedniego wahacza łącznie z częściami?
wymiana wahacza to z 5 dyszek a jest ogrom zamienników w różnych cenach więc to rożnie no i potem do roboty geomatria

Co do blacharki to możesz spokojnie zakładać nowy temat w dziale Problemy techniczne->Nadwozie, napewno odpowiem. Mam sporo PW i forum ogólne jest priorytetem a PW zostawiam na koniec i często się wydłuża czas odp.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Motor Show 2012 / relacja
    Wydarzenie zrealizowano w nowej formule łącząc wystawę motoryzacyjną z bogatym programem wydarzeń towarzyszących. Poznańskie wydarzenie obfitowało w premierowe pokazy samochodów, a furorę robiły stoiska na których ...

18 Sie 2018, 15:01

Super, dzięki wielkie!
Miscellaneous
Nowicjusz
 
Posty: 11

19 Sie 2018, 13:52

Miscellaneous napisał(a):Dzięki bardzo, mam jeszcze jedno pytanie, ile powinna mniej więcej wynieść wymiana przedniego wahacza + gałka łącznie z częściami? Tu chyba dochodzi cena ustawiania geometrii?


Nastaw się bardziej na ok 80 zł, dzisiaj mamy XXI wiek, olej wymiana to koszt 40-50 zł, roboczogodzina to dobre 80-100 zł także no poza kowalami z WD-40 i młotkiem nikt za grosze nie będzie się babrał, bo sprzęt kosztuje i wiedza tez.

Poza tym po cholerę wymieniać wahacz?? kupujesz zestaw naprawczy tuleje pełne z R32/Cupry, do tego sworzeń i tyle i auto jak nowe.
Chyba że jakieś uszkodzenie.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

04 Wrz 2018, 09:47

Na Twoje pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi,ponieważ każdy warsztat liczy to inaczej w zależności nawet od modelu samochodu czy regionu. Wiem bo akurat tym również zajmujemy się na co dzień, nie ma jednego ogólnopolskiego cennika.
AutoRondo
Nowicjusz
 
Posty: 7