Zatrzymanie się na środku skrzyżowania

18 Paź 2023, 19:16

Witam,
jeździłem dziś po Warszawie i natknąłem się pewien problem. Niestety nie zdążyłem zjechać ze skrzyżowania - budowa drogi nie umożliwiała oceny sytuacji. Postanowiłem nie wpychać się na siłę i blokować ruchu do jazdy prosto, lecz zostać na środku skrzyżowania i poczekać. Wszyscy inni kierowcy sprawnie mnie ominęli, a kiedy miałem zielone, to zjechałem ze skrzyżowania. Nad skrzyżowaniem jest monitoring.

Czy mogę spodziewać się jakichś konsekwencji w postaci mandatu?
Dziękuje za odpowiedź z góry.
cashtanowiec
Obserwowany
 
Posty: 1

19 Paź 2023, 07:27

Ani policja ani SM nie bawią się w takie rzeczy. Gdyby doszło do kolizji, to co innego. Gdyby przez przypadek jechali, to mogli by się zatrzymać i wlepić ci mandat na miejscu. Ale w tej sytuacji raczej nie dostaniesz mandatu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Paź 2023, 07:56

Teoretycznie powinieneś opuścić skrzyżowanie, a inni kierowcy z ruchu poprzecznego powinni to umożliwić ale z doświadczenia wiem że często inni mają to gdzieś i jak już mogą jechać to nie patrzą na innych. Skoro nie blokowałeś ruchu i wszystko przebiegło sprawnie to moim zdaniem nie masz się czym przejmować :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

19 Paź 2023, 13:19

Dokładnie jak napisał Rokiko. Zapomniałem dodać, że pozostali kierowcy zamiast jechać, powinni, zgodnie z przepisami umożliwić ci opuszczenie skrzyżowania. Więc też popełnili wykroczenie. Każdy jeden, kóry obok ciebie przejechał.
A na przyszłość, pamiętaj, żeby nie wjeżdżać na skrzyżowanie jak widzisz, że nie masz możliwości opuszczenia go.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Paź 2023, 17:24

cashtanowiec napisał(a):Czy mogę spodziewać się jakichś konsekwencji w postaci mandatu?

raczej nie...a gdyby przyszedł to i i tak warto się odwołać bo był remont drogi...ja np. spałbym spokojnie i nie przejmował się tym
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286