Wilgoć w aucie, zaparowane szyby, pleśń na tapicerce!

18 Lut 2024, 17:27

Witam,
mam taki problem - Golf IV ARL 1,9
od jakiegoś czasu parują mi mocno szyby a dziś zauważyłem że na fotelach (sportowych) jest wręcz pleśń :( :o
Nie mam nic w aucie, żadnych płynów, wydawało mi się że wszystko jest suche a gdzieś się musi wilgoć zbierać i teraz co zrobić?

Ponieważ mieszkam na osiedlu, normalne miejsce parkingowe to się zastanawiam nad garażem np wynająć ( o ile ktoś się zgodzi) na miesiąc, otworzyć wszystkie szyby lub drzwi, bagaznik itd. Niech się suszy.

Druga opcja to coś takiego ale czy to coś daje? :roll:
[link do oferty na Allegro wygasł]


a trzecia to jechać do magików od detalingu, może jakieś gruntowne mycie wewnątrz + ozonowanie? pomoże?

Co sądzicie? normalnie masakra, nie wiem od czego ta wilgoć?
Nie wiem co mam teraz zrobić bo ten samochód to będzie syf i praktycznie nie do użytku. :cry:
Pajczak
Obserwowany
 
Posty: 2

19 Lut 2024, 13:01

Musisz znaleźć przyczynę wilgoci. Jakie masz dywaniki, gumowe czy materiałowe? Sprawdź czy pod nogami nie jest mokro. Masz klimatyzację w tym Golfie? Jak tak to nie wyłączaj jej tylko na niej jeździj cały czas.

Pochłaniacz wilgoci możesz wrzucić do samochodu ale to nic nie da jak nie wyeliminujesz problemu.

Pajczak napisał(a):a trzecia to jechać do magików od detalingu, może jakieś gruntowne mycie wewnątrz + ozonowanie? pomoże?
To możesz zrobić jak znajdziesz problem i go usuniesz inaczej nie ma sensu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

19 Lut 2024, 17:32

Mam w nim klimę, ale zastanawiam się czy nie trzeba go najpierw osuszyć żeby przestały szyby parować, a dopiero potem szukać przyczyny?
Bo tak to tam jest wilgotno w środku to będzie w kółko to samo

A pytanie mam jeszcze takie..czy szparka pomiędzy tą plastikową osłoną na podszybiu a szybą może powodować takie parowanie i wilgoć? Czy nie?

Mogę wkleić zdjęcie jak to wygląda, sprawdzałem u siebie nr sterownika silnika i zmontowałem to niedokładnie, tak że jest delikatna szpara.
Może tam leci woda?
Mam to auto 7 lat, nie sadzę żeby mi nagle gdzieś do środka się woda dostawała..
Pajczak
Obserwowany
 
Posty: 2