Jeep compass 2017r. Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

19 Kwi 2022, 19:48

Witam. Szukam jakiegoś warsztatu godnego polecenia który zajmuje się dynamiczną wymianą oleju w automatycznej skrzyni biegów. A konkretnie chodzi mi o 9 biegowy automat w jeep compass 2017r . Okolice Katowic.
Ady77
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • 20 Kwi 2022, 08:49

    Szukaj takiego który typowo specjalizuje się w automatach i naprawia takie skrzynie. Zwykłe warsztaty lepiej tu omijać bo nie mają często sprzętu do komunikacji ze skrzynią i nie zawsze wiedzą jak zrobić prawidłową wymianę w takiej skrzyni, adaptację itd.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9756
    Zdjęcia: 34

    20 Kwi 2022, 12:51

    Właśnie w tym problem. Po rozmowach z kilkoma specjalistami od automatów nikogo nie znalazłem. Albo niechcą z powodu braku możliwości podpięcia tej skrzyni albo chcą ale po krótkiej rozmowie mam wrażenie że nie mieli jeszcze do czynienia z tym 9 biegowym automatem,dlatego mam prośbę o jakiś kontakt do speca który ma jakieś pojęcie na temat jeepa compassa M6 ,bo autoryzowane serwisy w okolicach Katowic nie pomogą
    Ady77
    Nowicjusz
     
    Posty: 6

    20 Kwi 2022, 13:04

    Ady77 napisał(a):autoryzowane serwisy w okolicach Katowic nie pomogą
    A pytałeś w ASO to taki serwis oleju w skrzyni, co ci powiedzieli?

    Znasz oznaczenie kodowe tej skrzyni? Jaki masz tam silnik?
    Czy czasem nie jest to skrzyni 948TE?
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9756
    Zdjęcia: 34

    20 Kwi 2022, 13:53

    W aso nie robią dynamicznej wymiany . A jeśli chodzi o skrzynię to 9hp zf i tylko tyle wiem.
    Ady77
    Nowicjusz
     
    Posty: 6

    20 Kwi 2022, 13:56

    Problem polega na tym że spece od jeepów twierdzą że compass to fiat a spece od fiatów że jeep i nikt niechce tego robić
    Ady77
    Nowicjusz
     
    Posty: 6
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Toyota silniki 3S-GE / GTE
      Cztery cylindry w układzie rzędowym. Pojemność: 2 litry. Zalety: dostępność, dobry potencjał do tuningu, duży dostęp do części zamiennych. Klasyczne jednostki 3S-GE / GTE powstały zgodnie z tradycyjnym podejściem do sztuki ...

    10 Maj 2022, 12:02

    Olej warto wymieniać i z tego co widzę w tej skrzyni nie jest to skomplikowane trzeba mieć tylko odpowiednią miarkę lub sobie ją dorobić. Informację o prawidłowym poziomie oleju i wymiarach miarki dodałem w moim poście na stronie skrzynia-biegow-zf9hp-po-nocy-przeciaga-mocno-obroty-przy-zmianie-vt129067.htm
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9756
    Zdjęcia: 34

    05 Kwi 2024, 10:01

    witam serdecznie,

    ja z kolei mam mega problem bo mam do wymiany łożysko oporowe, a częśc jest niedostępna i nie wiadomo kiedy będzie, czy ktoś zna może inne marki z których można wziąć zamiennik?
    RADEKg
    Obserwowany
     
    Posty: 1
     
    cron