Mobile.de - wygląda na to że panują tam oszuści

18 Lis 2007, 22:14

Trchę ludzi pisało o kupnie auta na www,mobile.de, że naciągają. Racja. Trzeba uważać. U mnie było tak. Znalazłem na www,mobile.de autko Volvo XC 90 D5 Ocean Race za EUR 6.300. Cena dziwacznie niska. Kontakt tylko mailem. Gość pisze, że jest w Anglii a autko ma kierownicę z drugiej strony niż należy mieć w Anglii więc musi sprzedać. W mailu barwnie opisuje, że on pokrywa wszelkie koszty ubezpieczenia i transportu. Chciał je sprzedać u Germańców, ale powoli to idzie więc prywatnie się ogłosił. Autko wysyła do mnie na własny koszt na pięć dni. Jak mi się nie spodoba to odsyłam na jego koszt. MIODZIO :-) Gość nazywał się
Name: Ludwig Karsten
Address: 22 Jermyn St, St James's
City: London
County/State: England
Zip/Postal Code: SW1Y 6HL
Country: United Kingdom
Email : [email widoczny po zalogowaniu]

Jak sobie wpiszecie do Google adresik podany przez gościa to okaże się, że mieszka w drogim znanym hotelu. Ma za dużo kasy i nie chce mu się mieć własnego domu :-)))

W mailu polecił mi stronkę firmy transportowej do zalogowania się w celu wysłania auta -http://www.securecargo24.com/home_files/register.htm

Zalogowałem się, zarejestrowałem, była niedziela popołudniu. Za pół godzinki mam odpowiedź! Widzę goście pracowici, aby w święty dzień zamiast do kościoła iść i kazania wysłuchać to za biurkiem siedzą i maile piszą. No dobra. Napisali, żebym przypadkiem nie robił żadnych przedpłat sprzedającemu, bo im zależy na moim bezpieczeństwie. Ich technicy widzieli auto i przyślą mi raport. Następny mail za około pół godzinki. Wyglądał tak:

We would like to inform you that your vehicle [2006 Volvo XC90 Oceanrace] has been inspected and below is a detailed review:

Paint and Body: Excellent
Interior: Excellent
Engine: Excellent
Vehicle Overall: Excellent

REWELACYJNY RAPORT TECHNICZNY!!!!! Aż śliny z wrażenia przełknąć nie mogę! Technik musił być czteroletnią dziewczynką! :-)

What is the next step?
You are required to deposit 30% of the total price of the vehicle with Western Union. The amount of 1,890.00 EUR must be sent to our agent designated for this transaction using Western Union.

All you need to do is locate the closest Western Union office and make a money transfer of 1,890.00 EUR to our agent below:

- Agent Name: Georgiane Adams
- Address: 24 Cornhill Street
- City: London
- Zip/Postal Code: EC3V 3ND
- Country: United Kingdom

Upon receiving these details we will verify them with Western Union and if confirmed we will start the shipping procedure and forward you your unique tracking number for the vehicle. You will be able to get up-to-the-hour info on the exact location of your vehicle while in transit.

- Thank you for using Secure Cargo ! -

The SecureCargo24.com Support Team * We ship anything anywhere. Get it there !
SecureCargo24.com

No więc gościowie z firmy SecureCargo24.com chą TYLKO 30% wartości samochodu. Mam wystwić czek na ich agenta jak widzieliście Georgiane Adams. A jego adresik to zwykły Pub w Londynie. Wystarczy wpisać do Googli i wyświetla się miłe wnętrze baru Abacus :-) Tam Georguś pewnie pije sobie winko i czeka na mój Wester Union czek na prawie 2000 euro :-)

Firma SecureCargo24 zapomniała wypozycjonować swej stronki bo nigdzie w wyszukiwarce nie można jej znaleźć. Musisz sobie wklepać lub wkleić jej dokładny adresik. Została stworzona tylko po to, aby wygenerować korespondencję mailową z tobą.
Gościowie trochę naiwni, ale wygląda na to, ż eniestety już kilka osób udało im się naciągną. Szkoda.
Mam nadzieję, że nikt z was nie stracił nawet złotówki w takich interesach.
Pozdrowionka.
Krzyś.[/b]

oszusci-na-www-mobile-de-vt27410.htm
Krzysiek 1000
Nowicjusz
 
Posty: 1

19 Lis 2007, 17:44

No patrz, a ja myślałem, że niemcy to porządni ludzi:)

Dzięki, że powiedziałeś bo miałem zamier kuoić Audi a6 lub A8 z tamtej stronki albo z auto.de ale narazie tego nie zrobie:)

.::Pozdrawiam::.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

19 Lis 2007, 22:37

witam wszystkich,
chciałem tylko powiedzieć, że oczywiście nie wszystkie oferty z mobile.de są oszustwami. Oczywiście nie można wierzyć w ceny aut, które są nawet o połowę niższe niż na naszym rynku. Na 100% oferta taka jest pewnym oszustwem. Duża większość ogłoszeń z tej stronki jest rzetelna i prawdziwa. Sam kupiłem już 4 razy samochód z mobile.de i za każdym razem byłem bardzo zadowolony ;)
Pozdrawiam
AdamL
Nowicjusz
 
Posty: 2

22 Lis 2007, 15:46

Ja również znalazłem na mobile.de bardzo atrakcyjne dwie oferty:
1. Audi A6 rocznik 2003 - 4500 EUR;
2. Audi A6 2.4 quattro, rocznik 2005 - 6600 EUR.

Panowie kontaktowi nazywali się odpowiednio Andrew Gordon i George Miller. Powód rzekomej sprzedaży samochodu i procedura odbywała się dokładnie tak, jak opisał Krzysiek 1000. Z tym, że poza adresem na SecureCargo24, pierwszy z nich proponował również inną "firmę", pod adresem autoshippers.co.uk. Co szczególnie bezczelne, na tej stronie umieścili nawet ostrzeżenie o oszustach podszywających się pod firmy transportowe. Sami natomiast uwiarygadniają się rzekomym członkowstwem w BIFA (British International Freight Association) :lol: .

W moim przypadku do wymiany adresów jeszcze nie doszło - jednego, jak zacząłem molestować o numery nadwozia, żeby sprawdzić historię samochodu, to się wkurzył. Ale za chwilę spokorniał i wciskał mi kit, że technik z AutoShippers sprawdził już samochód i że jest wszystko super. Poprosiłem więc o raport od tego technika lub namiary na niego, abym mógł do niego zadzwonić i porozmawiać. Oczywiście nic z tego nie dostałem.

Szukając "haczyka" w tym wszystkim, zacząłem poszukiwać na sieci jakichś informacji o tych firmach transportowych i trafiłem tutaj na post Krzysiek 1000 - dzięki za to!!!

A że gości nie ma w wyszukiwarkach? Hmmm, pewnie z drugiej strony na rozgłosie im nie zależy :twisted: ...

Cóż, przyznaję, że cwaniaczki smaka trochę mi narobili :? .
NALEŻY JEDNAK DO TAKICH OKAZJI, JAK WE WSZYSTKIM, PODCHODZIĆ ZE ZWIELOKROTNIONĄ OSTROŻNOŚCIĄ.

Ponieważ rozglądam się za używanym samochodem, mam nadzieję, że będę w Waszym Forum dalej uczestniczył.

Pozdrawiam,
Zlatko
zlatko
Nowicjusz
 
Posty: 1

09 Lut 2008, 20:35

U mnie występowała identyczna sytuacja.
Znalazłem 3 takich sprzedających. Swoje oferty umieszczają na różnych auto-giełdach internetowych.
Na szczęście wcześniej poczytałem o tych oszustach.
Metoda jest zawsze taka sama - auto w londynie z kierownicą po lewej stronie a żona jest Niemką.
Podali następujący adres firmy shipping
-www.Euro-Cars-Delivery.uk.tt
Strona nie jest wypozycjonowana i jest z wirusami.
Pozdrawiam i radzę uważać w czasie zakupu. :evil:
maklife
Nowicjusz
 
Posty: 1

13 Lut 2008, 00:02

U wszystkich to samo...ciągle to samo wysyłają;/
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy na pewno stać Cię na diesla?
    Myślisz, że spalanie to jedyne koszta eksploatacji? A co z osprzętem silnika, wyeksploatowaniem samochodu i eksploatacją miejską. Diesel nagrzewa się po 10-15km w mieście. Wtedy ropniak pali 2x więcej jak nie więcej, W dodatku ...

14 Lut 2008, 03:22

Niemcy nie sa "glupkami" i nie sprzedaja sprawnych aut z niskimi przebiegami za bezcen, przegladajac mobile.de warto zaznaczyc sobie aby pokazywal ceny od pewnej kwoty w euro

BTW. dodanie ogloszenia na mobile.de jest bezplatne wiec trudno sie dziwic ze szukaja naiwnych, mysle ze baaaaardzo naiwnych

przy zakupie auta za granica nigdy nie wolno wplacac zaliczki

pozdrawiam,
darek
BMW - szukasz radości z jazdy ?
sprzedambmw
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Poznań

14 Lut 2008, 10:15

Tym bardziej, że podają tylko miejscowość, nie zawsze nawet jest nr. tel, piszesz e-mail, oni piszą, że są zagranicą i zaliczka...eh;/
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

13 Mar 2008, 21:15

Hello,

I am glad to hear that you are interested to buy my car. My car is in excellent condition.
The paint on this car has not been altered and is original from front to back there is no collision damage present on this car.
This car's transmission shifts like it just left the factory. The engine in this car runs smooth as silk.
It has all the necesseray paperwork: registration certificate in Germany, TUV (technical check) and OUTER ONE (enviromental checks) is valid until 01.2010.
I am located in London (UK) and the car is here with me. I bought this car from Germany but when I moved here and tried to register
the car here I realized that the costs was too highs and for this motivation I decided to sell it.
Also I wanted to sell it here but like itself here it is guided different of the other countries is very difficult to find a buyer
and for this cause decided to experience to sell it in Germany from where gained it, and also because the car is still registered in Germany.
Thank you for your time and interest and I await a reply from you just possible.
If you are interested I can ship you the car and I will arrange for a 5 days inspection period.


Best regards

> Date: Wed, 12 Mar 2008 18:31:01 +0100
> From: [email widoczny po zalogowaniu]
> To: [email widoczny po zalogowaniu]
> Subject: Interesse an Ihrem Fahrzeug
>
>
>
> Guten Tag, Bernard Gerhold,
>
> Herr/Frau/Unternehmen marecki interessiert sich für ein Fahrzeug aus Ihrem Bestand mit den folgenden Kenndaten: VW Passat Variant 2,5 TDI Highline Klima
>http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=37244986
>
> Der Interessent/die Interessentin bittet um eine Rückmeldung unter den folgenden Kontaktdaten:
> Telefonnummer: (+49) 094-510848340
> eMail-Adresse: [email widoczny po zalogowaniu]
>
>
> Folgender Text wurde vom Kunden eingegeben:
>
> witam jestem z Polski mam pytanie czemu tak malo kosztuje ten passat i czy to ostateczna cena 2155 euro bo jak tak to jestem zainteresowany kupnem ....pozdrawiam
>
> Diese Anfrage wurde weitergeleitet am: Mittwoch, März 12, 2008.
>
>
> Sicherheit bei mobile.de
> Als Verkäufer gehen Sie ein Risiko ein, wenn Sie Scheckzahlungen akzeptieren!
> Alles zum sicheren Kauf und Verkauf erfahren Sie unter -http://www.mobile.de/Sicherheit
>
> Bei Rückruf Betrug: Kontaktieren Sie keine Interessenten, die um Rückruf unter Telefonnummern mit den Anfangsziffern 0190, 0900, 0137, 0138 etc. bitten. Hierdurch können Ihnen hohe Kosten entstehen.
>
>
> Mit freundlichen Grüßen
> Ihr mobile.de Team
>
> mobile.de & eBay Motors GmbH
> Marktplatz 1, D-14532 Europarc Dreilinden
> Geschäftsführer: Peter F. Schmid
> HRB Nr: 18517 P, Amtsgericht Potsdam
> Sitz der Gesellschaft: Kleinmachnow
>
>http://www.mobile.de,http://www.ebaymotors.de
>
> -----------------------------------------------------
>
> * Kundenservice: 0900 - 1 GO AUTO (0900 - 1 46 2886) für 0,99 EUR/Min. aus dem Festnetz der Deutschen Telekom. Für Anrufe aus einem Mobilfunknetz können höhere Kosten entstehen. Für Details wenden Sie sich bitte an Ihren Mobilfunkbetreiber.
> Bitte antworten Sie nicht direkt auf diese automatisch versendete eMail.
>
>
> XML-Code für die automatisierte eMail-Bearbeitung:
>
> <lead><vehicle><internalId><make>VW</make><model>Passat Variant 2,5 TDI Highline Klima
09/1999
milage - 161000
price 2155
conditionType - used
name- marecki
email- [email widoczny po zalogowaniu]
internationalPrefix - 49
prefix - 094
number - 510848340
message - witam jestem z Polski mam pytanie czemu tak malo kosztuje ten passat i czy to ostateczna cena 2155 euro bo jak tak to jestem zainteresowany kupnem ....pozdrawiam</message></potentialBuyer></lead>



--------------------------------------------------------------------------------
Express yourself instantly with MSN Messenger! MSN Messenger



ZNACIE TO SKADS............... HEHEH

TEZ CHCIELI MNIE NABRAC ALE NIE UDALO SIE .........

DZIEKI WIELKIE CHLOPAKI ZA TE ARTYKULY ...............

MAM NADZIEJE ZE JUZ NIKT NIE NABIERZE SIE NA FRAJEROW!!!!!!!!!!!!
maro269
Nowicjusz
 
Posty: 3

31 Mar 2008, 13:23

siema
ci panowie naprawde narobili mi smaka...ale coz wiekszosc to oszuci na tej stronie wiec dalem sobie spokoj. wiekszosc sytuacji byla taka sama jak wyzej opisane :)))))) :) moze znacie jakies ciekawe stronkie niemieckie badz z innych krajow gdzie mozna cos wypatrzec
z gory dzieki i uwazajcie na tych gebelsow!!!!!!!!! :))
pozdrawiam
wojass
wojass
wojass24
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: wroclaw

05 Kwi 2008, 18:46

-www.kapaza.be
stronka belgijska ale daje rade , mozna cos znalezc jak sie posiedzi
greyt
Początkujący
 
Posty: 151

17 Kwi 2008, 07:32

Oni Mają prawie wszystkie auta najtańsze .
Ciekaw jestem czy ciężarowe też.....
To oczywisty kant .
A wiadomości wyglądają na gotowce zmieniają tylko imiona.
Spółdzielnia "NAPRZÓD"
sinkler
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Łódź

30 Maj 2008, 13:20

faktycznie tak jest. ale dotyczy to tylko ofert podejrzanie tanich i wlasnie takich ktore zaczynaja sie od pierwszego maila po angielsku.
ja mialam okazje spotkac tych cwaniaczkow przez skode octavie, trzy niezalezne samochody i trzy niezalezni sprzedawcy a zawsze ten sam pierwszy mail...nawet brat chcial podjechac do tej wsi pod londynem bo akurat tam facet niby mieszkal, ale po tym mailu kontakt sie urwal:)
trzeba uwazac jak wszedzie i nie dawac sie poniesc emocjom! zdrowy rozsadek przede wszystkim

pozdrawiam
mazda funka&fanka
mazda 121
Nowicjusz
 
Posty: 2

31 Maj 2008, 15:29

witam,
szukam audi a4/vw passat (98-00) 1,9tdi kombi klima etc.
znalazłem kilka fajnych ofert tych aut na mobile.de w granicach 4000-5000E, myslę ze nie bedzie dojechane auto i jakis bubel...
a jezeli bd juz mialbym sie po nie wybierac to pewnie byłm brał z okolic , gdzie mieszka maja rodzina , gdzie możnabyłoby podjechac zobaczyc rozejrzeć się i wybrać najlepszy (niemcy)

co uwazacie? :) (gł. cena w stosunku do marki rocznika etc.)

pozdrawiam
davit
Nowicjusz
 
Posty: 1

18 Cze 2008, 15:33

W internecie aż się roi od takich "okazji" po prostu trzeba być rozsądnym niektóre rzeczy muszą kosztować i nie da się ich kupić w cenie aut 3 lata starszych, to nie tylko mobile.de ja tam znalazłem oba swoje samochody i jestem zadowolony.
Oszuści są na każdym portalu na autoscout24 też znalazłem sporo oszustów oraz na gumtree.london są też na otomoto
Miałeś wypadek? Napisz do mnie!
merdeperde
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: małopolska