Zadaj pytanie ekspertowi ubezpieczeniowemu

31 Gru 2014, 13:05

Chcesz tanio ubezpieczyć samochód? Nie wiesz, czy powinieneś wykupić autocasco? Masz problem z uzyskaniem odszkodowania z OC lub AC? W tym temacie możesz zadać swoje ubezpieczeniowe pytanie. Ekspert mFind odpowie najszybciej, jak to będzie możliwe :).

[link do mFind wygasł] to najdokładniejsza porównywarka ubezpieczeń OC i AC oraz serwis z poradami, raportami oraz aktualnościami ubezpieczeniowymi [link do mFind wygasł]. Możesz tam nie tylko przeczytać poradnikowy artykuł i poszerzyć swoją wiedzę ubezpieczeniową, ale również uzyskać bezpłatną poradę.

W forumowym dziale "Ubezpieczenie samochodu" będziemy również publikować najciekawsze porady ubezpieczeniowe, wskazówki i raporty dla kierowców oraz aktualności ze świata ubezpieczeń pojawiające się w serwisie Akademia mfind.

Czekamy na Wasze pytania!
zespół mfind
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

05 Sty 2015, 18:33

Witam, proszę mi pomóc, wczoraj w nocy na mój samochód przewrócił się bilbord, taka tablica reklamowa. Parkowałam u siostry na osiedlu na ogólnym parkingu właśnie obok tej tablicy. W nocy bardzo wiało i ona się przewróciła częściowo oparla o mój samochód. Mam wgnieciony dach i porysowana klape. Do kogo mam to zgłosić o odszkodowanie?
YulYa
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 10 05 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel
Silnik: 1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

06 Sty 2015, 11:12

Musisz odnaleść właściciela tego bilbordu i do niego zwrócić się o odszkodowanie. Warto jest przy tym powiadomić swojego ubezpieczyciela ( bo to on zajmuje się procedurami likwidacji szkody, a nie jak to było dotychczas ubezpieczyciel sprawcy ) oraz wezwać policję, żeby wykonała stosowne oględziny i spisała protokuł - może się przydać w razie gdyby właściciel bilbordu robił jakieś problemy typu że to nie on stawiał ten bilbord tylko wynajęta firma, a adresu firmy nie może podać - to częste ściemnianie żeby uniknąc kosztów. Warto też zrobić kilka zdjęć szkody.
W odszukaniu właściciela bilbordu powinien pomóc ci zarządca osiedla, bo to na jego terenie jest prawdopodobnie parking, ponieważ to on musiał wyrazić zgodę na umieszczenie tam tego bilbordu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Sty 2015, 12:36

Dziękuję za pomoc. Zanosi się na problemy bo dziś jest święto, zdjęcia od razu porobilam. Chce szybko to naprawić przed urlopem. Jeździć się da, ale zle to wygląda. Ja mam ubezpieczenie oc tylko na samochód w firmie Reso.
YulYa
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 10 05 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel
Silnik: 1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

06 Sty 2015, 12:52

A więc zadzwoń do firmy reso i poinformuj ich o tym. Powinni ci też powiedzieć co zrobić. Zadzwonić możesz nawet dziś - powinni mieć infolinię i zgłaszanie szkód.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Sty 2015, 21:23

Witam.
Mam pytanko gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód bmw e36 320 150KM silnik 1991 cm^3 pojemności? Mam 25 lat, prawo jazdy 6 lat nigdy nie spowodowałem wypadku i nie miałem zarejestrowane na siebie zadnego pojazdu ani nie byłem współwłascicielem. Mieszkam na pomorzu okolice Wejherowa, kawaler nie mam dzieci o ile to ma znaczenie :naughty: Moze pojśc do CUK-u i tam popytać? Ile moze wynosic takie ubezpieczenie jak chce zarejestrować samochód na siebie ? Czy duzo wiecej wyniosło by ubezpieczenie w przypadku silnika o pojemności 2494cm^3 ?
Pozdrawiam serdecznie
Kusza
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 271
Miejscowość: Gowino
Prawo jazdy: 29 09 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW e46
Silnik: 323i 170KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Coupé – klasyka gatunku
    Kiedy myślimy o samochodzie sportowym, najczęściej do głowy przychodzi nam opływowe coupé. Ale nadwozie tego typu jest tak naprawdę starsze niż motoryzacja. Słowo coupé pochodzi z języka francuskiego, w dosłownym ...

14 Sty 2015, 10:03

Dzień dobry,

wszystkie podane informacje będą niezbędne do wyliczenia najkorzystniejszej składki,
ale nie są one wystarczające do wiarygodnej weryfikacji w którym towarzystwie oferta będzie najkorzystniejsza :). Konieczne będzie podanie roku produkcji pojazdu. Warto też się zastanowić czy będziesz chciał wykupić OC, czy OC+AC. Ubezpieczenie najlepiej kupić nie wychodząc z domu korzystając z porównywarki ubezpieczeniowej. Dzięki temu zaoszczędzisz czas
i wybierzesz najlepszą ofertę dla siebie.
Jeśli chodzi o pojemność silnika, to może ona wpływać na wysokość ubezpieczenia i więcej informacji na ten temat znajdziesz tu: [link do mFind wygasł] .

Pozdrawiam, Ula
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

14 Sty 2015, 12:51

Ponadto, ponieważ jesteś młodym kierowcą bez zniżek, jest kilka trików na zakupienie najtańszego OC. Takie trzy podstawowe sposoby to:

1. Dopisanie do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela ze zniżkami
2. Zarejestrowanie samochodu na kierowcę ze zniżkami
3. Specjalne zniżki i promocje

Szczegółowo opisujemy ten temat w artykule: [link do mFind wygasł]

Pozdrawiam, Wojtek :)
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

20 Sty 2015, 13:10

Od trzech lat mam tego samego ubezpieczyciela, ale chcę go w końcu zmienić. Boję się jednak, że zrobię coś źle przy wypowiedzeniu OC i będę płacił za dwa ubezpieczenia, albo jeszcze gorzej - nie będę ubezpieczony i dostanę karę. Jak to najlepiej przeprowadzić?
WojtekK88
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 16 04 2007
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Golf

20 Sty 2015, 13:20

Napisz proszę do kiedy dokładnie masz ważną polisę OC ?
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

20 Sty 2015, 13:45

Do 26 lutego.
WojtekK88
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 16 04 2007
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Golf

20 Sty 2015, 14:15

Na początek znajdź ofertę, która spełni Twoje oczekiwania. Warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeniowej w internecie, bo nie wychodząc z domu sprawdzisz ofertę kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Nowa polisa będzie Ci potrzebna od 27.02 (stara kończy się 26.02, to nowa musi być od dnia następnego, tak aby była zachowana ciągłość przy OC). Jak już znajdziesz i wykupisz nowe ubezpieczenie , to wyślij wypowiedzenie do obecnego towarzystwa. Wypowiedzenie należy wysłać listem poleconym, albo złożyć u agenta NAJPÓŹNIEJ NA DZIEŃ PRZED KOŃCEM OBECNEJ POLISY (czyli 25/02). Pod takim dokumentem musi znajdować się Twój odręczny podpis i informacja, że rezygnujesz z polisy na podstawie art. 28, który mówi o tym, że rezygnacja jest z ostatnim dniem na jaki została zawarta polisa. Wzory wypowiedzeń są dostępne w internecie.

Urszula Zimnoch
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

20 Sty 2015, 15:15

Dziękuję za odpowiedź. Tez wzory wypowiedzeń są różne, mogę poprosić o link do prawidłowego?
WojtekK88
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 16 04 2007
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Golf

20 Sty 2015, 15:33

Wzór wypowiedzenia możesz pobrać tutaj :

[link do mFind wygasł]

Zaznacz pierwsze okienko - Oświadczam, że wypowiadam umowę ubezpieczenia z ostatnim dniem okresu, na jaki została zawarta. (żeby
moja polisa nie przedłużyła się na kolejny okres ubezpieczenia - podstawa prawna: art. 28 ustawy*)

Urszula Zimnoch
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

21 Sty 2015, 14:46

Dziękuję :)
WojtekK88
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 16 04 2007
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Golf