Wymiana dynamiczna, a statyczna oleju w skrzyni biegów?

10 Paź 2019, 08:52

Chyba odpowiedni dział skoro "nie wiesz jak coś zrobić". Opłaca się znacznie więcej dopłacić czy lepiej nie? Może co jakiś określony przebieg przelać kompletnie nowy olej?
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

10 Paź 2019, 09:03

Marcel2727 napisał(a):Opłaca się znacznie więcej dopłacić czy lepiej nie?
Ja generalnie uważam że taką wymianę dynamiczną przy której wymieniasz cały olej w skrzyni powinno się robić przynajmniej raz na trzy serwisy olejowe. Czyli przykładowo robiąc serwisy olejowe w skrzyni co 40-50 tyś. km wychodzi że warto taki dynamiczny serwis wykonać przy przebiegu około 150 tyś km. Tu bym jeszcze taką wymianę zrobił po np. pięciu latach nawet jak nie osiągniemy takiego przebiegu.

Generalnie podczas wymiany oleju widać w jakim on jest stanie. Starzeje się wolniej niż ten w silniku i jeżeli przy wymianie widać że jest już mocno zużyty (brak klarowności itp.) warto wtedy wymienić cały olej.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tablica rejestracyjna przypisana do samochodu
    Na początku roku czyli dokładnie 31 stycznia 2022 zaczęły obowiązywać przepisy pozwalające na pozostawienie aktualnych tablic rejestracyjnych samochodu przy zmianie właściciela i niezależnie od regionu polski. Aktualnie kupując ...
    Jazda pod prąd - niezgodnie z obowiązującym kierunkiem ruchu
    Jazda niezgodnie z obowiązującym kierunkiem ruchu ma różne przyczyny. Wielu kierowców robi to, będąc pod wpływem alkoholu. Niektórzy są zbyt zmęczeni, aby dostrzec znaki drogowe. Innych gubi dekoncentracja ...

  •