Znajdujemy podobieństwa w wyglądzie lub sylwetce między różnymi autami

Znajdujemy podobieństwa w wyglądzie lub sylwetce między różnymi autami

25 Kwi 2018, 14:17

Wymyśliłem zabawę. Znajdujemy podobieństwa między różnymi autami. Różnymi w sensie różnym marek nie należących do jednego koncernu, między autami nie będącymi bliźniaczymi konstrukcjami.

Na początek nowy Peugeot 508.
Środkowa poprzeczna część zderzaka przedniego przypomina mi Hondę Clarity Fuel Cell.
Image
Image

Górna część klapy bagażnika jest pod podobnym kątem do Hondy City. Z profilu krawędzie zewnętrzne zderzaka przedniego w Hondzie City przypominają Peugeota 508. Z tym wykończeniem przy tylnych drzwiach, w 508 okno w tylnych drzwiach wygląda tak jak wyglądało by okno w tylnych drzwiach Hondy City gdyby Honda City była dłuższa, a linia dachu przebiegała pod ostrzejszym kątem względem dolnej krawędzi okien.
Image
Image
W Mitsubishi Lancerze obrys tylnego zderzaka z profilu oraz fragmentu tylnej lampy przypominają te z 508.
Image
W 508 wnęka przedniej lampy z profilu przypomina Hondę Civic.
Image

Z poniższej perspektywy 508 w moim subiektywnym odczuciu wygląda z tyłu jakby nawiązywał stylistycznie do Hondy Accord VII.
Image
Image
Sokoro już jesteśmy przy Accordzie VII to jego sylwetka z tyłu przypomina mi Alfę Romeo 156.
Image
Jeszcze wcześniej przed Alfą 156 był Mercedes 190. Za sprawą kształtu przetłoczeń błotników przy poziomych krawędziach klapy bagażnika oraz lamp tylnych poziomych wchodzących klinem w błotniki tył Accorda VII przypomniał mi Merca 190.
Image

Z poniższej perspektywy błotniki tylne ze słupkami C oraz kąt pochylenia tylnej szyby przypominają Volvo S60
Image
Image

Z poniższej perspektywy sylwetka 508 przypomina Audi A7.
Image
Image

Gdy zobaczyłem te lampy przednie to miałem uczucie, że gdzieś to już widziałem
Image
Image

Deska rozdzielcza przez swoje zestopniowanie oraz charakterystyczny kształt daszku nad zegarami przypomniała mi Daihatsu Applause.
Image
Image

Obrys zewnętrzny przodu (te łuki na narożnikach) przypomniał mi Mitsubishi Galanta VIII
Image
Image

Sylwetka z tyłu trochę przypomina mi Jaguara XF kombi. Zasadnicza różnica jest taka, że w 508 SW szyba tylna jest bliżej górnych krawędzi tylnych lamp, nie ma bocznych owiewek, a dach niżej opada. Okna boczne w przestrzeni bagażowej mają podobny kształt ale ścięty łuczek w dolnym rogu i przycięty górny łuk.
Image
Image
W 508 SW to przetłoczenie a la spoiler pod dolną krawędzią tylnej szyby przypomina mi BMW e39 touring.
Image

Podobny kształt okna bocznego w przestrzeni bagażowej, przetłoczenie idące od tylnej lampy wzdłuż bocznych szyb oraz dużo przetłoczeń na drzwiach budzi skojarzenia z BMW f30 touring.
Image
Image

Teraz Peugeot 3008
W 3008 II ten wysunięty do przodu fragment kokpitu z nawiewami centralnymi przypomniał mi Fiata 131 gdzie też jest na środku kokpitu wysunięty do przody fragment tyle, że z radiem i regulacją nadmuchu i ogrzewania.
Image
Image

Skoro już jesteśmy przy Fiacie to Peugeot 604 ma kokpit podobny do Fiata 130. Kolumna centralna, daszek nad nawiewami centralnymi. Fiat 130 wszedł do produkcji kilka przed Peugeot'tem 604.
Image
Image
Vernim
Nowicjusz

Auto: _

Re: Znajdujemy podobieństwa w wyglądzie lub sylwetce między różnymi autami

27 Kwi 2018, 19:07

Nowy Mercedes A-Klasse, taki niepowtarzalny..
Na upartego można jeszcze stwierdzić, że górna część górnego grila ma kształt podobny do górnej części górnego grila w aktualnej generacji Mustanga. Kszałt lamp z perspektywy, z której nie widać ich krańców przy błotnikach przypomina kształt lamp w Mustangu z tej samej perspektywy.
Fragment zderzaka dzielący dolny gril na trzy części dzieli ten gril w tak samo charakterystyczny sposób (to rozwidlenie i dwie odnogi bięgnące blisko, równolegle dolnej krawędzi grila) jak na zderzaku Astry mk5.
Image
Image
Image

Krawędź lampy granicząca z krawędzią błotnika pod skosem oraz górna krawędź lampy przypominają lampę w Fordzie Mustangu rok modelowy 2018 (w sprzedaży już w II połowie 2017 roku).
Image
Image

Z perspektywy na poniższym zdjęciu tył A-klasy wygląda jakby to był tył conceptu Passata B8 Variant.
Image
Image

Z perspektywy na poniższym zdjęciu błotnik tylny nowej A-Klasy przypomina błotnik tylny od Golfa VI ze zmienioną krawędzią od strony zderzaka,lampy, drzwi oraz węższym i bardziej przechylonym do przodu słupkiem C. Obrys zewnętrzny tylny drzwi w nowe A-Klasie ma kształt podobny do Megane IV. Spoiler i boczna owiewka przy tylnej szybie z tej perspektywy przypominają spoiler i boczną owiewkę przy tylnej szybie w Peugeot'cie 308 II generacji.
Image
Image
Image
Image
Vernim
Nowicjusz

03 Maj 2018, 19:36

W komentarzach pod http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-ford-drastycznie-zmniejsza-ilosc-modeli,nId,2575849artykułem na Interii, w którym było http://i.iplsc.com/ford-focus-active-jedyna-wersja-jaka-trafi-do-usa/0007C0HT1QKPSXBQ-C122-F4.jpg to zdjęcie Focusa i zdjęcie Mondeo mk5 ktoś napisał taki komentarz: ,,A to ten Hyundai i30. Bardzo ładne auto.".
Wśród komentarzy pod http://motoryzacja.interia.pl/samochody-nowe/premiery/news-taki-jest-calkowicie-nowy-ford-focus,nId,2567563artykułem o nowym Focusie na Interii pojawiały się takie komentarze:
,,Środek rodem z nowego Hyundaia i30",
,,prawie jak Hyundai",
,,Z przodu hyundai i30, z tyłu kia ceed, a w środku fiat tipo",
,,Kurcze. To przecież Hyundai i30",
,, Takie połączenie i30 z Tipo.",
,,Zupełnie jak Kia Seed",
,,Kopiuj wklej I30 nawet tablet ten sam",
,,Hyundai i30, niestety poprzednia wersja była bardziej "wyrazista"",
,,Przykro mi, ale wygląda jak Hyundai :-("
,,A ja myślałem, że to Hyundai i30.",
,,A czym się różni od Hyudaia i30, nawet wnętrze ma takie samo...",
,,Brak pomyslu na stylistyke jak Toyota. Wola kopiować Hyundaia, Mazda i Fiata.... To auto ma tyle polotu co golf",
,,Deska Fiata Tipo, a zewnątrz Mazda 3",
,,W środku to się objawia Hyundai/KIA. Z resztą i na zewnątrz również ostro zżynali.".

Pierwsza moja myśl: nie wiem co ćpali ci, którzy twierdzą, że nowy Focus jest zerżnięty z Hyundaia/Kii.

Image
Image
Image
Image
Image
Z perspektywy na poniższym zdjęciu jedyne co jest podobnego w Ceedzie II do nowego Focusa to fragment dolnej krawędzi tylnej lampy przy zderzaku i błotniku, zaokrąglona dolna krawędź tylnej szyby (ale Kia nie jest w tym względzie prekursorem, Mondeo mk4 miało), krawędź tylnych drzwi poniżej przetłoczenia na błotniku oraz przetłoczenia na dole drzwi.
Image
Image

Z profilu jedynie i30N ma podobną sylwetkę przodu do nowego Focusa. Co do II generacji i30 to jeśli ktoś tu kimś się inspirował to raczej projektanci Hyundaia Focusem III. F. III pojawił się w 2010 roku, a II generacja i30 dopiero rok później.
Image
Image
Image
Image
Image
Ceed II na dole drzwi ma przetłoczenia podobne do nowego Focusa.Dolna część tylnego błotnika ma podobny kształt, fragment tylnej lampy z profilu też.
Image
Image

Kształtem lamp przednich nowemu Focusowi bliżej do Audi A5 II generacji (zejście się dolnej i górnej krawędzi) i A3 III generacji (dolna krawędź) niż do aktualnego i30. Natomiast gril a la Aston Martin był od początku Focusa III, a grilowi Hyundaia bliżej jest do Audi niż Forda. Gril w Audi A4 B8 po liftingu (2011 r.) jest podobnydo grila koncepcyjnej Łady C (2007 r.), a gril Łady C do grila koncepcyjnego VW Iroc (2006 r.). Gril aktualnego i30 (III generacja) to ewolucja wnęki z grilami i poprzeczką między nimi w II generacji, a wnęka zaś kształtem bezpośrednio przypomina gril VW Iroca.
Image
Image
Image
Image
Audi A4 B8 po liftingu w 2011 roku.
Image
Image
Image
i30 II
Image

Jedyne co podobnego widzę we wnętrzu i30 III generacji kształt jednego z nadmuchów centrlanych i na upartego można stwierdzić, że dolna krawędź modułu z klimatyzacją ma podobny kształt do fragmentu krawędzi górnej części kokpitu Focusa pod nawiewami centralnymi ale to jest z Peugeota 208 zgapione https://img.chceauto.pl/arts/peugeot-208-znamy-polskie-ceny!-334-1698_v1.jpg. No i, że pola z przyciskami na drzwiach przednich Hyundaia są pod podobnym kątem do tych w nowym Focusie.
Image
Image
W Kii Ceed III podobny do Focusa jest nawiew przy drzwiach kierowcy, a w Ceed II krawędź-obwódka wokół nawiewu przy drzwiach kierowcy.
Image
Image

Odnosząc się do do komentarza ,,Deska Fiata Tipo, a zewnątrz Mazda 3" postanowiłem obejrzeć sobię Mazdę 3 znalazłem coś takiego:
Concept Mazdy 3 MPS, z poniższej perspektywy nawet trochę podobna do Focusa.
Image
Image

Z perspektywy na poniższym zdjęciu lampa przednia Hyundaia i30 II bez łezki w górnym rogu ma kształt podobny do lampy przedniej w S-Maxie mk1.
Image
Image

Z perspektywy na poniższym zdjęciu lampa nowego Mercedesa A-Klasse wyglądem przypomina lampę koncepcyjnej Łady C.
Image
Image
Vernim
Nowicjusz

15 Maj 2018, 20:06

Wracając do A-Klasy to z perspektywy na poniższym zdjęciu klapa bagażnika jest trochę podobna do klapy bagażnika nowego Focusa hatchback, a ta zaś podobna jest do klapy Kugi mk1.
Image
Image
Image

W Alfie Romeo Gulietcie jest podobna do Focusa IV linia dachu, górna krawędź okna tylnych drzwi, błotnik tylny i kąt pochylenia tylnej szyby. Focus IV na tylnych drzwiach między klamką a dolną krawędzie okna ma podobne przetłoczenie. W Focusie IV krawędź okna przednich drzwi przy słupku jest pod podobnym kątem względem dolnej krawędzi okna jak w Alfie.
Image
Image

Lampy tylne w Focusie IV to miks lamp od Tipo hatchback z lampami od i20 II.
Image
Image
Image

Zauważyłem też, że podobnie jak w Talismanie światła cofania są zagłębione.
Image
Image

Krawędź-obwódka wokół nawiewu przy drzwiach kierowcy w Kii Ceed III przypomina tę w Gulietcie.
Image
Image

Do górnej części kokpitu w Seacie Leonie II jest podobna górna część kokpitu w Kii Ceed II, do niej zaś jest podobna górna części kokpitu w Citroenie C4 II, a ta zaś jest podobna do krawędź górnej części kokpitu w Audi A4 B8.
Image
Image
Image
Image

Te winylowe wykończenia między fotelami w Ceed III przypominają mi Lagunę III Bose Edition
Image
Image
Te krawędzie kolumny centralnej kokpitu w Kii Ceed III plus to zagłębienie przypominają mi kokpit Audi A6 C6.
Image
Natomiast górna krawędź kokpitu po stronie kierowcy w Audi A6 C6 przypomina tę w Saabie 9-5.
Image

W Hyundaiu i30 III nawiew centralny prawy ma taki sam kształt jak w Audi A6 C7 czy Alfie Romeo Stelvio. W Stelvio oprócz tego jeszcze dolna krawędź górnej części kokpitu ma podobny przebieg.
Image
Image
Image
Deska Mazdy CX-5 w porównaniu do tej od Stelvio też płaską górną powierzchnię po stronie pasażera i zagłębienie na lewo od nawiewu przy drzwiach pasażera.
Image
Vernim
Nowicjusz

16 Maj 2018, 13:09

Z perspektywy na poniższym zdjęciu lampy w nowej A-klasie wyglądają jak poliftowym Oplu Mokka.
Image
Image

Górna część deski rozdzielczej w aktualnym Audi A3 jest podobna do deski rozdzielczej w Mercedesie W123 i Oplu Asconie B.
Image
Image
Image

Górna krawędź deski rozdzielczej po stronie kierowcy w Seacie Toledo mk1 przypomina Mercedesa 190.
Image
Image
Vernim
Nowicjusz

Wczoraj, 01:55

Ludzie dopatrzeli się podobieństwa tylnych lamp Focusa IV do Fiata Tipo jednak Fiat jest tu prekursorem. Cztery lata przed Tipo pojawił się Citroen DS5.
Image
Image
Image

Z profilu obrys zewnętrzny przodu DS-a DS4 przypomina przód przedliftowej Kugi II.
Image
Image

Z profilu obrys zewnętrzny przodu Citroena DS4 przypomina przód przedliftowego Focusa III.
Image
Image

Dolna i boczne krawędzie lampy w Focusie IV przypominają te w DSie DS5.
Image
Image

Dolna i boczna od strony grila krawędź lampy w Citroenie DS4 przypominają te w Audi A3 III generacji. Citroen DS4 pojawił się rok wcześniej niż Audi A3 III.
Image
Image

Z profilu przód Focusa IV przypomina przód Citroena DS5.
Image
Image

Sylwetka tyłu Citroena DS4 z profilu przypomina Infiniti serii EX
Image
Image
Z takimi okienkami w słupkach C to wcześniej Seat Leon II był.
Image

Wcześniej twierdziłem, że do Focusa IV podobny jest z poniższej perspektywy concept Mazdy 3 MPS jednak zwykła Mazda 3 też jest u góry podobna do Focusa IV.
Natomiast Mazda 3 wygląda trochę obniżone Infiniti EX35. Nawet to przetłoczenie na drzwiach powyżej klamki układa się z przetłoczeniem na błotniku tylnym w podobny łuk.
Z perspektywy na poniższym zdjęciu Focus III w górnej części nadwozia ma podobną sylwetkę do tego Infiniti. Linia dachu, ten obrys zewnętrzny tylnej szyby i kształt okienka bocznego w przestrzeni bagażowej. Infiniti EX pojawił się w 2007 roku.
Image
Image
Image
Image
Vernim
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy używane opony są bezpiecznym wyborem? Czy używane opony są bezpiecznym wyborem?
    Zakup nowych opon to wydatek, który każdy kierowca powinien traktować w kategorii inwestycji – opony są jedynym elementem łączącym auto z jezdnią. To od ich jakości i sprawności zależą nie tylko osiągi samochodu ...
    Prawnuk Sir Ernesta Shackletona podbija Antarktydę Hyundaiem Santa Fe Prawnuk Sir Ernesta Shackletona podbija Antarktydę Hyundaiem Santa Fe
    Hyundai Santa Fe, wyposażony w silnik Diesel 2.2l, stał się bohaterem pierwszej samochodowej wyprawy przez Antarktydę. Za kierownicą samochodu, biorącego udział w tym historycznym wydarzeniu, zasiadł Patrick Bergel – ...

• Re: Znajdujemy podobieństwa w wyglądzie lub sylwetce między różnymi autami

Wczoraj, 16:34

Z perspektywy na poniższym zdjęciu Infiniti EX37 przypomina Subaru Imprezę III. Oba modle pojawiły się w 2007 więc nie wiadomo kto kim się zainspirował.
    Image
    Image
    Z perspektywy na poniższym zdjęciu Focus III też sylwetką tyłu przypomina Subaru Imprezę III tyle, ze Focus III ma bardziej wyraziste przetłoczenie na tylnym błotniku od poziomu lampy tylnej wzwyż i dynamiczniej opadającą linię dachu.
    Image
    Jeśli z perspektywy na poniższym zdjęciu Focus IV jest podobny do Mazdy 3, a Mazda 3 do Infiniti EX to Focus IV do Infiniti EX też jest trochę podobny. Jeno tylna szyba w Focusie IV jest niższa i bardziej pionowo.
    Image
    Image
    Vernim
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Summer Cars Party 2010
      Renault Espace, przód
      Samochód z 1959 roku
      Silnik MIVEC Mitsubishi ASX