Bmw e39 jakosc oleju napedowego

12 Wrz 2013, 12:19

Witam wszystkich,jestem pierwszy raz na forum,przepraszam wiec za ewentualna niewiedze.
Jesli to mozliwe prosze o ocene oleju napedowego,po zatankowaniu tym olejem ujechalem kilka kilometrow,auto padlo -diagnoza u mechanika(wszystkie 6 wtryskow do wymiany) podejrzenie padlo na ten wlasnie olej,jesli ktos moze wypowiedziec sie cos na temat tego specyfiku ,bede wdzieczny.Dodam ze czuc mocno rozpuszczalnikiem.

Zdjęcie

Zdjęcie
ironmike
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 22tys. km
Auto: Bmw E39 530d
Silnik: 193KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

13 Wrz 2013, 09:23

Z obrazka nic nie wywnioskujemy. Jeżeli mechanik stwierdził, że to wtryski, to zapewne owe paliwo było niewłaściwe. Przeczytaj ten artykuł. Poszukaj też podobnych i będziesz wiedział co zrobić. Paliwa nie wylewaj i nie oddawaj go całego na stacji - zachowaj dla siebie w razie jakby było potrzebne do badań.
Na jakiej stacji kupowałeś to felerne paliwo? Podaj dokładny adres, aby inni użytkownicy się nie nadziali na oszusta.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Wrz 2013, 10:22

Dzieki za odpowiedz
Paliwem poczestowal mnie "dobry znajomy" twierdzac ze jest to czysta zlewka z tira.
Sam go uzywa do VW i Mercedesa wiec zaufalem :(
Najlepsze jest to ze nigdy nie kupowalem trefnego-zawsze tank na stacji benzynowej...jeden raz wystarczyl.Mam za swoje.Nauczka dla innych by nie ufali nawet "dobremu znajomemu".
Paliwo zabezpieczone i u mnie i u mechanika,a wstepne straty to wszystkie wtryski ,filtry itd.
Dzieki pozdrawiam
ironmike
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 22tys. km
Auto: Bmw E39 530d
Silnik: 193KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

15 Wrz 2013, 12:15

Tak to jest ze znajomymi...Paliwo takie raczej nie uszkodzi podzespołów silnika jak się je leje do starego diesla, który ma wtrysk mechaniczny. Taki przepali wszystko. Natomiast nowoczesne diesle są niestety badzo czułe na paliwo, a naprawy są dość kosztowne :(
Nie wim na ile ten znajomy jest twoim znajomym, ale zawsze możesz żądać od niego zwrotu pieniędzy na naprawę samochodu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SKODA Yeti Adventure - wersja limitowana
    SKODA wprowadziła na rynek limitowaną wersję modelu Yeti – Adventure. Samochód bazuje na wariancie Ambition i dostępny jest ze wszystkimi silnikami. Model Yeti Adventure to kontynuacja oferty wersji specjalnych, ...