Zaparowane szyby i sadza

07 Mar 2019, 21:35

Witam. W mojej audi s5 4.2 od dłuższego czasu męcze sie rano gdy wstaje do pracy z zaparowanymi szybami i zapytanie czy problem tkwi w większości samochodach gdzie są szyby bezramkowe? Filtr kabinowy wymieniony i brak mokrych dywaników itp.

Martwi mnie też to że samochód był wczoraj umyty , dzis pojechalem do pracy (10km) , po powrocie z ciekawości przejezdzam palcem z tylnego boku zderzaka i jest taka jakby sadza (palec czarny). Czy to normalne w wiekszych silnikach czy jest coś na rzeczy i wydobywa sie coś z rur wydechowych i warto coś z tym zrobić ?
Adi098
Nowicjusz
 
Posty: 13
Zdjęcia: 11

08 Mar 2019, 10:22

Adi098 napisał(a):męcze sie rano gdy wstaje do pracy z zaparowanymi szybami i zapytanie czy problem tkwi w większości samochodach gdzie są szyby bezramkowe? Filtr kabinowy wymieniony i brak mokrych dywaników itp
Tu wystarczy niewielka nieszczelność np. w podszybiu lub nawet gdzieś z tyłu i wtedy najczęściej paruje przednia szyba która jest najbardziej pochylona. Zwróć uwagę czy szyby najbardziej parują po tym jak padał nocy deszcz lub też jak poprzedniego dnia myłeś auto.
Jak włączysz silnik i uruchomisz klimę to szybko odparowują?

Adi098 napisał(a):Czy to normalne w wiekszych silnikach czy jest coś na rzeczy i wydobywa sie coś z rur wydechowych i warto coś z tym zrobić ?
Tu nie ma znaczenia pojemność silnika, nie powinno być takiego efektu tym bardziej w silniku benzynowym
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

10 Mar 2019, 17:39

W nocy padał deszcz , w sumie to cały dzień ale samochód dnia dzisiejszego nie był zaparowany nie wiem dlaczego. Po włączeniu klimatyzacji dobrze szyby odparowywują. W zime w minusowych temperaturach miałem przednią szybe od wewnątrz lekką zamarzniętą , taki lekki szron. Wydaje mi sie że jest to przez przednia lewą szybe (od kierowcy) ponieważ na myjni samochód od strony kierowcy przepuszcza kropelki wody do środka a od pasazera nie. Nie domyka sie tak wysoka jak od pasażera szyba.Czytałem ze to mozna wyregulowac od spodu drzwi żeby sie wyzej domykała ale nie wiem jak to jest w praktyce bo jeszcze nie próbowałem bo boje sie że coś popsuje :P
Adi098
Nowicjusz
 
Posty: 13
Zdjęcia: 11

10 Mar 2019, 23:03

Dziś pojechałem do sklepu na pół godziny , przyjechałem i po 2 godzinach auto zaparowane :/ oczywiscie pogoda ciagle deszczowa.
Adi098
Nowicjusz
 
Posty: 13
Zdjęcia: 11
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW X4 Concept nowy Sports Activity Coupe
    Każde BMW X wyznacza nowe standardy w swojej klasie. Pierwszy model BMW X – BMW X5 – zadebiutował w 1999 roku, tworząc segment aut typu Sports Activity Vehicle (SAV), w którym od lat królują modele ...