Zakup samochodu z zamiarem zezłomowania. Brak przeglądu, brak OC

Zakup samochodu z zamiarem zezłomowania. Brak przeglądu, brak OC

12 Lut 2018, 12:14

Witam,

Chciałbym zakupić samochód z zamiarem demontażu potrzebnych mi części i późniejszego zezłomowania. Samochód nie ma aktualnego przeglądu i polisy OC. Sprzedawca twierdzi, że OC zostało wypowiedziane, a nie nieopłacone (można to jakoś zweryfikować?).
Naturalnie w celu obniżenia kosztów operacji, nie chcę go przerejestrowywać na siebie, ani opłacać OC. Kwota na umowie będzie niższa bądź równa 1000zł.
Czy w celu zezłomowania pojazd musze przerejestrować na siebie? Wcześniej na stronie jakiegoś punktu demontażu wyczytałem, że wystarczy umowa kupna-sprzedaży, ale nie mogę jej teraz znaleźć. Dzwoniłem do innego punktu demontażu i twierdzą, ze musi być zarejestrowane na mnie.
Czy w chwili złomowania pojazd musi posiadać aktualne OC? Powyższy punkt demontażu twierdzi, że nie.
Komu w tym przypadku grozi ew. kara za brak OC? Mnie, czy poprzedniemu właścicielowi, a może obojgu? Jak zabezpieczyć się przez ewentualną karą UFG lub koniecznością opłacenia okresu, w którym umowa była zawarta a nie opłacona (jeśli jednak była a sprzedawca to zatai?)?
Jak w takim wypadku przeprowadzić proces złomowania bez przygód?

Pozdrawiam
jurgenos
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 Lut 2018, 12:01
Auto: Nie mam

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Skoda Fabia: komfort i ponadprzeciętna przestronność Skoda Fabia: komfort i ponadprzeciętna przestronność
  Nowa Skoda Fabia może pochwalić się ponadprzeciętną przestronnością. Kompaktowy, niespełna 4-metrowy samochód posiada miejsce dla pięciu pasażerów i wyposażony jest w jeden z największych bagażników w ...
  Honda Civic - I generacja Honda Civic - I generacja
  Jednym z najdłużej produkowanych na świecie modeli samochodów osobowych jest aktualnie Honda Civic. Obecnie możemy już kupować auta zarówno z ósmej jak i dziewiątej generacji, warto jednak poznać historię ...

 •  
  • Honda Civic 4D
   Volkswagen Golf II, amerykańska wersja pasów
   Uwaga renifery
   Bentley Continental GT