Hyundai i40 Sedan 2012 - Kontrolka AUTO HOLD i kontroli trakcji

10 Mar 2021, 19:01

Witajcie. Mam następujący problem w swoim samochodzie. Zapaliły mi się jednocześnie takie kontrolki jak na załączonym obrazku, tj. jak sądzę kontrola trakcji i awaria Auto-Hold.

Hyundai i40 Sedan 2012 - Kontrolka AUTO HOLD i kontroli trakcji

Czego może być to przyczyna?
k0rdian
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 1

11 Mar 2021, 09:56

Należy odczytać błędy. Dopiero potem można coś myśleć.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

11 Mar 2021, 11:10

Bez odczytania konkretnego bleu nie dowiesz się o co chodzi jak już wspomniał @MotoAlbercik ale przypuszczam, że jest problem z funkcją Auto-Hold i następstwem tego będzie wyłączenie kontroli trakcji.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9783
Zdjęcia: 34

25 Mar 2021, 16:45

Witam. Mam tą samą usterkę. Świeci mi się kontrolka trakcji wraz z Auto hold. Rozwiązał Pan już ten problem? Wie Pan co jest przyczyną?
Psadowski11
Obserwowany
 
Posty: 2

25 Mar 2021, 16:57

Tak, byłem w ASO, żaden lokalny mechanik nie chciał podjąć się naprawy tej usterki.
Był to problem z czujnikiem sprzęgła i jego wyłącznikiem elektrycznym.
Wraz z diagnozą za całość naprawy zapłaciłem 400 zł.
k0rdian
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 1

26 Mar 2021, 21:25

Witam ponownie. U mnie Auto Hold wraz z kontrolą trakcji zaświecił się po demontażu i montażu kolumny kierowniczej. Po wykonaniu nastaw podstawowych czujnika kąta skrętu kontrolki zgasły. Pozdrawiam
Psadowski11
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Brytyjczycy wybrali najlepszą hybrydę
    Brytyjski portal Auto Trader przyznał Lexusowi NX 300h tytuł najlepszego samochodu hybrydowego na brytyjskim rynku. Nagroda została przyznana w ramach plebiscytu 2020 New Car Awards. Najlepszy w ogólnym rankingu W ...
    Niezidentyfikowany przycisk w samochodach marki Toyota
    Do czego służy przycisk (o ile to przycisk) widoczny na załączonym zdjęciu w samochodach marki Toyota. Nie ma raczej znaczenia czy jest to hybryda czy też zwykła benzyna. Jedne po prostu go mają a inne nie. Przejrzałem instrukcję ...