Wymiana filtrów - jak odgrzybić, ozonowanie, nabijanie, olej, kiedy

03 Mar 2024, 19:58

Filtry oryginalne i wymiana co 2 lata?
Czy może zamiennik febi, bosh, filtron, mann ( tu mówią, że jak mogę to lepiej dopłacić i te zawsze wybrać) i co roku jak do tej pory.
Z węglem aktywnym / cząstek stałych / przeciwpyłkowym (są aż 3 jakieś rodzaje...) lub bez?
U kogo kupić, bo ceny różne a i numery katalogowe i się gubię...np. mann powietrza od 30 do 100 mi wychodził...
Ile powinna kosztować wymiana filtrów, TE 3 ROBIĆ U VW CZY BYLE GDZIE OK: ozonowanie; odgrzybianie; nabijanie (co 2 lata robię), olej podmiana?
I kwestia korka spustowego oleju z uszczelką - od kogo tj. jaka marka?
Co to filtr hydrauliczny (są oleju skrzyni biegów, wspom kierownicy) i co ile się wymienia i od kogo kupić marka + sklep.
ps. jaki miesiąc byłby najlepszy na taką wymianę filtrów i oleju? Wiosna, lato a może jesień? - Do tej pory wychodziło mi to na czerwiec (to raz na rok lub względem km) ale teraz, że stał to mając z 178 tys. a kolejne przy 185.5 tys. to wychodzi wrzesień (przy założeniu jazdy 1000 km / miesiąc). Coś tam miałem naprawiane w silniku i wymieniany tył auta ale podobno to nie koliduje to czekać czy jednak teraz. Te pory roku heh.

VW Polo 2012 1.6 diesel 90
kamolinka1
Nowicjusz
 
Posty: 32
Zdjęcia: 0

04 Mar 2024, 15:16

Filtry i olej w silniku najlepiej wymieniać raz w roku lub co około 10tkm w zależności co nastąpi wcześniej.

Jeżeli chodzi o czas wymiany to ja preferuję od zawsze wiosnę bo jakoś tak mi się utarło ale generalnie jakiegoś większego znaczenia nie ma tu pora roku.

Filtr przeciwpyłkowy do klimatyzacja najlepiej z wkładem węglowym i tu wymiana min. raz w roku. Przy zwykłym filtrze najlepiej dwa razy w roku bo one potrafią po pewnym czasie nieprzyjemnie pachnieć co da się odczuć podczas uruchomienia klimy po postoju.

kamolinka1 napisał(a):Czy może zamiennik febi, bosh, filtron, mann
Te marki są ok. Nie musisz kupować oryginału.

kamolinka1 napisał(a):I kwestia korka spustowego oleju z uszczelką - od kogo tj. jaka marka?
Korka nie wymieniasz a jedynie podkładkę i to tez nie musisz tego robić przy każdej wymianie choć to groszowa sprawa.

kamolinka1 napisał(a):Co to filtr hydrauliczny (są oleju skrzyni biegów, wspom kierownicy) i co ile się wymienia i od kogo kupić marka + sklep.
W skrzyni olej jak masz automat to najlepiej co jakieś 60 tkm wymieniać. Wymienia się też wtedy filtr.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

04 Mar 2024, 19:58

Dopłacić do mann (podobno najlepsze) czy filtron?

Mam skrzynie manualna wiec filtr hydrauliczny odpada wymiana? Czy w manualu jednak jest też właśnie ten filtr przy wymianie oleju skrzyni? (co ile się ten olej w manualu wymienia i jak sprawdzic czy wymieniony byl?) to samo olej hamulcowy?

U kogo kupić, bo ceny różne a i numery katalogowe i się gubię...np. mann powietrza od 30 do 100 mi wychodził...
Ile powinna kosztować wymiana filtrów.
TE 3 ROBIĆ U VW CZY BYLE GDZIE OK?: ozonowanie; odgrzybianie; nabijanie (co 2 lata robię czy lepiej co roku), olej podmiana?
Czy te zabiegi robi sie jak wymienia sie filtry najlepiej? Czy mycie auta chemia u detailingu kłuci sie jakos z odgrzybianiem i ozonowaniem jakby były robione razem czy które jako 1 musi być tj. mycie srodka czy odgrzyb z ozonow?
kamolinka1
Nowicjusz
 
Posty: 32
Zdjęcia: 0