Zamarzł olej silnikowy w Fiacie Panda

24 Sty 2010, 17:50

Witam!
Posiadam fiata pandę z 2004 roku. Dzisiaj stukneło mu 150 tyś km przebiegu i pojawił się problem. Zapaliła się lampka oleju. Sprawdziłem stan, było za mało więc kupiłem Mobile Super 2000 10w40 dolałem 1 l. Rano następnego dnia zapaliła mi się kontrolka silnika. Chcę spradzić poziom oleju a tu niespodzianka. Korek od oleju przymarzł. Po chwili zmagań udało się odkręcić i po zerknięciu do dziury ujrzałem z przerażeniem że jest tam skorupa czarnego lodu której nie ma szans skruszyć. Co może być powodem takiej sytuacji i co dalej robić?
MrDracula
mrdracula
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Rybnik

24 Sty 2010, 18:07

Vladzie Tepesh :wink: zwany inaczej Draculą,kiedy wymieniałeś olej? Wiedz sobie,że jeżeli olej zawiera wodę ,która niestety skrapla się ,to zrobi się tak jak masz ty,jedyna rada suszarką nadmuchać letniego(nie gorącego :!:) powietrza przez wlew oleju,potem gdy odtaje ta skorupa lodu odpalić silnik ,dobrze rozgrzać silnik i wymienić olej,innej rady nie ma.Olej masz na pewno właściwy,ja mieszkam w górach ,teraz miewamy -20 stopni a olej Castrol 15W40 mi nie zamarza,nie ma w nim wody, gdyż śmigałem tylko na długich trasach(woda wtedy wyparowuje)
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8470
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

24 Sty 2010, 18:28

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
MrDracula
mrdracula
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Rybnik

05 Paź 2023, 17:29

Olej Castrol może być dobrym wyborem dla niektórych silników, ale nie dla wszystkich. Każdy samochód ma swoje własne potrzeby, dlatego warto skonsultować się z mechanikiem lub przeczytać specyfikacje producenta.
kobylak11
Nowicjusz
 
Posty: 12