SEAT TOLEDO IDZIE ZIMA MROZEK TRZYMA:)

29 Paź 2007, 14:26

Witam wszystkich, jakiś czas temu kupiłem samochód, ale wtedy jeszcze było lato, a teraz już zbliża się zima i czas pomyśleć o tym, aby samochód był dobrze zabezpieczony i mam takie pytanie. Z racji tego, że to mój pierwszy samochód garażu się jeszcze nie dorobiłem, więc póki co autko będzie stróżowało na zewnątrz. Czy są jakieś konkretne bądź szczególne czynności które należy podjąć przez zimą, ewentualnym mrozem, śniegiem i tak dalej, żeby uniknąć przykrych niespodzianek, może coś trzeba wymienić, może dolać, nie wiem. Pytania wydają się być głupie dla zaawansowanych i zmotoryzosanych, ale mam nadzieję, że zrozumiałe jest to, że nikt nie jest geniuszem w każdej dziedzinie. Za wszystkie podpowiedzi będę wdzięczny:)
Geo_geo
Nowicjusz
 
Posty: 19
  • 29 Paź 2007, 18:04

    ja bym polecił zalać zimowy płyn w spryskiwacze,przesmarować zamki w drzwiach i bagażniku zeby nie zamarzały,zabezpieczyć uszczelki drzwiowe poprzez spryskanie specjalnym silikonowym preparatem,sprawdzić stan ogrzewania.mozna by tez dobrze umyć karoserie i nawoskowac w celu lepszej ochrony przed wilgocią jezeli ma stać furka na dworze.sprawdz także akumulator-stan jego naładowania,czystość klem i jego ogólny stan techniczny,może sie okazać ze już odsłużył swoje i konieczna może być wymiana.jezeli masz w piwnicy opony zimowe sprawdz ich kondycję.jezeli nie,zastanów sie nad kupnem.no i wycieraczki zobacz,ewentulnie wymien jeżeli pióra są zniszczone lub słabo wycierają szybę
    chicken19
    Zaawansowany
     
    Posty: 554
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna?
      Każdy właściciel samochodu chcę przedłużyć okres cieszenia się nowym i pięknym autem tak długo, jak to możliwe, dlatego stara się chronić go przed uszkodzeniami. W tym celu robi przeglądy techniczne, stosuje drogie oleje ...
      Siedmiomiejscowy Lexus RX
      Jak podaje japoński magazyn Mag-X, premiera wydłużonej wersji bestsellerowego crossovera Lexus RX z kabiną o trzech rzędach siedzeń ma nastąpić już na jesiennym Tokyo Motor Show, a do sprzedaży ruszy w styczniu 2018. Według ...