Zmiana auta. Citroen C3, Grande Punto czy Chevrolet Lacetti/

04 Sty 2011, 14:30

Witam wszystkich,
mam obecnie Fiata Punto II FL 1.2 8v z gazem z 2004 roku i zamierzam się przerzucić na coś co uwzględniłem w temacie. Roczniki 2005-2007. Oczywiście silniki benzynowe z instalacją gazową lub sama benzyna(które najlepiej się sprawują itp itd). Jakieś porady odnośnie zawieszenia, usterek, ogólna eksploatacja:) Proszę nie piszcie tekstów "kup sobie paska z 2000 itp itd".Będę wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi oraz jakieś małe porównanie tych aut:) Nie jestem aż takim specjalistą i dlatego zwracam się do Was z tym zapytaniem:)
Jeszcze raz dzięki i miłego dnia:)
icephoenix
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Sieradz
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat Doblo
Silnik: 1,6 MJet
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

04 Sty 2011, 17:56

Z tych samochodów wybrałbym albo Fiata albo citroena. Lacetti to zmodernizowany lanos, wiec jest to starsza konstrukcja od twojego punto. Jaką kwotę masz do wydania, bo mozna znaleźć jeszcze inne warte polecenia propozycje.
beybe
Początkujący
 
Posty: 191
Miejscowość: Limanowa

04 Sty 2011, 18:50

Kup sobie normalny samochód i zobacz jaki świat może być piękny.
robert7
Początkujący
 
Posty: 185
Miejscowość: mazowieckie

04 Sty 2011, 19:05

Co znaczy normalny? jeśli ktoś kupuje samochód tej klasy z małym silnikiem to chyba wie, że nie ma co oczekiwać wygody Mercedesa czy osiągów Ferrari,.
nie wiem jak z resztą ale w przypadku C3 silnik 1.4 na pewno dobrze współpracuje z gazem, na tyle dobrze, że oferują do niego fabryczne LPG.
GP i Lacceti w teście są co prawda ON ale dużo można dowiedzieć się o samym aucie.
Ostatnio edytowany przez Jasiek90, 06 Sty 2011, 22:16, edytowano w sumie 1 raz
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Sty 2011, 16:13

Na Twoim miejscu wybrałbym Grande Punto,samochód jest mało awaryjny,a dostęp do części powszechnie dostępny,zresztą nie są one takie drogie. Gaz raczej odrzucam,jeżeli juz to wersja z silnikiem benzynowym.
AutoMisala
Początkujący
 
Posty: 89
Miejscowość: RYBNIK