Zakup samochodu Golf III TDi - proszę o pomoc

28 Gru 2008, 21:27

mam zamiar kupić golfa 3 tdi proszę o poradę czy to dobre autko czy rdzewieją i czy się psuje z góry dziękuje
Romek20
Nowicjusz
 
Posty: 6

28 Gru 2008, 22:26

1.9 TDI to sprawdzona jednostka napędowa i na niej możesz przekręcić licznik jak będziesz dbał o silnik, więc ja nie widzę przeszkody.Ale jak się kupuje samochód to trzeba go wypatrzeć takiego żeby miał w miarę bogate wyposażenie, aby komfort jazdy też był wyższy.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

30 Gru 2008, 02:43

Zwróć uwagę na przebieg bo te silniki przeważnie mają sporo najechane i kręcą liczniki. Jak auto dobrze było eksploatowane i regularnie wymieniane płyny oleje itd. to przebieg około 250-300tyś. nie robi większego wrażenia :)
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

30 Gru 2008, 09:06

jak znajdziesz zajechane tdi z duzym przebiegiem to auto bedzie juz mocno podgnite :)
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

30 Gru 2008, 10:42

silnik jak najbardziej dobry wybór, 1.9tdi 90KM (1Z) te silnik są bardzo żywotne i trudno je zajechać. Golf III, gdzieś kiedyś słyszałem że to najgorszy golf z pośród dotychczas wyprodukowanych ale to nie reguła. Blacha trochę słaba ale jak znajdziesz nie bity egzemplarz to nie powinno być z nią większych problemów.
rafaello7
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 107
Miejscowość: Częstochowa

30 Gru 2008, 13:39

Przy zakupie zwróc uwagę na stan swiec zarowych oraz turbosprezarke. Golfy III lubia cieknac, sprawdz stan uszczelni walu korbowego i oczywiscie miske olejowa. Jezeli nie widac oznak korozji moze to oznaczach ze auto jest z malym przebiegiem,poniewaz Golfy baardzo lubia rdzewiec.Jezeli poprzdni wlasciciel dbal o Silnik to pojezdzisz dobre kilkaset-tysiecy km.
Jezeli chodzi o silniki to 90-konny na bezposrednim wtrysku, lub (jezeli ma maly,udokumentowany przebieg) 110-konny na pompie rotacyjnej.
Wedlug mnie lepiej poszukaj troche drozszej w utrzymaniu A4, z poczatku produkcji, lub niezawodnej B4 oczywiscie w 1.9TDI, moze jakias Honda Civic lub Mazda 323F, albo w ostatecznosci Astra I :D
Jak dla mnie Golf jest za bardzo popularny :) choc, coz a tym idzie dostepnosc czesci jest niesamowita :)
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

01 Sty 2009, 15:08

a jeżeli chodzi o korozje to jak wygląda te auto lubi rdzewieć ile km wytrzyma silnik ?
Romek20
Nowicjusz
 
Posty: 6

02 Sty 2009, 11:05

Jeśli pierwszy właściciel dbał o autko. Samochód był garażowany - rdza nie powinna występować. Myślę, że jak oleje, płyny były regularnie wymieniane i Ty też będziesz wymieniał to do minimalnie 300tys. km pojeździsz
BRIAN842
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 596
Miejscowość: Kraków

04 Sty 2009, 00:48

Tak świetne auto tym bardziej, ze jest diesel. VW to typowe auto dla użytkownika, które będzie wdzieczne, że je używasz i nie zawodzi.

UWAGA: Jedyna rada jeśli jesteś z Bydgoszczy to uważaj bo po paru dniach VW giną, u mnie w rodzinie zgineła 2 szt. w rótkim od siebie czasie, a policja oczywiste dla bydgoskiej, czyli zapomnij. W tyką w kujawsko-pomorskim są Krety w systemie ubezpieczeń...prawdopodobnie
AutoMapa Prowadzi
Subskrypcje
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 36
Miejscowość: Bydgoszcz

04 Sty 2009, 00:55

Romek20 napisał(a):mam zamiar kupić golfa 3 tdi proszę o poradę czy to dobre autko czy rdzewieją i czy się psuje z góry dziękuje


Na Twoim miejscu zastanowił bym się nad zakupem np: Renault scenic z 1999 lub 2000 Disel, zazwayczaj to mini AN bardzo dobrze się prowadzi, na trasie pali zaledwie 5 literków ropy na 100km, bardzo wygodny możesz go zastosować w rodzinie i pracy będziesz zadowolony, kup dobry okaz jest ich sporo, nie dziękuj to jest jedynie sprawdzona sugestia.
AutoMapa Prowadzi
Subskrypcje
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 36
Miejscowość: Bydgoszcz

04 Sty 2009, 20:54

Romek20 napisał(a):a jeżeli chodzi o korozje to jak wygląda te auto lubi rdzewieć ile km wytrzyma silnik ?

Raczej rdzewieja , w tym roczniku mało jest aut ktorych nie zaczyna brac rdza.
1.9 TDI z Intercoolerem (90km) wytrzyma baardzo dużo.

SUBSKRYPCJE
Nie nabijaj postów.Używaj opcji edit.
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

05 Sty 2009, 18:29

a może lepiej wybrać golfa 2 td lub w gazie tam blacha jest super nie wiem jak silniki ile mają mocy ? podobno są nie zawodne tylko mają słaby wygląd a jeżeli chodzi do jazdy to wystarczy który jest bardziej wytrzymały?
Romek20
Nowicjusz
 
Posty: 6

05 Sty 2009, 18:58

golf 2 1,6 ma 75km a 1,8 90km
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

06 Sty 2009, 19:42

te silniki są wytrzymałe? to jeżeli td 1,6 ma 75 km to nawet pasuje mniejsze opłaty tyle mocy mi powinno wystarczyć
Romek20
Nowicjusz
 
Posty: 6

06 Sty 2009, 21:43

Romek20 napisał(a):te silniki są wytrzymałe? to jeżeli td 1,6 ma 75 km to nawet pasuje mniejsze opłaty tyle mocy mi powinno wystarczyć

Slyszalem ze spalanie w tych silnikach jak na ta pojemnosc jest dosc duze (ok 8-10L)
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005