Zabawa w audio car

24 Cze 2018, 09:48

Witam. Zaczynam swoją przygodę z audio car.. Dotychczas zmieniłem głośniki przód, ale nie spodziewałem się, że jest to w takim stopniu uzależniające :D Mam w planach wrzucić jeszcze głośniki na półkę oraz zaopatrzyć się w jakiś wzmacniacz.. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaką rolę pełni wzmacniacz ? Jak wygląda montaż? wpina się go bezpośrednio w radio czy trzeba będzie jeszcze doprowadzić do niego kable od głośników ? Czy taki wzmacniacz jest w stanie wyciągnąć dużo więcej od radia i głośników ? Pacjent accord 7
pejot
Początkujący
 
Posty: 93
Prawo jazdy: 18 03 2015
Przebieg/rok: 32tys. km
Auto: Honda Accord
Silnik: 2.0 i-VTEC 155KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

24 Cze 2018, 10:10

pejot napisał(a): Czy taki wzmacniacz jest w stanie wyciągnąć dużo więcej od radia
wyciąga wszystko co możliwe :mrgreen:
Zacznijmy od tego jakie masz radio bo jak oryginalne to wzmka nie podłączysz :no: obejrzyj to to Ci trochę objaśni jak zamontować wzmacniacz.
Jaki masz budzet na głośniki i wzmacniacz?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Cze 2018, 11:42

Zapomniał o Ci sie linka wkleic do obejrzenia :D Radio oryginalne właśnie, i to w dodatku to zwykle, a nie PPS gdzie jakiś tam wzmacniacz był wbudowany. Co do budżetu to za głośniki przod excursion sx 6c + maty dalem 380 zl po rabacie 90zl. Na wzmacniacz jestem w stanie przeznaczyć do 400zl w maxie juz z gotowym okablowaniem.. Głośniki tyl słyszałem ze audio system robią dobre robotę, ale koszt na allegro blisko 500zl to juz ciut szkoda mi jest takiej kowty wydawac. Dodam ze bawienie sie w tuby raczej odpada :)

Nad wzmakiem myslalem przykładowo o czymś takim [link do oferty na Allegro wygasł]
pejot
Początkujący
 
Posty: 93
Prawo jazdy: 18 03 2015
Przebieg/rok: 32tys. km
Auto: Honda Accord
Silnik: 2.0 i-VTEC 155KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

24 Cze 2018, 15:50

Musisz zacząć od radia bo żadnego zwmaka nie podłączysz
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Cze 2018, 20:10

pejot
Początkujący
 
Posty: 93
Prawo jazdy: 18 03 2015
Przebieg/rok: 32tys. km
Auto: Honda Accord
Silnik: 2.0 i-VTEC 155KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

25 Cze 2018, 21:06

Nigdy nie miałem styczności z takim sprzyntem więc nie wypowiem się
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niebezpieczne zderzenia boczne pojazdów
    Zderzenie się pojazdów w ruchu stanowiło ponad 55% wszystkich wypadków drogowych w Polsce w 2021 roku. Z tego najwięcej było zderzeń bocznych (7371), w których zginęło też najwięcej osób (443 osoby) ...

25 Cze 2018, 21:28

Na szybko przeanalizowałem grupę na FB i coś takiego jest polecane, jestem totalnym laikiem w tym, więc mi też pewnie ciężko będzie się połapać :?
pejot
Początkujący
 
Posty: 93
Prawo jazdy: 18 03 2015
Przebieg/rok: 32tys. km
Auto: Honda Accord
Silnik: 2.0 i-VTEC 155KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

02 Lip 2018, 16:10

pejot napisał(a):Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaką rolę pełni wzmacniacz ? Jak wygląda montaż? wpina się go bezpośrednio w radio czy trzeba będzie jeszcze doprowadzić do niego kable od głośników ? Czy taki wzmacniacz jest w stanie wyciągnąć dużo więcej od radia i głośników ?
Jak sama nazwa mówi wzmacnia sygnał, radio nawet to które ma 4x50W w rzeczywistości zagra w miarę dobrze na głośnikach do 16cm powyżej tej średnicy trzeba myśleć o wzmacniaczu tak w skróci bo są głośniki 16cm z którymi taka moc w radiu by miała też problem ale obrazując to mniej więcej można sobie tak to wyobrazić :)

Jak wygląda podłączenie wzmacniacza?
Często w radiach jest wyjście przed wzmacniacz na 2xRCA lub więcej (osobne sterowanie). Wtedy ciągniesz kable sygnałowe z radia do wzmacniacza i następnie z wzmacniacza do głośników. To nie koniec bo wzmacniacz musi mieć zasilanie i to najlepiej bezpośrednio z akumulatora, a kabel wzbudzający (włączający wzmacniacz) prowadzisz z radia na którym pojawia się plus po włączeniu np. kabel do sterowania anteną.

W zależności od mocy wzmacniacza jest on w stanie pociągnąć dużo mocniejsze głośniki od tego którym dysponują same radia. Radio ze względu na ograniczoną przestrzeń nie może mieć mocniejszych wzmacniaczy bo one im mocniejsze tym więcej miejsca potrzebują.

Tak to mniej więcej wygląda :wink:
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!