Wymiana oleju w skrzyni biegów

Wymiana oleju w skrzyni biegów

14 Mar 2011, 15:35

Witam,
Jak wymienić olej w skrzyni biegów w Fabii 1.4?
Mógłby ktoś opisać wszystkie czynności, oraz jak to poprawnie wykonać?
Pozdrawiam
azz1
Nowicjusz

Miejscowość: zzz

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

26 Mar 2011, 13:32

Czynność bardzo prosta,może być kanał ale nie musi.Odkręcasz spust oleju i czekasz aż przestanie kapać,zakręcasz,odkręcasz wlew (jest gdzieś w połowie skrzyni),auto musi stać na równym.Bierzesz przewód z lejkiem,wkładasz końcówkę do otworu i powoli wlewasz odmierzoną ilość oleju,gdy zacznie kapać,zakręcasz i po robocie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

10 Wrz 2018, 11:47

Odkąd pamiętam miałem dziwne odgłosy w skrzyni biegów. Polecono mi właśnie oryginalny olej, bo rozwiązał problem tego typu wielu kierowcom. Mi też pomogło.
pawelszabla
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu
    Może się wydawać, że blisko połowa samochodów użytkowanych przez Polaków to auta z silnikiem Diesla. Ich liczba jest jednak niższa niż sądzi wielu zmotoryzowanych – a co więcej, systematycznie spada. Samochody ...
    Audi Urban Future - wizja miejskiej mobilności w przyszłości Audi Urban Future - wizja miejskiej mobilności w przyszłości
    Centralnym punktem wielu projektów, w których uczestniczy Audi jest kwestia dalszego rozwoju światowych metropolii. Odpowiedź projektantów Audi w tej kwestii, to innowacyjne pojazdy i nowe pomysły. Równocześnie, ...

•  
    • Mazda 2 2003 diesel sprowadzona z Hiszpanii
      Fotoradar, Fotorapid CM
      Quady, 3
      Zaciski hamulcowe czerwone, Porsche