Opel Astra F - Check Engine gdy silnik ciepły , auto staje

17 Lip 2012, 07:56

Witajcie
Problem z moją astrą rozpoczął się po pierwszej wizycie u mechanika. Astra F 1.4 60KM , 92' rok.
Odpala na dotyk , wszystko ładnie jeździ do momentu aż silnik się nie rozgrzeje a ja nie stanę na światłach. Mówiąc nagrzanie silnika mówię przed pierwszą kreską. Stoję czy to na światłach czy to na podwórku i nagle moim oczom ukazuję się żółta kontrola z piorunkiem , "check engine". Mogę oczywiście jechać dalej ale nie za daleko bo auto później gaśnie , nie odpala od razu , muszę chwilkę poczekać i pali normalnie. Filtr paliwa jak i pompa wymieniona, świece , przewody i rozrusznik także.
Czasami także na zimnym silniku jak uruchomię auto na biegu jałowym bądź z wciśniętym sprzęgłem i wbitym biegiem po paru minutach wywala tą żółtą kontrolkę. Mechanik się poddał i nie wie od czego to może być ;/ Czy może to być wina błędu komputera?
Wiem , że nikt tu nie jest jasnowidzem ale może ktoś miał problem taki. Czytałem , że może to być cewka , EGR , bądź aparat zapłonowy.

Dziękuje bardzo za pomoc !
Ast1990
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 04 06 1990
Auto: Opel Astra F

18 Lip 2012, 14:45

A byłeś u elektryka odczytać błędy..? Jeśli nie to na co czekasz? powodów może być wiele...Od awarii wtryskiwacza,poprzez lewe powietrze,aż po czujnik w aparacie zapłonowym...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna