Wymiana, naprawa lusterka - Hyundai I40

22 Paź 2021, 07:33

Witam, jak najprościej, lub najtaniej rozwialibyscie problem lusterka, pęknięta obudowa oraz kierunkowskaz (foto). Wiem że kierunkowskaz można kupić nowy, lecz nie znalazłem obudowy. Wiem że są też używane lusterka, lecz często w średnim stanie, oraz do lakierowania, a tak naprawdę moje lusterko jest uszkodzone tylko z zewnątrz. Kolejne pytanie, czym różni się wersja 6 pin od 8 pin ? Oraz czym różni się wersja angielska lusterka ? Pozdrawiam

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Hyundai i40 Kombii Classic
Lasic12
Nowicjusz
 
Posty: 14
Zdjęcia: 0

22 Paź 2021, 08:55

Lasic12 napisał(a):czym różni się wersja 6 pin od 8 pin

Funkcjami lusterka. góra, dół, prawo, lewo, składanie, podgrzewanie, kierunkowskaz ( 2 piny ).
Wersja angielska/europejska róznia sie polem widzenia w poziomie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Paź 2021, 08:57

Tu raczej nie opłaca się wymieniać całego lusterka bo jest mała szansa że dopasujesz kolor. Rozbierz lusterko wymień kierunkowskaz a obudowę oddaj do lakiernika i będziesz miał jak nowe po złożeniu.

Lasic12 napisał(a):Kolejne pytanie, czym różni się wersja 6 pin od 8 pin ?
Najczęściej lusterko mające więcej pinów ma więcej opcji dlatego warto zwracać uwagę przy kupnie bo najlepiej żeby ilość pinów była taka sama.

Lasic12 napisał(a):Oraz czym różni się wersja angielska lusterka ?
Nie wiem czy w tym przypadku też tak jest ale najczęściej wersja angielska lusterka ma z prawej strony inny kąt mocowania. Całe lusterko z mocowaniem na pierwszy rzut oka wygląda tak samo ale jak położysz wa obok siebie wersję dla kierowców z ruchem prawostronnym i obok dla tych z lewostronnym to wtedy widać różnicę w kącie mocowania do drzwi. Oczywiście taka reguła może się nie sprawdzić przy wszystkich samochodach ale warto mieć to na uwadze żeby nie wpakować się w problem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

22 Paź 2021, 11:26

Ok dzięki wielkie, faktycznie polakieruje to które mam :) macie może jakaś instrukcje jak zdemontować lusterko z samochodu ? Znalazłem jak rozebrać je na czynniki pierwsze już zdemontowane, lecz nie wiem jak je zdjąć z auta ;)
Lasic12
Nowicjusz
 
Posty: 14
Zdjęcia: 0

22 Paź 2021, 20:57

Lasic12 napisał(a):macie może jakaś instrukcje jak zdemontować lusterko z samochodu ?
nie ma sensu lepiej lakierować na aucie, aby zdjąć trzeba by było boczek zdejmować a to zawsze problem bo spinki popękają, rozdzierasz warstwę izolacyjną i czas też niepotrzebny. Pęknięcie pokleić całość odklakierować i po sprawie.
ps lusterko prawe od angola nie podejdzie, nic w nim nie będziesz widział
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Paź 2021, 07:42

Też wolałbym uniknąć jego ściągania, ale muszę jeszcze wymienić LED, ale może uda mi się je rozebrać na aucie faktycznie
Lasic12
Nowicjusz
 
Posty: 14
Zdjęcia: 0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SKODA Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood
    Podczas Festiwalu Prędkości Goodwood 2013 SKODA po raz pierwszy zaprezentuje Nową Octavię RS. Nowa SKODA Octavia RS to sportowa i jednocześnie najszybsza seryjna wersja najważniejszego modelu marki. Samochód będzie ...
    Automatyczne światła drogowe
    Układ automatycznych świateł drogowych jest rozwiązaniem bardziej zaawansowanym i niezwykle praktycznym. Występuje w coraz większej liczbie nowych samochodów obok czujnika zmierzchu i zmniejsza zaangażowanie kierowcy ...

23 Paź 2021, 09:07

Ale do wymiany kierunku nie potrzebujesz zdejmować lusterka
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Paź 2021, 09:24

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Tutaj widzę że trzeba je rozebrać na czynniki pierwsze :)
Lasic12
Nowicjusz
 
Posty: 14
Zdjęcia: 0