Zaolejony układ dolotowy - jak to jest?

Zaolejony układ dolotowy - jak to jest?

18 Kwi 2012, 19:09

Witam,
Autko Bravo 1,6 MJ 120 KM z DPF-em, obecnie 65 tys. km

Ciągle nie mogę doprosić się serwisów aby postawili mi diagnozę dlaczego mam zaolejony układ dolotowy. Pełno syfu na przepływce, olej na obudowie filtra, w samym filtrze. Takie objawy pojawiały mi się gdy poprzednie moje auta miały nastukane 300 tys. km. Diagnoza serwisu jednego:"To jest normalne zjawisko" Drugiego " Podniósł się Panu poziom oleju, pewnie jeździ Pan na krótkich trasach stąd olej w układzie dolotowym" Ku...wa jeżdżę tylko i wyłącznie na długich trasach 80 km dojazd do pracy w jedną stronę. Dodatkowo zgrzyty przy przy schodzeniu silnika z obrotów po dynamicznym przyspieszeniu (około 2 tys. obrotów). Myślę że jedno z drugim Wymienili mi turbo :) Hahaha. Ściema nieprzeciętna, ale nie mam dowodu bo nie spisałem numerów turbo. Jeszcze rok gwarancji mi został i zaczynam się denerwować bo od roku nie potrafią mi nic konkretnego powiedzieć. Jak mam jechać do serwisu to mam nerwa większego niż przed maturą kiedyś.

Proszę o podpowiedź czy ma być olej na dolocie. Problem zaczął się już przy 20 tys. nawet nie pamiętam bo było to dawno.
Może opinia rzeczoznawcy?
Nie chce sprzedać auta i komuś przysporzyć kłopotów. Niestety taki ze mnie uczciwy głupek. Ech nie mam sił.
trebord
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 Kwi 2012, 19:05
Prawo jazdy od: 24 05 1977
Auto: Fiat Bravo 1,6 MJ 120 KM DPF

Re: Zaolejony układ dolotowy - jak to jest?

18 Kwi 2012, 21:48

Jedno pewne,oleju w filtrze nie powinno być pod żadnym pozorem!!! Istnieje pewna możliwość,że rzeczywiście czasami przecieka paliwo przez pierścienie podczas dopalania w DPF-ie,wtedy parująca benzyna podczas szybkiej jazdy może zabierać cząstki oleju do góry.To że oleju nie przybywa,nie znaczy,że olej nie jest rozrzedzany paliwem,trudno to wychwycić gdy jeździsz na trasach,gdybyś jeździł tylko wokół domu ,to byś się szybko o tym przekonał.Sprawdź lepkość chłodnego oleju,bądź uważny,zatrzesz w końcu silnik.Jaki lejesz olej? Masz okap w kuchni? Gdy często smażysz coś na oleju,okap robi się lepki,tutaj coś może być z olejem nie tak,podaj nazwę oleju,lepkość i jego jakość.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 6943
Rejestracja: 02 Lut 2009, 11:03
Miejscowość: Z prawdy :)
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak bezpiecznie parkować? Niebezpieczeństwa parkowania! Jak bezpiecznie parkować? Niebezpieczeństwa parkowania!
  Parkowanie to jedna z podstawowych umiejętności, jakie kierowca powinien nabyć w czasie kursu nauki jazdy. Jednak nawet gdy ktoś wykona ten manewr prawidłowo podczas egzaminu, nie ma pewności, że będzie w stanie równie ...
  Mitsubishi Colt LPG - instalacja gazowa firmy STAG Mitsubishi Colt LPG - instalacja gazowa firmy STAG
  W odpowiedzi na rosnące ceny paliw i duże zainteresowanie klientów w salonach Mitsubishi pojawił się model Colt LPG z wysokiej jakości instalacją gazową firmy STAG. Jednocześnie w ofercie jest już dostępny Colt 2012 ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Motor z napędem odrzutowym, 7
   8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   Infiniti Q50