Wyrejestrowany samochód a przepisy

Wyrejestrowany samochód a przepisy

18 Paź 2014, 15:07

Witam!
Mam do kupienia okazyjnie Golfa 3 ,wyrejestrowanego na części (takiego szukam),sprzedający mówi że jest wyrejestrowany,aczkolwiek nie ma papierów ze złomu to potwierdzających.Dodam że nie ma silnika.Miałem zamiar go kupić wyciągnąć co trzeba co potrzebne zostawić,resztę sprzedać,a karoserię pociąć i oddać na złom.Czy opłaca się brać taki samochód ? Czy potrzebne będą mi te papiery ?
bonifacy166
Początkujący

Miejscowość: Mazowieckie

Re: Wyrejestrowany samochód a przepisy

18 Paź 2014, 22:31

bonifacy166 napisał(a):Czy opłaca się brać taki samochód ? Czy potrzebne będą mi te papiery ?

1/ To Ty musisz sobie policzyc czy się oplaci taki "biznes"... :wink:
2/ A niby po co potrzebujesz jakiś tam papierów.To czy wyrejestrowany czy nie nie twoja sprawa,a sprzedającego.Oczywiscie sprawę zalatwiasz bez zadnych dokumentów.Jak to się mówi:z rączki do rączki i po problemie.
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

21 Paź 2014, 22:59

Zwłaszcza, że w tej sytuacji jak sam mówisz nie ma chociażby silnika, więc tak naprawdę kupujesz pakiet części do swojego auta, a nie pojazd ;)
Finansolog
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 10 10 2007
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BMW
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

28 Paź 2014, 08:44

no nie do końca
nadwozia samochodowego bez papierów nie oddasz na złom (policja zawita do ciebie tego samego dnia), samochód wyrejestrowany nawet musi mieć unieważniony dowód rejestracyjny (potwierdzający stan własności) oraz fakturę zakupu (umowe kupna sprzedaży z danymi sprzedawcy) i lepiej żeby się te rzeczy zgadzały bo 3-4 lata w zawieszeniu to nie hop siup :mrgreen: zwłaszcza jak się okaże że to auto gdzieś komuś zginęło :naughty:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak podjeżdżać pod ośnieżone i oblodzone wzniesienia? Jak podjeżdżać pod ośnieżone i oblodzone wzniesienia?
    Wjazd na ośnieżone i oblodzone wzniesienie może być niebezpieczny. Ostrożność jest jak najbardziej wskazana, ale wielu kierowców rozumie to jako wolne podjeżdżanie pod górę. Jednak w tym przypadku przy zbyt ...
    OffRoad Show Poland 2012 / relacja OffRoad Show Poland 2012 / relacja
    Po raz pierwszy w Polsce odyły się Targi Pojazdów 4x4 w Warszawie! Ogólnopolskie Targi Pojazdów 4x4 OFFROAD SHOW POLAND w Warszawie to innowacyjne przedsięwzięcie, wychodzące naprzeciw rosnącej rzeszy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      S2020005