Zakup i rejestracja nowego samochodu z salonu

Zakup i rejestracja nowego samochodu z salonu

27 Cze 2013, 10:14

Witajcie. Muszę zapytać o proces kupna i rejestracji nowego samochodu z salonu, ale w innym mieście. Ubezpieczenie komunikacyjne zakupię w salonie po promocyjnej cenie.

Dowiedziałem się, że w momencie zakupu otrzymuję 3 rzeczy potrzebne do rejestracji:
-fakturę VAT
-kartę pojazdu
-wyciąg ze świadectwa homologacji

Z tymi dokumentami idę do lokalnego udzędu komunikacji z wnioskiem o rejestrację pojazdu.
Czy dostaję z automatu na miejscu tymczasowy dowód rejestracyjny i tablice, które upoważniają mnie do powrotu zakupionym samochodem do miejsca zamieszkania.

Czy do momentu otrzymania normalnego dowodu rejestracyjnego mogę całkowicie legalnie poruszać się tym samochodem?

Rozumiem, że nowy dowód rejestracyjny będzie do odbioru w urzędzie komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania, ale o to też chcę się upewnić. W końcu żyjemy w Polsce...

Czy coś pominąłem?
Rayearth
Nowicjusz

Auto: Nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[SUV-D]Captiva 2,0 / Santa Fe II 2,2 / Sorento I 2,5 / Outlander I 2,0 [SUV-D]Captiva 2,0 / Santa Fe II 2,2 / Sorento I 2,5 / Outlander I 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - SUV segmentu D - silnik diesla o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2007 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Chevrolet Captiva 2,0 VCDI - 150KM - Hyundai ...
    Diesel i rozruch silnika w zimie Diesel i rozruch silnika w zimie
    Problemy z uruchomieniem silnika w zimie, najczęściej mają posiadacze samochodów z silnikiem Diesla. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj zaniedbują swój samochód już w okresie jesiennym. Ale od początku...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50