Czy miałem pierwszeństwo ?

21 Sty 2016, 23:49

Witam wszystkich forumowiczów , miałem dzisiaj rano kolizję i do tej pory gryzie mnie czy to ja czy jednak nie ja byłem winny , po krótce tutaj link z mapą miejsca zdarzenia -> [email widoczny po zalogowaniu][email widoczny po zalogowaniu] ... 312!8i6656.

sytuacja dzieje się w strefie zamieszkania , wyjeżdzałem z lewej strony od garaży skręcałem z lewej , i z lewej strony pani przekosiła mi cały przód niby z jej strony to miała mnie z prawej strony jak to w końcu jest ktoś coś ? Dziękuję.
prymus2103
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 13 01 1996
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Honda Civic Sport
Silnik: D16V1
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

22 Sty 2016, 10:50

Jeżeli zdarzenie miało miejsce w strefie zamieszkania, a pierwszeństwo na skrzyżowaniu nie było uregulowane znakami, to zgodnie z ustawą pojazd nadjeżdżający z prawej strony ma pierwszeństwo - reguła prawej ręki. W strefie zamieszkania obowiązują wszystkie przepisy ustawy PoRD.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Sty 2016, 11:35

Jeżeli jechałeś od garaży i ona miała ciebie z prawej strony to znaczy, że musiała wjechać pod prąd, gdyż wcześniej na tej uliczce stoi znak B-2 (zakaz wjazdu).
[email widoczny po zalogowaniu] [email widoczny po zalogowaniu][email widoczny po zalogowaniu]
krzysxx
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 0- 9-1993
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Megi