Pierwsze auto do 20 tysięcy.

20 Cze 2015, 09:47

Witam. Ostatnio udało mi się odłożyć trochę grosza i mam zamiar zakupić samochód, Mój budżet to +/- 20 tys. Moja uwagę przykuło Volvo s40 - słyszałem o niezawodnych silnikach 2.4 D5 , jednak ceny modeli z tymi silnikami zaczynają się od 27 tys + . Ostatnio trafiłem na Volvo s40 z silnikiem 2.4 benzyna+ LPG 140 KM i również opinie na temat tego samochodu były dość dobre. Jednak nie jestem jeszcze zdecydowany i tu właśnie kieruje do Szanownego Państwa prośbę o jakąś rade. Bmw raczej odpada, bo boje się trochę tego napędu na tylne koła - podobno dla nie doświadczonego kierowcy może to być problem :) Audi a3 2003+ mi się zawsze podobały , ale opinie ogólnie mają słabą z tego co czytam ;) . Ważne dla mnie jest, aby autko nie paliło zbyt dużo, jeździć będę mało, około 500 km miesięcznie i do tego w większości po mieście. Liczy się dla mnie ładny wygląd zarówno z zewnątrz jak i w środku i komfort jazdy no i najlepiej , żeby jakoś się toczył kiedy trzeba :) . Dziękuje za pomoc ;)
dallis1994
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 0- 0-2013
Auto: Nie mam

20 Cze 2015, 10:29

Jeśli auto niekoniecznie musiałoby jeździć na gazie, bo przecież wielkich przebiegów nie planujesz, to polecam rozglądanie się za Focusem II z benzynowcem 1,6. To udane auto,z ładnym wyglądem i trwałym estetycznym wnętrzem,dosyć ekonomiczne w tej wersji benzynowej i przy tym dobrze i pewnie się prowadzi.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

20 Cze 2015, 11:12

A jakieś samochody z nieco większą mocą ? Do tego focus jakoś za bardzo z zewnątrz mi nie podchodzi . To dla mnie bardziej samochód rodzinny, a nie dla 21latka ^^ chciałbym mieć coś kolo 150 km w tym autku ;)
dallis1994
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 0- 0-2013
Auto: Nie mam

20 Cze 2015, 12:37

Jeśli trafiłeś na zadbaną sztukę S40 2.4 140KM to warto się zainteresować. Do wytrzymałe i mało awaryjne silniki, dobrze znoszą gaz i jest możliwość podniesienia mocy do 170KM (fabrycznie takie też wychodziły). Silnik bez turbiny więc jeden potencjalny problem mniej.
Znalezienie zadbanej D5 będzie bardzo ciężko, w tym budżecie nie możliwe. Zresztą diesel przy takich przebiegach to nie jest dobry pomysł.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

20 Cze 2015, 13:35

Może to być np:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] taka teeska
[link do oferty na Allegro wygasł] next
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] SAABina
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ale to też jak szukasz oszczędności to pomyśl może nad LPG.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam