Wymiana kompresora klimatyzacji w Citoren

28 Cze 2022, 07:25

Witam,
Mam do wymiany kompresor klimatyzacji w Citroen Xara Picasso.
Problem jest taki, że jeden warsztat miał to zrobić trzymali cały dzień samochód a potem zadzwonili, że w układzie jest dużo opiłków a oni nie mają maszyny do wyszyszczenia tego i zrezygnowali.

Pytanie czy ktoś może polecić jakiś warsztat w Katowicach lub okolicach który jest w stanie to zrobić ? Jakiej orientacyjnej ceny powinienem się spodziewać żeby mnie za dużo na kasę nie naciągnęli :roll:
maf2
Nowicjusz
 
Posty: 3

28 Cze 2022, 13:04

maf2 napisał(a):w układzie jest dużo opiłków a oni nie mają maszyny do wyszyszczenia tego i zrezygnowali.
Przecież przy wymianie kompresora który jest uszkodzony zawsze powinno się płukać taki układ więc z góry wiadomo że nie są w stanie tego zrobić :/

Myślę, że większość warsztatów zajmujących się klimatyzacją (nie na bijaniem, a naprawą) w twojej okolicy poradzi sobie z tym problemem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9783
Zdjęcia: 34

28 Cze 2022, 13:41

No właśnie to tak różowo nie wygląda bo jest sporo warsztatów które zajmują się "naprawa" a sprzętu nie mają. Z tego co wyczytałem w przypadku zatarcia to jest inne płukanie niż normalnie. "W sytuacji w której sprężarka została zatarta, do płukania systemu konieczne jest użycie specjalnego płynu czyszczącego a samo płukanie należy wykonać przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonej maszyny."

Pytanie jaka jest sensowna cena a taką usługę ?
maf2
Nowicjusz
 
Posty: 3

29 Cze 2022, 14:55

maf2 napisał(a):płukanie należy wykonać przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonej maszyny.

Dokłądnie. Do nabijania klimy jest inna maszyna, a do czyszczenia też inna ( ma pojemnik na sobie do płynu do płukania. No i odwrotnie są podłączane węże, bo owo płukanie odbywa się " pod prąd ".
maf2 napisał(a):Pytanie jaka jest sensowna cena a taką usługę ?

Ceny zaczynają się od około 350 zł. Sam płyn kosztuje coś koło 120 - 150 zł.
Nie wiem skąd jesteś, ale np. w Krakowie taką usługę ( nazywa się to czyszczenie układu klimatyzacji po zatarciu ) oferują SKP, które mają przy SKP mechanikę samochodową.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Cze 2022, 03:53

Z Katowic jestem w pierwszym poście pisałem. :) Więc po zrobieniu rekonesansu najtańsza oferta jaką znalazłem to 2500zł za wszystko z nowym kompresorem który kosztuje jakieś 700zł do mojego samochodu itd. Najdrożej chcieli 4000zł :x
maf2
Nowicjusz
 
Posty: 3

30 Cze 2022, 08:26

No tutaj musisz się niestety liczyć z kosztami, ponieważ trzeba wliczyć części i robociznę. Koszt dużo będzie też zależał od kompresora i ceny czynnika w danym warsztacie. No i samo podłączenie do maszyny też niestety kosztuje.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000