Zatarty silnik Galloper 2,5 TDI

01 Mar 2020, 19:27

Galloper 2,5 TDi - wymieniana uszczelka pod głowicą. Po odebraniu od mechanika auto przejechało około1000 km. W między czasie pojawił się dźwięk - jak się dowiedziałem na jednej z grup FB - Źle wyregulowany zawór sterowania turbiną, turbo przeładowane i zawór na kolektorze ssącym otwiera bezpiecznik żeby nie uszkodzić głowicy lub samej uszczelki pod głowicą. Takie specyficzne syczenie po przekroczeniu pewnych obrotów. Jakby zawór bezpieczeństwa się otwierał :)

W piątek trasa około 80 km - pod koniec zaczęła świecić kontrolka oleju, po czym olej wypłynął a silnik się zatarł ( dlatego szukałem nowego silnika) Od pierwszego zaświecenia się kontrolki do zgaśnięcia zatartego silnika przejechałem 600m. Był też metaliczny dźwięk. pracy silnika.

Pytanie do was, bo mam wątpliwości czy przy wymianie uszczelki nie został popełniony jakiś błąd. Wcześniej autem jeździłem 2 lata - zrobiłem nim 20000 km bez żadnych problemów. Teraz wymiany uszczelki, 1000km i wyciek oleju + zatarty silnik.
Mirao
Nowicjusz
 
Posty: 36
Auto: VW
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

12 Mar 2020, 14:30

Trochę mało zrobiłeś tych km po wymianie UPG. Po odebraniu samochodu od mechanika nie zauważyłeś jakiś niepokojących objawów? Zaglądałeś czy nie widać gdzieś wycieków na silniku?
Mirao napisał(a):W piątek trasa około 80 km - pod koniec zaczęła świecić kontrolka oleju, po czym olej wypłynął a silnik się zatarł
Którędy ten olej wypłynął? Przy zaświeceniu kontrolki powinieneś od razu wyłączyć silnik i sprawdzić co się dzieje.
Mirao napisał(a):Pytanie do was, bo mam wątpliwości czy przy wymianie uszczelki nie został popełniony jakiś błąd.
Ciężko to stwierdzić, jednak zrobiłeś dosyć mało km po tej operacji więc można sądzić że miała ona wpływ na usterkę która powstała.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

20 Lut 2021, 11:54

Witam,
Też zatarłem silnik w Galloperze 2,5 z interkulerem 99KM.
Spadł przewód od chłodnicy oleju.
Mam pytanie czy silnik od Hundaia H100 pasuje do Gallopera.
AdamŁ
Obserwowany
 
Posty: 2