Zakup samochodu do 150 tyś

15 Lut 2021, 22:52

Cześć,

Jestem nowy na forum, jednak poszukuje samochodu. Co ten samochód powinien mieć i co już wstępnie wybrałem:

1. Samochód będzie pokonywał 150 km dziennie - droga do pracy z czego 80% to trasa.
2. Wygodne fotele
3. Dobrej jakości oświetlenie
4. Automat
5. Maksymalnie ekonomiczny.

Z powodów w/w zacząłem się interesować samochodami typu Hybryda/Hybryda Plug-in, i teraz w oko najbardziej wpadła mi Corolla 2.0 TS Kombi Hybrid. Jechałem też 1.8 ale auto wyje i jazda nim nie sprawia przyjemności.

Z tego co wiem i jeździłem testowo to auto dość mało spala jeżeli sie z nim umiejętnie obchodzić, jeżeli przycisniemy więcej - to spalanie drastycznie rośnie ( a głównie jeżdze po trasie więc pytanie czy warto?)

Jeżeli nie, to jaki samochód wybrać tak jak wspomniałem interesuje mnie kwota w okolicach 150 tyś zł. Może to być Benzyna, benzyna + lpg lub może własnie hybryda?

Mieszkam w domu, więc ładowanie samochodu jest możliwe nawet co noc.

Proszę o pomoc.
Elixiusz
Nowicjusz
 
Posty: 3

16 Lut 2021, 12:10

Rozumiem że ma być to nowy samochód?
Elixiusz napisał(a):Z powodów w/w zacząłem się interesować samochodami typu Hybryda/Hybryda Plug-in
Przy takich trasach jak pokonujesz codziennie nie sprawdzą ci się rozwiązania typu hybryda lub hybryda plug-in. Owszem spalą minimalnie manij niż zwykła benzyna ale różnica będzie na tyle mała że tu nie warto dopłacać do takiego rozwiązania kupując samochód.
Elixiusz napisał(a):1. Samochód będzie pokonywał 150 km dziennie - droga do pracy z czego 80% to trasa.
Czyli miesięcznie wyjdzie 150km x 20 = 3000km + jakieś 500km w weekendy wiec trzeba liczyć około 3,5tyś. km na miesiąc. To daje 42 tyś. km / rok. Ja bym w tym przypadku chyba szukał jakiegoś sprawdzonego diesla bo tu nawet LPG nie bardzo się sprawdzi raz że będziesz często tankował a dwa że przy porównywalnej mocy do diesla kosztowo wyjdzie podobnie przy funduszach na paliwo przy czym nawet tu diesel może wyjść na plus. Kupując nowego dieselka ze sprawdzonym silnikiem jest duża szansa że te 150tkm/4 lata zrobisz bez większych problemów pokonując takie dystanse jak opisałeś.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

16 Lut 2021, 15:19

Dziękuje za odpowiedź, diesla nie chce, obawiam się ze za chwile nie wjadę nim do miasta albo napotkam inne problemy. Pozostaje więc beznyna/hybryda/elektryk?

pooglądałem testy i wynika z tego, że corolla 2.0 spala w mieście 6 na trasie 8.5 co jest wynikiem... dużym według moich odczuć w takim samochodzie, jako tym, który ma być oszczędny bo jest hybrydą. Może zatem warto poszukać czegoś innego?

Tak naprawdę poszukuje raczej nowego samochodu, który będzie wygodny, dużo jeżdzę, ekonomiczny i raczej bezawaryjny. Na wielkiej mocy mi nie zależy chociaż widzę, że można znaleźć auto które będzie w podobnych parametrach a i silnik bedzie ok. Np skoda Octavia, tylko tutaj mam problem czy w tym samochodzie zmieszcze się w 150 000?

Co auto musi mieć:
tempomat aktywny
wygodne fotele
podgrzewana szyba ( fajnie jakby było nie musi)
automatyczna skrzynia
dobre lampy
przyzwoite audio.
Elixiusz
Nowicjusz
 
Posty: 3

16 Lut 2021, 18:37

Elixiusz napisał(a):pooglądałem testy i wynika z tego, że corolla 2.0 spala w mieście 6 na trasie 8.5 co jest wynikiem... dużym według moich odczuć w takim samochodzie, jako tym, który ma być oszczędny bo jest hybrydą. Może zatem warto poszukać czegoś innego?


Ale to nie jest malutki miejski samochodzik z 60ps pod maską żeby spalać 5/100
W mieście spala mniej bo jedzie na silniku elektrycznym, w trasie praktycznie tylko na spalinowym. Do tego skrzynia cvt, która spektakularnie nie służy ekonomii w trasie

Elixiusz napisał(a): obawiam się ze za chwile nie wjadę nim do miasta


Przypominam, że mieszkamy w Polsce, taki dziki, biedny kraj na wschodzie Europy, który w wielu kwestiach, w tym ekologi, jest daaaaaleko w tyle



Zerknij w kierunku kia proceed
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Lut 2021, 18:39

Może S60 B4 lub XC40? W tym budżecie zrobisz już auto do produkcji.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

17 Lut 2021, 23:51

Volvo S60? Mógłbyś coś więcej dodać, bo w konfiguratorze widzę te samochody powyzej tej kwoty.
Elixiusz
Nowicjusz
 
Posty: 3

18 Lut 2021, 02:05

Konfigurator pokazuje ceny katalogowe, od tego są rabaty w zależności od dealera i klienta.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008