Zmiana auta

26 Lut 2017, 14:43

Witam wszystkich,
ostatnio sprzedałem passata b5 fl 2004 1,9 tdi 131km.
Szukam teraz czegoś nowszego. Mam kilku mechaników i oni doradzali co kupić, ale zrobił mi się mętlik w głowie, bo każdy z ich lubuje się w innych markach. Wczoraj pojechałem z żoną do komisów żeby sprawdzić jakie auto nam odpowiada i kilka odpadło, został niewielki wybór,no i nie te, które doradzali.
Szukam auta w miarę ekonomicznego, bezawaryjnego i rodzinnego (2+1) Moje roczne przebiegi to 20 tys z czego 75% to miasto.
Zastanawiam się nad:
- opel astra j 2011 diesel 1,7 130km lub 2,0 160km
- opel insignia 2010 diesel i te same silniki
- skoda superb 2009 diesel 2,0 cr 140km
- vw golf 2010 2,0 cr 140
Zastanawiam się co dalej, samochód na 5 lat używania. Najlepiej podoba mi się insignia, mojej żonie też, ale opinie są bardzo skrajne. Proszę o rady i sugestie.
Dziękuję i pozdrawiam
kropa2017
Nowicjusz
 
Posty: 7
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: nie mam

26 Lut 2017, 15:07

Widzę, że jesteś obeznany w kwestii diesla w VW, wychodzącego przed 2008r. (pompowtryskiwacz), bo Twoje typy ewidentnie celują w Common Rail.

Wydaje mi się, że podane samochody są na równym poziomie, jeśli chodzi o niezawodność. Silniki są z półki diesli, w których nie ma już błędów konstrukcyjnych. Z mojego doświadczenia VW ma ciut tańsze części, jeśli szukasz ich sam w internecie. Sporo mechaników woli też naprawiać VW, bo jest nieco bardziej przemyślany. Dla przykładu w Oplu świece żarowe są z przodu silnika, gdzie często dolatuje woda z solą i później zdarzają się przypadki problemów z wykręceniem świecy żarowej bez jej ukręcenia. Poza tym Insignia jest ciut cięższa (szczególnie z napędem 4x4).

Radziłbym Ci się udać do komisu i samemu sprawdzić które z aut najbardziej Ci pasuje. Insignia wydaje mi się ciut ciasna, szczególnie z tył. Do tego wersja kombi ma taki sobie bagażnik, jak na kombi.

Jeśli miałbym Ci polecać, to zdecydowanie najbardziej rodzinnym autem będzie tutaj Skoda Superb - brutalnie dużo miejsca z tył na nogi (dziecko nie będzie Ci kopało w fotel) i bardzo duży bagażnik. Miejsca na nogi masz w niej tyle, co w S-klasie Long, czy w BMW Long.
Autotesto
Początkujący
 
Posty: 143
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie posiadam

26 Lut 2017, 15:25

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Siedziałem już we wszystkich samochodach, nad którymi się zastanawiam. Miejsce z tyłu nie ma dużego wpływu na wybór. Syn ma dwa lata a my z żoną raczej wzrostu idealnie nadającego się do opla insignia. Naczytałem się wiele o silniku i elektryce. (są + i - ale czy te ostatnie nie są przesadzone?) Zakładam wydanie nawet 2-3tys więcej od średniej,ale chciałbym zadbany serwisowany egzemplarz.
kropa2017
Nowicjusz
 
Posty: 7
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: nie mam

26 Lut 2017, 19:06

kropa2017 napisał(a): 20 tys z czego 75% to miasto.
w takim razie zapomnij o dieslu.
Benzyny najlepsze będą w Oplach, w Skodzie nie ma nic godnego uwagi, VW może uda Ci się kupić 1.6 MPI, ale tutaj musisz zaakceptować kiepskie osiągi.

Jaki masz wgl budżet?
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14097
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Lut 2017, 20:18

Dokładnie, daj sobie spokój z dieslem przy takiej jeździe. Pomijając argumenty mechaniczne i fizyczne dlaczego diesel do miasta nie, to jest dodatkowo, że ropniaki będą bardziej zmęczone i co za tym idzie inne podzespoły będą wymagały naprawy.
Lepiej kupić benzynę w lepszym stanie, która lepiej zniesie miejską eksploatację.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Lut 2017, 22:05

Mam do wydania 32 tys+ wymiana taka jak filtry, olej itp
Rozumiem argumenty ze benzyna lepsza. Co w takim razie z silnikami w oplu? Wiem ze są chyba z turbo i nie wiem czy to dobry wybór.
kropa2017
Nowicjusz
 
Posty: 7
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mówisz ogrzewanie postojowe, myślisz ...
    Webasto to jeden ze 100 wiodących dostawców przemysłu motoryzacyjnego, najbardziej znany kierowcom z produkcji systemów ogrzewania postojowego. Niemiecka firma z miejscowości Stockdorf ma tradycję, sięgającą ...

26 Lut 2017, 22:42

Silniki turbo w Oplu są bardzo udane, a co najważniejsze - mają wtrysk wielopunktowy, a więc w przyszłości można myśleć o LPG. Delikatny problem może być w Insigni, bo silniki są trochę za słabe do tego ciężkiego auta (wyjątek 2.0 i 2.8t, ale ten pierwszy ma wtrysk bezpośredni, a drugi jest kosztowny w eksploatacji)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14097
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Lut 2017, 23:29

Nadal się zastanawiam a do jutra muszę podjąć decyzję i wtedy szukam odpowiedniego auta. Na co zwracać uwagę przy zakupie ? W dieslu czytałem coś o egr chłodniczka i przewód wspomagania. Czy jest coś jeszcze o czym muszę wiedzieć ?
kropa2017
Nowicjusz
 
Posty: 7
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: nie mam

27 Lut 2017, 00:00

Dochodzi jeszcze osprzęt typowo dieslowski na czele z DPF (w mieście pójdzie szybko).
W Insigni można brać pod uwagę 1.6t i 1.8 MPI (choć w tym drugim trzeba częściej regulować zawory na LPG)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14097
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

27 Lut 2017, 18:26

Witam
Doszły jeszcze dwa auta, których nie brałem pod uwagę
Honda accord 2006 2.0 benzyna 155km
Honda crv III 2007 tez benzyna
Czy to będzie lepsza alternatywa dla Opla ?
Pozdrawiam
kropa2017
Nowicjusz
 
Posty: 7
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: nie mam

03 Mar 2017, 23:41

Nie udało mi się nic kupić. Były samochody, ale słabe pod względem technicznym. Proszę o pomoc!Mam o wydania max 32 (plus/minus) szukam auta rodzinnego. Marka nie ma znaczenia byle było rodzinne, w miarę bezawaryjne i sensowne w utrzymaniu. Jutro wybieram się na ,,zakupy"
pozdrawiam
kropa2017
Nowicjusz
 
Posty: 7
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: nie mam