Zakup Focusa czy ktoś mi podpowie?

07 Sty 2011, 00:13

A więc tak, znajomi chcą kupić Focusa combi, 2000r. silnik 1.8 benzyna 115KM dokładnie tego [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ktoś podpowie co w tych autach sprawdzić szczególnie, jakieś wady fabryczne którym się warto przyjżeć, może ktoś miał doczynienia z tym motorem w Focusie? auto będzie robić 800km miesięcznie i to wszystko. Dzięki za pomoc :wink: Dodam że wstępnie był oglądany (zamknięty i przez to nie odpalony) ale z zewnątrz wygląda ok, grubość lakieru zmierzona miernikiem.
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

07 Sty 2011, 00:32

Ten ma 1 zasadniczą wadę fabryczną - brak klimatyzacji :mrgreen: Poza tym ranty drzwi i klapy bagażnika lubią rdzewieć.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

07 Sty 2011, 09:38

To ma być dla starszego państwa, auto do dojazdów do pracy, naprawde sporadycznie trasa więc to nie jest jakoś mega ważne. No z zewnątrz jest ok, tylko coś mi śmierdzi, auto obecnie jest już zarej. ma niby wymieniony rozrząd i kotoś je od razu sprzedaje??
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

07 Sty 2011, 10:13

A że tak spytam czy taki przebieg jak w ogłoszeniu widnieje na liczniku??
No żle nie wygląda a co do rozrządu to często można spotkać auta w których ktoś przed sprzedażą wymienił własnie np rozrząd.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Sty 2011, 10:24

Wymienił albo pisze, że wymienił bo łatwiej jelenia znaleźć. Skoro to starsi ludzie i sporadycznie jeżdżą to po co im kombi? ;)
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

07 Sty 2011, 10:33

No niby tak.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi S8 Samochodem Roku Playboya 2012 - Luksus i Sport
    Audi S8 zwyciężyło w kategorii "Luksus i Sport" w tegorocznym plebiscycie Samochód Roku organizowanym przez magazyn Playboy. Tegoroczna edycja była już dziewiętnastą. Jak co roku, jury złożone z autorytetów ...

07 Sty 2011, 11:40

Moim zdaniem rozrzad wymieniony standardem po zakupie a okazało sie ze coś nie tak i sprzedaje :razz:
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

07 Sty 2011, 12:36

nitro napisał(a):Moim zdaniem rozrzad wymieniony standardem po zakupie a okazało sie ze coś nie tak i sprzedaje :razz:


Mój obecny samochód ma wymieniony rozrząd 1000km temu, a chce go sprzedać? Dlaczego wymieniłem? Dlatego, że przyszedł na to czas. Jestem krętem? :roll:
robert7
Początkujący
 
Posty: 185
Miejscowość: mazowieckie

07 Sty 2011, 12:46

To nie trzeba było wymieniąc jak chcesz sprzedać.... po co cos robic gdy sie chcesz pozbyc auta z nowa czescia... te przebiegi na wymiane paska to ustalili mechanicy zeby zarobic na wymianie nie myslisz chyba ze po 40 tys i dodatkowym tysiacu przeskoczy pasek.... ma prawo ale niekoniecznie poc mo sprzedawać samochód z nowym rozrzadem niewiem
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

07 Sty 2011, 14:57

Z jednej strony racja jest po Twojej stronie, z drugiej po mojej. Auto nie stoi w komisie, tylko jeżdżę nim na co dzień. Często muszę jechać w dalsze trasy i zaraz bym się zastanawiał czy mogę jechać czy też nie. A tak, to wsiadam i jadę ;), a i jeszcze założyłem nowe hamulce (tarcze, klocki) i nowe żarniki xenonowe ;).
robert7
Początkujący
 
Posty: 185
Miejscowość: mazowieckie

07 Sty 2011, 15:17

Lepszy byłby silnik 1.6 a to dlatego,że przy prawie takiej samej dynamice(10.4/10.2 do setki) pali o jeden litr mniej na setkę,poza tym auto udane.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

07 Sty 2011, 15:28

No 1.6 jezdzi miło ma 100 koni wystarczy pali tez niewiele dobre zawieszenie...... ale focus to platikowe auteczko takie delikatne kobiece... i 16 nie bardzo lubi gaz
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

07 Sty 2011, 16:24

Auto objechałem, oblookałem i tak, wygląda wsio ok, silnik pracuje ładnie, nigdzie nie widać żeby miałjakąś poważną przygodę, na rozrząd są papiery, przebieg wpisany to chyba jakaś pomyłka, ma więcej ale ogólnie to jest ok. A po co starszemu małżeństwu kombi tego to nie mam bladego pojęcia myślę że auto warte ceny, ale ta decyzja to nie w moich rękach :mrgreen: dzięki wszystkim :grin:

I bez kasztanów o Beemkach się obeszo :mrgreen:
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

07 Sty 2011, 18:10

Nie wiem jak w silniku 1.8 ale w pozostałych benzynach rozrząd to tylko w serwisie można, bo trzeba blokady na rolki zakładać. Inaczej nie da rady, a niefirmowe warsztaty w 99% nie będą tego miały. Skoro mówisz, że papiery są to świetnie.

Co do 1.8 to sporo skurczybyk pali. Ekonomiczniejszy jak wychodzi w praktyce, a i niewiele słabszy jest 105 KM 1.6. Benzynówki Forda bolą tylko cewki zapłonowe, ale to koszt 300zł i samemu można wymienić (Torx z Nomi i na parkingu można).

Sprawdź w bagażniku płytę z dziwnego, delikatnego tworzywa przykrywającą koło zapasowe. Jak autko było zalane(nawet lekko zmoczone) to ona się rozłazi. A po drugie to jak było przeładowane to będzie pęknięta w okolicach tej łapki do jej przykręcania.

Wczoraj mi siadły siłowniki od tylnej klapy, może od pogody, nie mam pojęcia. Działały bardzo dobrze, a tu sru ... I kolejne 300 stówki muszę dołożyć. Zobaczy czy tamte są szczelne.

Co do rdzy to faktycznie tylną klapę łapie i u mnie okolice zamka do drzwi kierowcy. Ktoś pisał że klimatyzacji nie ma. Niewyraźne zdjęcie wnętrza, ale męczę też focusa i po mojemu klima jest. Nawet półautomat/automat. (między pokrętełkami dolnymi na konsoli jest wyświetlacz od ustawiania temperatury).

Co tu Ci jeszcze napisać... cena. Myślę, że sporo jak na przedliftingowy wyświetlacz. Moją foczkę z autentycznym przebiegiem 105kkm, 2004 rok, bezwypadkową, kombi tylko słabszy motor tydzień temu podczas przedłużania polisy ubezpieczyciel wycenił na 13 500zł.

Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pytaj.
Vilagie
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Płock

07 Sty 2011, 18:20

Vilagie napisał(a):Nie wiem jak w silniku 1.8 ale w pozostałych benzynach rozrząd to tylko w serwisie można, bo trzeba blokady na rolki zakładać


Nie tylko w serwisie widziałem jak robili ale w zwykłym warszatacie ale wymiana kosztowała sporo wiecej niz standardowa
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd