Zacieki niewiadomego pochodzenia

11 Sie 2021, 18:24

Witam,

zauważyłem ostatnio na samochodzie (Peugeot 3008) zacieki niewiadomego pochodzenia jak na poniższych fotografiach:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



znajdują się one zarówno na lakierze/ chromowanych częściach czy szybach. Nie są one wyczuwalne pod paznokciem, ale strasznie irytują swoją obecnością ;)

Co było robione? Mycie domowymi środkami, gąbką, ścierkami, czy na myjni bezdotykowej z aktywną pianą jak i bez. Dodatkowo próbowałem ścierać ostrożnie przy użyciu benzyny. Nic nie pomogło. Generalnie auto jest tak "upaćkane" z każdej strony, trochę lżej od strony pasażera i od frontu a najmocniej od strony kierowcy. Ktoś zna jakiś dobry środek na pozbycie się czegoś takiego? Przyznam, że z czymś takim nie miałem jeszcze do czynienia.
Farciaq
Obserwowany
 
Posty: 1

11 Sie 2021, 21:04

[link do oferty na Allegro wygasł]

Jest trochę środków do tego typu zabrudzeń ale sam nie korzystałem jednakże taki jak ten ma dobre opinie
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

03 Wrz 2021, 12:14

Wyglądają jak zacieki po wodzie miejskiej która jest wapniowa (chodzi tu o twardość czy jakoś tak). Trzeba po myciu taką wodą dosyć szybko wycierać lakier bo później nie da się tego zmyć. W tym przypadku powinna pomóc pasta lekko ścierna, zrobiłbym gdzieś w mniej widocznym miejscu próbę. Nawet na mokro powinno to z taką pastą ładnie zejść.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Osoby z niepełnosprawnością na drodze
    Osoby z niepełnosprawnością posiadają w ruchu drogowym szczególne prawa, z czego wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy. Chodzi nie tylko o specjalne miejsca parkingowe, lecz także o możliwość przekraczania ...