Instalacja gazowa w samochodzie Opel Astra f 1,6

03 Mar 2010, 17:34

Mam a właściwie to mój tata ma (a to spora różnica) Astrę F 1,6 z '99r. No i namawiam go na założenie instalacji gazowej. Fakt, że dużo nie jeździł no ale teraz synuś dorósł i musi się czymś wozić do pracy. No ale nie da się przekonać. Tłumaczy się tak, że jakby gaz był dobry to by go seryjnie zakładali (i do tego też proszę o komentarz). Proszę, napiszcie mi jak ta Asia znosi gazownie? Bo to, że silniki się szybciej psują to już słyszałem no i nie ma aż takiej tragedii.
szakideta
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Lędziny

03 Mar 2010, 20:07

1,6 65KM- troche słaby silnik na gaz - ale można załozyć bez problemu i nawet dobrze te silniki przyswaja instalacje gazową.
Kwestia tego, ze jesli będzie auto robiło bardzo dużo km to się opłaca bo zakładać aby było taniej to nie warto.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

03 Mar 2010, 20:16

No już mamuśka robi dziennie 25. Fakt że na mocy trochę spadnie no ale...

p.s.
proszę o przeniesienie tematu we właściwe miejsce
szakideta
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Lędziny

04 Mar 2010, 11:50

Kolego są to tylko zabobony silniki wcale się nie psują od gazu tylko od niewłaściwego użytkowania samochodu z LPG. Często ludzi oszczędzają na instalacji LPG a później są tego skutki, że dzieje się tak czy inaczej jeżeli założycie instalację w dobrym warsztacie i nie będziecie chcieli za wszelką cenę na niej oszczędzać ( mam tu na myśli częstszą wymianę świec, przewody WN, regularne przeglądy LPG, wymiana filtrów, rozgrzewanie silnika na benzynie) po prostu jak będziecie dbać to na pewno LPG nie popsuje wam silnika jest to tylko głupota która gadają ludzie zakładający LPG u pana Henia w szopie albo ludzie którzy już przy wyborze instalacji sugerują się ceną a nie jakością i renomą.
Jak chcesz się dowiedzieć jak te Astry znoszą LPG i jaka instalacja jest do nich polecana to kolega Migaz wszystko Ci wyjaśni.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

05 Lip 2010, 23:08

użytkowałem astre f z roku 1993 z silnikiem 1400cm3 8V i do tych silników gaz był idealny. Niewiem czy ty nie masz czasem ecoteca 1.6 16V, to raczej normalne że stracisz na gazie troszeczke mocy.
paju001
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Miejscowość: Tarnów