Samochód za ok. 8000zł

28 Cze 2016, 02:18

Witam serdecznie!

Kilka miesięcy temu już prosiłem Was o radę, ale w końcu są pieniądze, a i wymagania się zmieniły.

Poszukuję dla siebie auto do w miarę codziennego używania, które oczywiście będzie tanie w utrzymaniu i w przypadku naprawy. Mieszkam w Poznaniu, ale na co dzień nie mam potrzeby jeździć - w ciągu tygodnia po jakieś większe zakupy, na próby pod Poznań i co jakiś czas trasę 150km w dwie strony do rodzinki.

Zrobiłem już jakieś 30000km Nissanem Almerą Tino więc jakieś tam pojęcia po tych 4 latach o jeździe mam.

Auto w benzynie (plan jest wsadzić za rok gaz, albo pojeździć z 2 lata i zmienić), nie zbyt małe, ale też nie kombi. Najlepiej jakiś sedan, albo pojemny hatchback.

Z aut za którymi sam się zacząłem rozglądać to : Seat Toledo II, Seat Leon I (bardzo przyjemne autko, ale wielu młodych i gniewnych ludzi lubi takimi poszaleć - może być ciężej o nie katowany egzemplarz - takie moje odczucia) Skoda Octavia (trochę brzydkie, ale ważne by było wygodne i mało problematyczne) oraz Volkswagen Bora.

Co prawda o tym ostatnim mam najmniejszą wiedzę, ale w sumie to ta sama grupa więc chyba powinno być okej.

Co myślicie? Warto się za nimi oglądać? A może spojrzeć na coś innego? Na co zwracać uwagę przy zakupie tych konkretnych modeli? Dołożyć trochę i kupić auto z Polskiego salonu?

8000zł jest na samo auto - na ubezpieczenie i rejestrację mam osobny fundusz.

Pozdrawiam!
Matel
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 39
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 02 06 2012
Auto: Ford Focus I

28 Cze 2016, 09:21

A może Peugeot 406?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Cze 2016, 10:16

Brzydsze to od Octavii, silnik 1.8 (ubezpieczenie wyższe), no i nie mam zaufania do Franzuców. Było kilka w rodzinie, a z każdym problemy i spore wydatki.

Co do silników, do aut wymienionych przeze mnie patrzyłem na 1.6 i nie chciałbym większego silnika, ze względu na rosnące koszta ubezpieczenia, ale i nie jest mi potrzebna nie wiadomo jaka moc. Auto ma mi pozwolić wyprzedzić tira na trasie i tyle. Ścigać się nim nie będę. ;)
Matel
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 39
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 02 06 2012
Auto: Ford Focus I

28 Cze 2016, 10:17

No to muszę Cię zmartwić bo 1.6 do Octavii czy Toledo się nie nadaje,jest zbyt mułowate i swoje pali.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Cze 2016, 10:36

Octavia,leon,toledo,bora to ta sama plyta podlogowa,niemalże te same czesci ktore dostaniesz za grosze.To wytrzymałe samochody z trwałymi silnikami,predzej w nich blacha zgnije niż silnik stanie.Jeśli zdecydujesz się na któryś to radze dołożyć troche kasy a znajdziesz coś przyzwoitego.
velcapone
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 323
Zdjęcia: 104
Auto: Subaru Legacy
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna

28 Cze 2016, 12:11

Przy budżecie 8k to w takim Leonie na nic innego niż 1,6 bym nie liczył, nikt tak zaraz nie puści Leona 1,8 zdrowego za takie pieniądze, Octavia i Bora może być tylko tam chyba było 2,0 jedynie?..no ale to są auta które powstały już w latach 90 a nie dopiero 2000 rok.
Z resztą piszesz że starczy 1,6..do lpg idealny ale dynamika przeciętna. Fakt ze 1,6 to chyba jedyna jednostka którą kupowali Polacy więc jak auto z PL salonowe to tylko 1,6.

Jeżeli 1,6 mpi Cię satysfakcjonuje to warto szukać z PL, przede wszystkim przeszłość powypadkowa jest ważna czy nie było składania auta z ćwiartek i czy w środku nie wygląda jak wyłowiony z jeziora albo jakiś z demobilu.
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jadąc wolniej, szybciej dotrzesz do celu!
    Co można zrobić, by na autostradzie w czasie zwiększonego natężenia ruchu nie tworzyły się korki? W niektórych przypadkach może pomóc… obniżenie dopuszczalnej prędkości! Taką zależność wykazało belgijskie ...
    Odświeżony crossover Mitsubishi ASX
    W polskiej ofercie Mitsubishi Motors debiutuje właśnie odświeżony model najpopularniejszego modelu tej marki w Polsce i Europie – crossovera Mitsubishi ASX z nowym silnikiem Diesla. Wzbogacono wyposażenie pojazdu, silnik ...

28 Cze 2016, 12:20

Leona szukam tylko 1.6, a Bora 1.8 ma praktycznie takie same osiągi jak 1.6 więc bez sensu moim zdaniem dopłacać przy ubezpieczeniu.

Bora mi się nawet spodobała, jest jedna w Poznaniu to umówię się na jazdę próbną i ocenię ten silnik 1.6.

W takim razie jedna gitara idzie na sprzedaż i szukam polskiego egzemplarzu Bory lub Leona za ok. 10k zł.
Matel
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 39
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 02 06 2012
Auto: Ford Focus I

28 Cze 2016, 12:27

Tu masz coś takiego
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

aczkolwiek ja wolałbym do prywatnego właściciela a nie auto z PL ale sprzedaje jakiś komis i to Gniezno :o

i tutaj dość drogi jak na taką wersję ale można obejrzeć ewentualnie, trochę zbić cenę
[link do oferty na Olx wygasł]

no i tu np ale akurat ten sprowadzony, wygląda nieźle no i drogawy też
[link do oferty na Olx wygasł]
(nie wiem czy nie było przygód tył lewy od str kierowcy jak tak się patrzy na 1 foto)
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

28 Cze 2016, 14:13

Dzięki wielkie. Niestety właśnie wyszło niespodziewane zdarzenie i muszę się zamknąć w 8000zł. To może coś mniejszego? Nie chcę trupa, więc musiałbym poszukać tańsze auto, które będzie służyć. A Seat Ibiza II FL ? Warto spojrzeć? Zmieszczę się przy 190cm wzrostu i 100kg wagi? :D
Matel
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 39
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 02 06 2012
Auto: Ford Focus I

28 Cze 2016, 14:33

Jak przesuniesz fotel maksymalnie do tyłu to może się zmieścisz , ale za Tobą na tylnej kanapie już nikt nie siądzie.Najlepiej znajdź gdzieś w pierwszym lepszym komisie taką Ibizę i się przymierz.
velcapone
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 323
Zdjęcia: 104
Auto: Subaru Legacy
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna

28 Cze 2016, 14:43

Dzięki, sprawdzę.

A co powiecie o tym Oplu? [link do oferty na Allegro wygasł]

Wydaje się świetną okazją.
Matel
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 39
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 02 06 2012
Auto: Ford Focus I

28 Cze 2016, 15:31

Matel napisał(a):rzydsze to od Octavii

:o :o :o
dlatego się tu nie wypowiadamy o wyglądzie :)

Matel napisał(a):o i nie mam zaufania do Franzuców. Było kilka w rodzinie, a z każdym problemy i spore wydatki.

406 to najlepszy francuz. Niestety wiele usterek w tych autach polega na tym, że "kupiłem tanio to i serwisuje jak najtaniej"

Ogólnie jak jesteś taki rosły to tym bardziej się dziwię, że szukasz coś na płycie Golfa, który do wielkich nie należy w środku szczególnie na tylnej kanapie, a co dopiero Ibiza.

Opel na najgorszy silnik w tym modelu.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Cze 2016, 15:36

Przecież Toledo, Leon, Octavia są na płycie Golfa.
Matel
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 39
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 02 06 2012
Auto: Ford Focus I

28 Cze 2016, 15:39

Matel napisał(a):Przecież Toledo, Leon, Octavia są na płycie Golfa.

dla tego napisałem "Ogólnie jak jesteś taki rosły to tym bardziej się dziwię, że szukasz coś na płycie Golfa"
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Cze 2016, 15:41

Faktycznie, przeoczenie. Co prawda siedziałem w tych autach i mi było wygodnie. To co w takim razie polecasz?
Matel
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 39
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 02 06 2012
Auto: Ford Focus I