Zakup samochodu z salonu - ubezpieczenie

19 Cze 2023, 06:56

Cześć, przymierzam się do zakupu samochodu z salonu BMW XM PHEW Sport Out. Podpowiedzcie proszę czy warto szukać ubezpieczenia na własną rękę? Jeśli tak to gdzie i na co szczególnie zwrócić uwagę ( chodzi o zakres ubezpieczenia)? Czy bank (w przypadku kredytu) zaakceptuje ofertę każdego ubezpieczyciela? Do tej pory nie korzystałam z pomocy brokerów, a sama porównywałam oferty w sieci, jednak poprzedni samochód nie był w kredycie. Czy macie jakieś doświadczenie w porównywaniu ofert ubezpieczenia OC i AC, czy warto (konkretnie czy cena polisy będzie na tyle atrakcyjna, żeby tracić czas na poszukiwaniu ofert), z jakimi problemami mogę się spotkać? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Ostatnio edytowany przez ArteK, 19 Cze 2023, 07:42, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Poprawiony temat.
KKasia
Obserwowany
 
Posty: 2

19 Cze 2023, 07:41

Bank nie zaakceptuje każdego ubezpieczenia. Ale nie jest to jakiś wielki problem przy nowym aucie, bo ubezpieczenia dealerskie są z reguły najtańsze-przynajmniej na samym początku1-2 rok.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

19 Cze 2023, 07:44

Najbezpieczniejsze i najczęściej najlepsze warunki ma ubezpieczenie salonowe / dealerskie. Te kupowane na własną rękę nawet jak znajdziesz tańsze to później w przypadku jakiejś szkody mogą być problematyczne.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

19 Cze 2023, 10:32

Dzięki za odpowiedzi. A jeśli chodzi o sam zakres ubezpieczenia AC to czy banki udzielające kredytu mają jakieś konkretne wytyczne (suma ubezpieczenia, forma rozliczenia itd)? I czy odrzucenie oferty dealerskiej wiąże się z jakimiś dodatkowymi opłatami/formalnościami?
KKasia
Obserwowany
 
Posty: 2

19 Cze 2023, 12:02

KKasia napisał(a):A jeśli chodzi o sam zakres ubezpieczenia AC to czy banki udzielające kredytu mają jakieś konkretne wytyczne (suma ubezpieczenia, forma rozliczenia itd)?
Zawsze jak nie zapytasz o to na jaką sumę ubezpieczony jest pojazd to najczęściej będzie ona najniższa. Ja ostatnio ubezpieczałem pojazd który ma już kilka lat i jak zapytałem na jaką wartość jest ubezpieczenie to właśnie okazało się że tą najniższą, a były jeszcze dodatkowo dwie opcje zwiększenia tej sumy. Wiązało się to z niedużą dopłatą rzędu kilku zł do już wyliczonej składki ubezpieczenia.

KKasia napisał(a):I czy odrzucenie oferty dealerskiej wiąże się z jakimiś dodatkowymi opłatami/formalnościami?
Raczej nie powinno ale różnie to bywa dlatego zawsze warto dowiedzieć się u źródła pytając osobę z którą mamy kontakt w danym salonie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel ADAM z bagażnikiem rowerowym FlexFix
    Na światowej premierze modelu ADAM podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu zaprezentowane zostanie unikalne rozwiązanie, dostępne w wyposażeniu opcjonalnym nowego, niewielkiego samochodu Opla. Odwiedzający ...