Zakup samochodu z zamiarem zezłomowania. Brak przeglądu, brak OC

Zakup samochodu z zamiarem zezłomowania. Brak przeglądu, brak OC

12 Lut 2018, 12:14

Witam,

Chciałbym zakupić samochód z zamiarem demontażu potrzebnych mi części i późniejszego zezłomowania. Samochód nie ma aktualnego przeglądu i polisy OC. Sprzedawca twierdzi, że OC zostało wypowiedziane, a nie nieopłacone (można to jakoś zweryfikować?).
Naturalnie w celu obniżenia kosztów operacji, nie chcę go przerejestrowywać na siebie, ani opłacać OC. Kwota na umowie będzie niższa bądź równa 1000zł.
Czy w celu zezłomowania pojazd musze przerejestrować na siebie? Wcześniej na stronie jakiegoś punktu demontażu wyczytałem, że wystarczy umowa kupna-sprzedaży, ale nie mogę jej teraz znaleźć. Dzwoniłem do innego punktu demontażu i twierdzą, ze musi być zarejestrowane na mnie.
Czy w chwili złomowania pojazd musi posiadać aktualne OC? Powyższy punkt demontażu twierdzi, że nie.
Komu w tym przypadku grozi ew. kara za brak OC? Mnie, czy poprzedniemu właścicielowi, a może obojgu? Jak zabezpieczyć się przez ewentualną karą UFG lub koniecznością opłacenia okresu, w którym umowa była zawarta a nie opłacona (jeśli jednak była a sprzedawca to zatai?)?
Jak w takim wypadku przeprowadzić proces złomowania bez przygód?

Pozdrawiam
jurgenos
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 Lut 2018, 12:01
Auto: Nie mam

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Pojazd uprzywilejowany - usuń się z drogi i ułatw przejazd Pojazd uprzywilejowany - usuń się z drogi i ułatw przejazd
  Ratowanie zdrowia, życia, mienia ludzkiego oraz zachowanie bezpieczeństwa to najczęstsze powody, dla których na ulicy pojawia się pojazd uprzywilejowany. Każdy kierowca ma obowiązek usunąć się z jego drogi, aby ułatwić ...
  Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki
  Firma PKS Gdańsk – Oliwa SA właściciel największego w Polsce Portalu Przepraw Promowych Promy24.com we współpracy z firmą Polferries przeprawią najpiękniejsze tuningowane pojazdy na tegoroczny zlot Master Truck, ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Nubira
   Kia Venga
   Hayabusa startuje podczas deszczu
   Pokazy motocyklowego stuntu na VERVA Street Racing