Auto do 10tys na dojazdy do pracy (150km) -> HELP

03 Sty 2011, 17:33

Mam nadzieję, że ktoś mi w końcu doradzi:)

Jestem zdesperowana, szukam auta prawie od roku, ale że totalnie się nie znam, nie mam ulubionego typu i żadnego doradcy, to nie mogę nic wybrać, a na szastanie pieniędzmi nie mogę sobie pozwolić:( Już wariuję od przeglądania ofert, które mi nic nie mówią, dlatego BARDZO PROSZĘ pomóżcie.

Marzy mi się, żeby to było auto ekonomiczne, mało awaryjne, jeśli już miało by się psuć, to żeby koszty naprawy, części itp nie pochłonęły połowy marnej wypłaty, szybkość i zwrotność też mile widziana. Musi wytrzymać codzienną jazdę do pracy (ok 150km) i dalsze wypady weekendowe przez min 3lata. Wygląd mnie nie obchodzi, ma jeździć a nie ładnie się prezentować.
Jeździłam już różnymi autami i do każdego się przyzwyczaję, ale wolałabym jakiś 5-drzwiowy hatchback lub mały sedan, żeby był też łatwy do parkowania w ścisku miejskim:)

Jakie rady? Jeśli uważacie, że nie ma auta w moich wymaganiach w takiej cenie, to polećcie droższe, będę składać:)

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.
annchyl
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Rzeszów

03 Sty 2011, 18:33

Hmm małe, ekonomiczne i za dyszkę, a może taki opel astra by Ci przypasował [link do oferty na Allegro wygasł] mogę Ci polecić jeszcze Fiata punto [link do oferty na Allegro wygasł] Oba pojazdy mają przystępne cenowo części, nie są nagminnie awaryjne.
krzych_169
Nowicjusz
 
Posty: 47
Miejscowość: Łódź

03 Sty 2011, 19:35

Może takie coś:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Zalety: 5-drzwi,hatchback - łatwo zaparkowac- naprawdę jedno z najbardziej trwałych aut.
Wady: no niestety auto nie sprzedawane w Polsce, tylko sprowadzone egzemplarze, 99% oferowanych aut ma cofnięty przebieg i/lub mniejszą bądź większą stłuczkę.

Zaproponowałbym coś bardziej popularnego, z młodszym rocznikiem z polskiego salonu i z szansą na odkupienie od pierwszego właściciela (wtedy jest duża szansa ,że auto ma oryginalny przebieg i nie jest spawane z dwóch), coś w stylu Fiat Punto, ale skoro to ma jeździć codziennie po 150 km., to to musi być solidne i trwałe więc jestem za Mazdą.

I jak się nie znasz w ogóle na autach to nie kupuj sama, weź jakiegoś znajomego.

Aaaaaaa, coś jeszcze wpadło mi do głowy, jeśli wygląd jest dla Ciebie drugorzędną sprawą :),to taką Toyotę można trafić krajową od 1-wszego właść.:

[link do oferty na Allegro wygasł]

modele po liftingu mają ładniejsze światła z przodu bo te są paskudne :), ale tak poza tym to bardzo dobre auto.
Powodzenia.
R+
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Małopolskie

03 Sty 2011, 20:43

Ja Ci mogę zaproponować seata ibizę II FL:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (linki przykładowe)
Jakie są plusy tego auta?
+tanie części
+solidne niemieckie silniki
+niskie spalanie
:grin:
borek19
Początkujący
 
Posty: 88
Miejscowość: z domu ;P

04 Sty 2011, 20:25

Dziękuję za wszelkie opinie i kolejne pytanie: lepiej stawiać na diesel czy gaz? bo o tym zapomniałam napisać, że nie mam szans na garażowanie, a jeśli brać pod uwagę nasze mroźne zimy to jest większa "szansa" na kłopoty z dieslem, więc jeśli gaz, to musi być autko, które go lubi.
Tak wiem widać, że jestem zielona i na pewno sama nie pójdę kupować, choćbym miała wynająć pomocnika w kupnie, ale muszę mieć choć jakiś typ:)

Pozdrowionka
annchyl
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Rzeszów

04 Sty 2011, 20:47

Biorąc pod uwagę przebiegi jakie będziesz robiła bardziej polecałbym ci diesla. Ja bym jeszcze mógł ci polecić opla corsę z silnikiem 1.7d. Prosty silniczek bez turbo może nie ma zaskakującej dynamiki ale gwarantuje bezawaryjną jazdę. Jeśli miałabyś gazować auto to dobrym wyborem może być fiat panda. Za tę cenę masz młodszy rocznik od corsy. Części tanie jak barszcz a na dodatek bezawaryjne autko. Spokojnie możesz trafić na zadbany samochód z polskiego salonu z pewną historią np:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] -CORSA
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] -PANDA

[ Dodano: 4 Styczeń 2011, 20:52 ]
Z dieslami w zimie nie jest aż tak tragicznie. Wiadomo, benzyna to nie jest więc będziesz musiała troszkę dłużej pokręcić. Wystarczy zainwestować w dobry akumulator i nie ma problemu z odpalaniem.
beybe
Początkujący
 
Posty: 191
Miejscowość: Limanowa

05 Sty 2011, 16:10

Do 10 tyś zł nie kupi sie dobrego diesla,zaraz będziesz musiała wydac sporo na remont silnika. Moim zdaniem jeżeli już to tylko w wersji z LPG. zastanów sie jeszcze nad Oplem corsa i Peugeotem 206. Nie powinno byc problemu z ich kupnem,a to naprawde ekonomiczne samochody.
AutoMisala
Początkujący
 
Posty: 89
Miejscowość: RYBNIK