Zakupione pierwsze auto i problemy

Zakupione pierwsze auto i problemy

28 Sty 2015, 19:51

10 dni temu kupiłem sobie pierwsze auto Audi A3. W PCC3 wpisałem, że za nieco ponad 4tys. kupiłem i uzasadniłem, że auto ma korozje i uszkodzona tapicerke. Dałem Pani i zapłaciłem te 2% podatku. Problem jest co robić dalej. Otóż mam prawko od 2.5 roku i skończone 25 lat. Umowe kupna auta wziałem na siebie, a że ubezpieczenie na ojca chciałbym to słyszałem, że mam mu podarować jakiś procent wartości auta i na darowiźnie wpisałem sumę 51% wartości auta z tym, że jeszcze nie byłem w wydziale komunikacji. Chodzi mi o ubezpieczenie auta na niego by mieć niższe i by składki leciały też na mnie. Ojciec ma prawko od 90 roku ale od kilku lat ok 8 ma ubezpieczenie auta w Niemczech (niemieckie blachy). I chciałbym zapytać czy on by tutaj w naszym kraju też miał zniżki? Szwagier mi też powiedział, że mogę ja być właścicielem auta, a ojciec współ, a ubezpieczenie będzie na ojca, a na mnie będą leciały zniżki. To prawda? Czy muszę być współwłaścicielem, a ojciec właścicielem czy bez różnicy? I jeszcze jedno pytanie. Czy może nie rejestrować auta na siebie jak 2 poprzednich właścicieli tego auta i jeździć na blachach tego pierwszego i na polisie tego ostatniego?
julkos
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 Sty 2015, 19:35
Prawo jazdy od: 0- 0-2012
Auto: Audi A3
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

Re: Zakupione pierwsze auto i problemy

30 Sty 2015, 15:09

Jeśli chcesz skorzystać ze zniżek ojca, wystarczy, że podarujesz mi 1% wartości pojazdu. Nie ma znaczenia kto jest "bardziej" właścicielem, a kto mniej. Ważne żeby w dowodzie rejestracyjnym były Twoje i ojca dane. Są towarzystwa w których można wykorzystać zniżki nabyte w Niemczech tyle, że towarzystwo może poprosić o przedstawienie zaświadczenia potwierdzającego ciągłość i brak szkód u taty i to będzie musiała wystawić Niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe.
Pamiętaj jednak, że jeśli zrobisz szkodę to ojciec starci zniżki na wszystkich swoich pojazdach.
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Rejestracja: 10 Gru 2014, 15:22
Auto: Volvo S40
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Nowa Toyota RAV4 - Top Safety Pick+ Nowa Toyota RAV4 - Top Safety Pick+
  Nowa Toyota RAV4, znalazła się w elitarnym klubie Top Safety Pick+ amerykańskiego Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Model uzyskał najwyższe noty we wszystkich pięciu testach bezpieczeństwa, w tym w niezwykle ...
  Mitsubishi Mirage - Samochodem Roku 2012-2013 na Filipinach Mitsubishi Mirage - Samochodem Roku 2012-2013 na Filipinach
  Mitsubishi Mirage (w Europie nazywane Mitsubishi Space Star) zostało Samochodem Roku 2012-2013 na Filipinach (COTY-P). Model japońskiego producenta pokonał sześćdziesięciu dziewięciu pretendentów do tej prestiżowej ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • passat b5 german style
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   S2020005
   GTP Light